Velký okruh Vietnamem a na skok do Kambodže ***

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka, již od 2 osob.

Ubytování

Ho Chi Minhovo město: Sen Viet Hotel 3* (Deluxe) | Da Nang: Titan Hotel 3* (Deluxe) | Hoi An: Hoi An Village Villas 3* (Deluxe) | Hanoj: Flower Hotel 3*  (Superior) | Ha Long: Majestic Cruise 3* (ubytování na lodi - kajuta Deluxe) | Siem Reap: City River Hotel 3* (Superior)

Možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech za příplatek.

Strava

13x snídaně | 6x oběd | 1x večeře

Navštívená místa

 • Ha Long Bay
  Ha Long Bay
  Ha Long Bay
  V překladu „místo, kde se drak zanořuje do moře“ právem patří na seznam 7 přírodních divů světa a je jedním z největších lákadel k návštěvě Vietnamu. Ze smaragdové vody se zde tyčí na 1 969 vápencových ostrůvků různých tvarů. Některé jsou neobydlené, jinde žijí lidé i zvířata. Ostrůvky jsou hornaté a dosahují výšky kolem 100 m a na některých najdete i jezera. Mezi ostrůvky lze vidět vesnice místních rybářů, kteří mají své domky postavené na vorech a mezi nimi natažené rybářské sítě. Nejlepší způsob, jak nasát atmosféru tohoto kouzelného místa je při dvoudenní plavbě.
 • Hanoj
  Hanoj
  Hanoj
  Hanoj je město plné krásných památek. Jednou z nejkrásnějších je nedalekého Chrámu literatury první univerzity ve Vietnamu. Bohatě zdobený chrám zasvěcený Konfuciovi je postaven ve stylu tradiční vietnamské architektury a můžete zde obdivovat stély lékařů, Studnu nebeské čistoty nebo Konfuciovu sochu ve Svatyni velkého spojení. Každý návštěvník Hanoje by měl také zavítat do Ho Chi Minova mauzolea, který je velmi významným poutním místem. Kromě ostatků komunistického vůdce k mauzoleu patří také rozlehlé zahrady, prezidentský palác, Pagoda na jednom sloupu a Ho Chi Minovo muzeum. Odpočinek můžete najít u jezera Hoam Kien (v překladu Jezero navráceného meče). Uprostřed jezera se nalézá ostrůvek, na který vede proslulý červený Most vycházejícího slunce, který je pro místní také známý jako místo, kde odpočívají červánky. Dominantou ostrůvku na jezeře je Chrám Ngoc Son (Chrám Nefritové Hory), v němž je k vidění obrovská vycpaná želva natřená zlatým lakem, která byla z jezera vylovena během války ve Vietnamu. O trochu menší, avšak jedinou svého druhu, mohou prý šťastlivci vidět v jezeře i dnes.
 • Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Nikdo mu neřekne jinak, než jeho dřívějším názvem Saigon, který Vás uchvátí svými krásnými pagodami, rozlehlými tržišti, čínskými chrámy stejně jako moderními budovami a bohatým nočním životem.
 • Hoi An
  Hoi An
  Hoi An
  Toto přístavní městečko se pyšní jako jediné město ve Vietnamu původním historickým centrem. V úzkých uličkách se seznámíte s místní jedinečnou architekturou, kde se potkávají typická vietnamská obydlí s japonskými měšťanskými domy a čínskými chrámy. Mezi navštěvované památky patří Japonský krytý most s jeho pověstnými sochami psa a opice a místní Aula s krásnými oltáři sloužící k uctívání bohů, ale i bohatství a štěstí. Město je také kulinářským rájem, a proto si nenechte ujít ochutnání místních specialit.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Hanoj/Siem Reap – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenky pro místní přelety Hanoj – Da Nang/Da Nang – Ho Chi Minhovo město vč. všech tax
 • ubytování v 3* hotelech dle itineráře
 • ubytování v kajutě na lodi Majestic Cruise
 • stravování dle itineráře
 • autobusová jízdenka Ho Chi Minhovo město – Siem Reap (komfortní klimatizovaný autobus)
 • program dle itineráře
 • výlety lodí v deltě Mekongu, zátoce Ha Long a v Siem Reap
 • transfery klimatizovaným minivanem dle itineráře
 • služby místních anglicky hovořících průvodců
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ ve Vietnamu a Kambodži
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Vietnamu 25 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500 Kč/osoba
 • vízum do Kambodži (na místě za 30 USD + 15 USD administrativní poplatek + 2x pasové fotografie)
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Vyšší příplatek za 4* a 5* hotely a za jednolůžkový pokoj v termínech (23.4.2020, 17. - 25.12.2020)

