Expedice: Přírodní divy jižní Afriky

termín dle vlastního výběru
od 73 310 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka (do 12 os.)

Ubytování

Hotel v Johannesburgu, stany v kempech pro 2 osoby. (Možnost příplatku za ubytování v lodge 11 nocí v malých lodge s vl. soc. zařízením, 1 noc v Khama se sdílenou kopelnou pro 2 pokoje) 2 noci ve stanovém kempu v deltě Okavango (stanu jsou vybaveny dvěmi kempovymí lůžky, přikrývkami a chemickým zachodem v zadní oddělené části stanu. V kempu je možno využít stan se sprchou a teplou vodou nahřívvanou na kempovém ohni)  | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

17 x snídaně | 13 x oběd | 11 x večeře (8 snídaní a 4 večeře jsou připravovány v lodge či hotelu, zbylá strava je připravována průvodcem za dobrovolné asistence účastníků expedice)

Navštívená místa

 • Delta Okavango
  Delta Okavango
  Delta Okavango
  Vnitrozemská delta na severozápadě Botswany. Ústí řeky Okavango se zde střetává s horkým pískem pouště Kalahari a vytváří mělkou bezodtokou oblast o rozloze 6.000 – 15.000. km2 v závislosti na průtoku řeky. Vysoké teploty a dostatek vláhy zde vytváří jedinečný ekosystém, který nenajdete nikde jinde na světě. (UNESCO)
 • Krugerův NP
  Krugerův NP
  Krugerův NP
  Jedná se o největší a nejstarší národní park Jihoafrické republiky. Jen pro představu. Park zabírá území o něco málo větší, než je Středočeský a Plzeňský kraj dohromady. Do parku se dostanete jednou z 9 hlavních bran, které se uzavírají po 18 hod. Pak musí všichni návštěvníci park opustit, pokud nemají domluvené ubytování přímo v něm. V parku kromě "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev a levhart) žije 137 druhů savců, 33 druhů obojživelníků, 227 druhů motýlů, 112 druhů plazů a 49 druhů ryb.
 • Viktoríny vodopády
  Viktoríny vodopády
  Viktoríny vodopády
  Vodopády na řece Zambezi, ležící na hranicích Zambie a Zimbabwe. Jejich název jim dal skotský cestovatel David Livingstone, který k nim přicestoval v roce 1855 a pojmenoval je podle tehdejší anglické královny. Se svou šířkou 1.708 m jsou považovány za nejširší vodopády na světě.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) / Johannesburg / Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v hotelu, stonvých kempech
 • stravování dle itineráře
 • program dle itienráře
 • doprava terénním vozem
 • všechny transfery dle itienráře
 • služby anglicky hovořících průvodců
 • asistence na letišti
 • 24-hodinová asistenční linka
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum do Zimbabwe 30 USD / os. (platí se na hranicích)
 • lokální platby 300 USD / os. (hradí se na místě)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet
den 2

Johannesburg

Přílet do Johannesburgu, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Ubytování a individuální prohlídkaJohannesburgu  nebo volno na odpočinek. Nocleh v hotelu.
Fakultativně: Prohlídka Johannesburgu s průvodcem.
Hotel
den 3

Johannesburg / Krugerův NP

Brzký ranní odjezd (přibližně v 6:30 hod.) z Johannesburgu severně do známeho Krugerova NP, kde budete mít možnost pozorovat slony, lvy, leopardy, nosorožce, buvoly a mnoho další divoké zvěře. Dopolední a odpolední safari v severní části parku. Nocleh v lodge v oblasti Letaba.
Kemp, plná penze
den 4

Krugerův NP

Dnešní dan strávíte na celodenním safari v Krugerově NP. Brzy ráno se vydáte do severní části Pafuri, která se vyznačuje křovinatou stepí s výskytem velkých sloních samců, lvů a divokých psů. Odpoledne se dostanete do oblasti Limpopo, kde vegetace přechází do lesů a vyskytují se zde hejna ptáků. Nocleh v lodge, nacházející se nedaleko NP.
Kemp, plá penze


den 5

Krugerův NP / Velké Zimbabwe

Po snídani zamíříte opět severně a překročíte hranice do Zimbabwe. Cestou budete moct pozorovat lokální vegetaci. Nocleh v lodge.
Kemp, plná penze
den 6