Program zájezdu

den 1

Odlet do Vietnamu.
den 2

Hanoj

Přílet do Hanoje, kde se na letišti setkáte s řidišem naší CK, který vás dopraví do vašeho hotelu. Podle příletového času můžete zbytek dne strávit buď odpočinkem na hotelu po absolvované cestě, nebo se můžete projít po okolí a začít nasávat atmosféru pravého Vietnamu. Nocleh v Hanoji.
Hotel.
den 3

Hanoj / zátoka Ha Long - přírodní div světa

Po snídani vás vyzvedne autobus, kterým skrze malebnou krajinu dojedete až do slavné zátoky Ha Long, která nepochybně patří mezi nejpůsobivější scénické klenoty celého Vietnamu. Po tom, co se nalodíte na loď, prozkoumáte tuto legendární zátoku na vlastní kůži. Během pětihodinové plavby budete obdivovat malebné scenérie, stejně jako některé z 3000 vápencových ostrovů, stoupajících z čisté smaragdové vody. Vápencové krasové útvary jsou pokryté plážemi i krásnými jeskyněmi. Cestou budete mít během zastávky možnost zaplavat si v ústraní zátoky a navštívit některou z mnoha skrytých jeskyní pod tyčícími útesy. Nocleh na lodi.
Kajuta na lodi, snídaně, oběd, večeře.
den 4

Zátoka Ha Long / Hanoj

Po snídani se můžete věnovat opalování a koupání v překrásné zátoce Ha Long. Později vás čeká 4 hodinová cesta autobusem zpět do Hanoje. Volno v Hanoji na vlastní aktivity a poznání nočního města.
Hotel, snídaně, oběd.
den 5

Hanoj / Da Nang

Po snídani se vydáte prozkoumat nejkrásnější a nejzajímavější památky Hanoje. Navštívíte například Van Mieu – Quoc Tu Giam (také tzv. chrám písemnictví), první císařskou školu ve Vietnamu, vybudovanou v roce 1070 dynastií King Ly. Pokračovat budete návštěvou jezera Hoan Kiem, chrámu Ngoc Son (tzv. chrám nefritové hory), věž But (věž ve tvaru pera), Dai Nghien a mostu Huc, populárního dřevěný most natřený červenou barvou. Později Vás čeká projížďka rikšou tzv. 36 klikatícími se uličkami hanojskou historickou starou čtvrtí, která Vám přiblíží rušný život místních obyvatel. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Da Nangu, zde přivítání řidičem naší CK a transfer do hotelu. Ubytování, nocleh v Da Nangu.
Hotel, snídaně, oběd.
den 6

Da Nang

Po snídani máte jedinečnou možnost prozkoumat individuálně toto město nebo zavítát na místní písečné pláže a v podvečer například zažít na vlastní kůži chrlení ohně a vody na dračím mostě přímo v centru města.
Hotel, snídaně.
den 7

Da Nang / Hoi An

Po snídani Vás čeká transfer do Hoi Anu a následně procházka Hoi Anem, což je ideální způsob pro nasátí jedinečné místní atmosféry, vyzařující klidem a mírem. Atmosféru výborně dokreslují prvky vietnamské, čínské i japonské kultury. Při prohlídce města uvidíte mnoho starověkých domů, jež se mohou pochlubit pozoruhodnou architekturou, montážní haly ovlivněné Čínou a samozřejmě také populární Japonský krytý most. Fakultativně je možné udělat si zastávku v soukromém domě Diep Dong Nguyen (dle dostupnosti) a prohlídnout si místní úžasnou sbírku keramiky či starých fotografií Hoi Anu. Poté navštívíte výrobnu oděvů Ann Tailor v Hoi Anu, kde si budete moci vybrat nějaký módní kousekm který chybí ve vašem šatníku. Po prohlídce se vydáte k ruinám chrámů My Son. Tajemné údolí obklopené horami ukrývá pozůstatky impozantních chrámových věží a budov. Dnes toto náboženské centrum již skoro pohltila džungle, dříve však zastávalo funkci důležité kulturní křižovatky a místa pro meditaci vládců. Dnes se do těchto mystických míst, které byly v roce 1999 zařazeny mezi památky světového dědictví UNESCO, můžete podívat i Vy. Odpoledne budete mít čas na vlastní aktivity a odpočinek. Nocleh v Hoi Anu.
Hotel, snídaně.
den 8

Hoi An

Během dnešního dne prozkoumáte krásy místní krajiny na kole. Cestu započnete projížďkou krajinou do místní vesnice, kde si pochutnáte na místní specialitě Cao Lau, která se skládá z nudlí, vepřového masa, čerstvé zeleniny a rýžového papíru. Nudle do tohoto pokrmu jsou vyrobeny z místní lepkavé rýže namočené ve vodě ze studny Ba Le, která je nejstarší v celém Hoi Anu a voda z ní se považuje za nejkvalitnější vůbec. Dále se budete moci naučit vyrábět speciální koláčky u místní rodiny, na kterých si později také pochutnáte. Před koncem cesty se podíváte do Cam Nam a užijete si pochoutky jako Banh Dap nebo Che Bap. Se spoustou zážitků se později vrátíte na hotel. Nocleh v Hoi An.
Hotel, snídaně, oběd.
den 9

Hoi An / Da Nang / Ho Chi Minhovo město

Po snídani se vydáte do Da Nangu, odkud přeletíte do Ho Chi Minhova města (přibližně hodina letu). Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič naší CK, který vás dále dopraví do vašeho hotelu. Volno na vlastní aktivity a poznání nočního města. Nocleh v Ho Chi Minhově městě.
Hotel, snídaně.
den 10

Ho Chi Minhovo město / delta Mekongu / Cai Be / Vihn Long / Ho Chi Minhovo město

Po snídani se vydáte na dvouhodinovou cestu z Ho Chi Minhova města do delty Mekongu. Po příjezdu se na lodi poplujete podívat na plovoucí trh Cai Be, který je jedním z nejzajímavějších a nejvíc atraktivních míst delty Mekongu. Na plovoucím trhu můžete sledovat místní obyvatele na jejich malých loďkách obchodující s čerstvým zbožím a místními komoditami. Zastavíte se také u místních obyvatel, v jejichž domě uvidíte, jak se vyrábí kokosové cukrovinky, rýžový papír, rýžový popcorn nebo rýžové víno. Později opustíte Cai Be a vydáte se na ostrůvek Tan Phong. Budete mít také možnost strávit čas mezi místními zemědělci, užívat si tradiční hudby a tropického ovoce. Autentický oběd si vychutnáte u místních obyvatel, včetně velmi populárního rybího pokrmu (z tzv. „Elephant ear fish“). Pokračovat budete do města Vinh Long přes visutý most My Thuan, který je umístěn vysoko nad řekou Mekong. Návrat do Ho Chi Minhova města. Přenocování.
Hotel, snídaně, oběd.
den 11

Ho Chi Minhovo město / Cu Chi tunely / Ho Chi Minhovo město

Po snídani vás čeká prohlídka slavných tunelů Cu Chi, které se nacházejí asi 70 km od Ho Chi Minhova města. Tunely vznikly za války ve Vietnamu jako úkryty nejen pro vojáky a vznikaly více než 25 let. Tato rozsáhlá síť tunelů v délce kolem 200 km mohla pojmout až 10 000 osob. Kromě skladu zbraní a jednacích místností zde byly také ložnice, kuchyně i nemocnice. Dnes je ze 120 km zachovalých tunelů kulturní památka, kterou prozkoumáte i Vy. Odpoledne navštívíte některé z proslulých památek Ho Chi Minhova města jako například katedrálu Notre Dame, tzv. starou poštu, válečné muzeum či Palác nezávislosti (nebo také palác sjednocení, dříve prezidentský palác). Později návrat na hotel, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 12