Velké Zimbabwe / NP Matobo

Dnes ráno navštívíte ruiny starobylého města Velké Zimbabwe (UNESCO) a budete pokračovat do NP Matobo, kde absolvujete pěší safari. Tento NP je známý výskytem nosorožců a svým žulovitým kopcovitým terénem.
Kemp, plná penze
den 7

NP Matobo

Po snídani se opět vydáte na celodenní safari do NP Matobo, které začnete panoramatickým výhledem z kopce duší, kde je pohřben bývalý ministerský předseda tehdejší Kapské kolonie Cecil John. V těchto skalních formacích budete mít možnost vidět domorodé nástěnné malby. Nocleh v lodge
Kemp, plná penze
den 8

NP Matobo / NP Hwange

Po snídani přejezd do největšího NP v Zimbabwe, který je známý kvůli velké populaci slonů. Nocleh v lodge.
Kemp, plná penze
den 9

NP Hwange

Po snídani celodenní safari v otevřeném terenním vozidle 4x4.
Kemp, plná penze
den 10

NP Hwange / Viktoriny vodopády

Po snídani odjezd k Viktoríným vodopádům, kde se s průvodcem vydáte na procházku tropickou vegetací až na samý okraj NP Mosi oa Tunya. Zde budete moct pozorovat burácející vodu řeky Zambezi, která formuje nejširší vodopády na světě (1.708 m).
Kemp, snídaně
den 11

Viktoriny vodopády

Dnešní den budete mít možnost individuálně prozkoumat další část viktoríných vodopádů nebo absolvovat některou z fakultativních aktivit.
Fakultativně: Raftin na řece Zambezi, bungee jumping, přelet nad vodopády.
Kemp, snídaně
den 12

Viktoriny vodopády / NP Chobe

Po snídani překročíte hranice Botswany a zamíříte do NP Chobe, kde se ubytujete na úbočí stejnojmenné řeky. Odpoledne se vydáte na ojedinělou safari plavbu lodí po řece a budete pozorovat zvířata, která se k řece vydají napojit.
Kemp, plná penze
den 13

NP Chobe / Nata

Po snídani budete mít možnost absolvovat fakultativní safari projížďku v NP Chobe. Poté odjezd jižně přes rezervaci Kasane do vesnice Nata.
Kemp, snídaně, oběd
den 14

Nata / Delta Okavango

Po snídani vyjedete terenním vozidlem do jednoho ze sedmi přírodních divů Afriky. Delta Okavango je domovem velkého množství zvířat jako je např. slon, hyena, hroch, krokodýl, antilopa, zebra, bůvol nebo pavián. Do srdce této zelené oázy se dostanete dřevěnou kánoí Mokoro. Během následujících tří dnů se můžete těšit na pěší safari, pozorování ptáků, plavby po deltě a poznání místních zvyků.
Kemp, plná penze
den 15

Delta Okavango

Pokračování v Deltě Okavango.
Kemp, plná penze
den 16

Delta Okavango

Pokračování v Deltě Okavango.
Kemp, plná penze
den 17

Delta Okavango / Khama

Odjezd z delty jižně přes Mauno a poušť Kalahari do nosorožčího útulku Khama, který se snaží o obnovení původní lokální populace nosorožců. Odpolední safari v rezervaci a nocleh.
Kemp, plná penze
den 18

Khama / Johannesburg

Po snídani odjezd zpět do Jihoafrické republiky a ubytování v hotelu.
Hotel, snídaně
den 19

Johannesburg

Po snídani odlet zpět domů.
den 20

Přílet

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 73 310 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Botswana, Jihoafrická republika, Zimbabwe
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 20 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Kemp
Strava Plná penze
Kód AA-415725
Cena za osobu od 73 310 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Zimbabwe, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Rozšířený safari okruh v kempech

78 890 Kč

Rozšířený komfortní safari okruh

72 700 Kč

Komfortní safari okruh v Keni a odpočinek na Zanzibaru

75 160 Kč

Komfortní safari okruh a odpočinek u moře

Foto - Sandies Tropical Village pláž
70 880 Kč