Ho Chi Minhovo město / Siem Reap

Dnes vás čeká dlouhá cesta, a proto již v 6:15 budete dopraveni na autobusové nádraží, odkud pojedete do Siem Reap (cca 13 hodin jízdy). Po příjezdu transfer do hotelu a přenocování v Siem Reap. (Za příplatek lze na požadavek zajistit přelet namísto cesty autobusem).
Hotel, snídaně.
den 13

Siem Reap / jezero Tonle Sap / plovoucí vesnice / Sieam Reap

Během dne se vydáte navštívit Me Chhrey, jednu z autentických místních plovoucích vesnic, která se nachází na severozápadě jezera Tonle Sap. Tato malá vesnička je domovem pro rodiny, které oproti ostatním komunitám žijí stále v dřevěných house-boatech (obytné lodě). Během roku se vesnice různě přemisťuje v závislosti na množství vody v jezeře. Na konci období sucha, když je hladina vody nejníže, se vesničané přiblíží k pobřeží a žijí především ze zemědělských aktivit. Budete mít příležitost navštívit místní v jejich domově a pochopit tak lépe jejich život na jezeře. Pokud se budete chtít na cokoliv zeptat, váš průvodce bude rád vše tlumočit. Později se vrátíte a navštívíte zhruba 15 minut vzdálenou hedvábnou farmu. Zde lidé z horších poměrů dostávají příležitost zvýšit jejich životní úroveň oživováním různých tradičních starých řemesel a výrobou hedvábí. Místní zástupce vás provede farmou a vysvětlí veškeré kroky potřebné k vyprodukování kvalitního hedvábí. Později se vrátíte do města, kde budete mít volný večer pro vlastní aktivity. Nocleh v Siem Reap.
Hotel, snídaně.
den 14

Siem Reap / chrámy Angkoru / Siem Reap

Dnes vás po snídani čeká celodenní prohlídka Angkoru a jeho chrámů. Budete vstávat již v 5:00 hod., abyste si užili magický východ slunce nad Angkor Watem. Poté se vrátíte na snídani do vašeho hotelu a následně se vydáte prozkoumat jednotlivé skvosty Angkoru, korunního klenotu Khmerské architektury. Do opevněného města Angkor Thom, rozkládajícího se na ploše 10 kilometrů čtverečních, vstoupíte monumentální jižní branou přes hráz lemovanou po obou stranách sochy démonů a bohů. Pokračovat budete na Terasu slonů a Terasu malomocného krále, které byly využívány pro slavnostní příležitosti a zdobí je dramatické reliéfy. Navštívíte ruiny Baphuon, Royal Enclosure a Phimeanakas a pokračovat budete do tajemného chrámu Bayon, jednoho z nejpopulárnějších chrámů Angkoru, prozkoumáte místní galerie krásně zachovalých reliéfů a vystoupáte po úzkých schodech až do centrální svatyně, kde uvidíte obří kamennou tvář, usmívající se na vás ze všech úhlů. Později prozkoumáte do džungle oděný Ta Prohm, jednu z nejpopulárnějších oblastí Angkoru. Později návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 15

Siem Reap

Po snídani volno do transferu na letiště, odkud odletíte zpět domů.
Snídaně.
den 16

Návrat do Prahy.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 57 720 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za 4* hotely na os. při 2 os.(Velký okruh Vietnamem a na skok do Kambodže - AA-415732) 8 560 Kč 0 Kč
Příplatek za 5* hotely na os. při 2 os.(Velký okruh Vietnamem a na skok do Kambodže - AA-415732) 22 140 Kč 0 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj (Velký okruh Vietnamem a na skok do Kambodže - AA-415732) 9 530 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Kambodža, Vietnam
Termín 5.3. - 20.3.2020
Další termíny
Délka 16 dní / 13 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Dle programu
Kód AA-415732
Cena za osobu 57 720 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Vietnam, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Lenka Zahajská

+420 603 588 859

lzahajska@arcadia-air.com

Velký okruh přes Thajsko, Laos, Vietnam až do Kambodže

99 630 Kč

Velký okruh severním Vietnamem

56 920 Kč

Velký okruh celým Vietnamem s návštěvou Sapy a pobytem u moře

79 620 Kč

Objevování Laosu a Vietnamu

61 380 Kč

Treking do základního tábora Mt. Everest

66 510 Kč

Za komodským drakem a prastarými chrámy Bali

55 760 Kč