Privátně po severním a jižním Vietnamu s česky hovořícím průvodcem ***

25. 03. 2019
48 700 Kč

Privátní zájezd s osobním ČJ průvodcem CK, již od 2 osob.

Ubytování

Hanoj: Delano Hotel 3* - deluxe room | zátoka Halong: V´Spirit Classic Cruises 3* - deluxe cabin | Ho Chi Minhovo město: Le Duy Hotel 3* - deluxe room | Za příplatek možnost ubytování ve 4*/5* hotelech. Prosím kontaktujte naši CK.  Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

6x snídaně | 1x brunch | 4x oběd | 1x večeře

Navštívená místa

 • Halong Bay
  Halong Bay
  Halong Bay
  V překladu „místo, kde se drak zanořuje do moře“ právem patří na seznam 7 přírodních divů světa a je jedním z největších lákadel k návštěvě Vietnamu. Ze smaragdové vody se zde tyčí na 1 969 vápencových ostrůvků různých tvarů. Některé jsou neobydlené, jinde žijí lidé i zvířata. Ostrůvky jsou hornaté a dosahují výšky kolem 100 m a na některých najdete i jezera. Mezi ostrůvky lze vidět vesnice místních rybářů, kteří mají své domky postavené na vorech a mezi nimi natažené rybářské sítě. Nejlepší způsob, jak nasát atmosféru tohoto kouzelného místa je při dvoudenní plavbě.
 • Hanoj
  Hanoj
  Hanoj
  Hanoj je město plné krásných památek. Jednou z nejkrásnějších je nedalekého Chrámu literatury první univerzity ve Vietnamu. Bohatě zdobený chrám zasvěcený Konfuciovi je postaven ve stylu tradiční vietnamské architektury a můžete zde obdivovat stély lékařů, Studnu nebeské čistoty nebo Konfuciovu sochu ve Svatyni velkého spojení. Každý návštěvník Hanoje by měl také zavítat do Ho Chi Minova mauzolea, který je velmi významným poutním místem. Kromě ostatků komunistického vůdce k mauzoleu patří také rozlehlé zahrady, prezidentský palác, Pagoda na jednom sloupu a Ho Chi Minovo muzeum. Odpočinek můžete najít u jezera Hoam Kien (v překladu Jezero navráceného meče). Uprostřed jezera se nalézá ostrůvek, na který vede proslulý červený Most vycházejícího slunce, který je pro místní také známý jako místo, kde odpočívají červánky. Dominantou ostrůvku na jezeře je Chrám Ngoc Son (Chrám Nefritové Hory), v němž je k vidění obrovská vycpaná želva natřená zlatým lakem, která byla z jezera vylovena během války ve Vietnamu. O trochu menší, avšak jedinou svého druhu, mohou prý šťastlivci vidět v jezeře i dnes.
 • Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Nikdo mu neřekne jinak, než jeho dřívějším názvem Saigon, který Vás uchvátí svými krásnými pagodami, rozlehlými tržišti, čínskými chrámy stejně jako moderními budovami a bohatým nočním životem.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Hanoj/Ho Chi Minhovo město – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Hanoj – Ho Chi Minhovo město vč. všech tax
 • ubytování uvedené v itineráři
 • stravování dle itineráře
 • program dle itineráře
 • plavba lodí a ubytování na lodi dle itineráře
 • všechny vstupy dle programu
 • služby místního česky hovořícího průvodce
 • transfery soukromým klimatizovaným vozidlem se zkušeným řidičem
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ ve Vietnamu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Vietnamu 26 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500,-/osoba
 • cestovní pojištění do Asie, (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • poplatky za kameru v chrámech a jiných památkách
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet z Prahy.
den 2

Hanoj

Přílet do Hanoje. Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič naší CK, který vás dopraví do vašeho hotelu v Hanoji. Podle příletového času můžete zbytek dne strávit buď odpočinkem na hotelu po absolvované cestě, nebo se můžete projít po okolí a začít nasávat atmosféru pravého Vietnamu.
Hotel.
den 3

Hanoj

Po snídani se vydáte prozkoumat ty nejkrásnější a nejzajímavější památky Hanoje. Podíváte se do Ho Chi Minhova komplexu, který zahrnuje mimo jiné mausoleum, prezidentský palác a rozhodně vám nesmí uniknout také muzeum nebo Van Mieu – Quoc Tu Giam (tzv. chrám literatury), první císařská škola ve Vietnamu, vybudovaná v roce 1070 dynastií King Ly. Poslední zastávku si uděláte v etnologickém muzeu, které se zaměřuje na více než 54 etnických skupin rozlišovaných ve Vietnamu. Večer vás čeká tradiční představení vodních loutek, po kterém se vydáte již zpět na hotel, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 4

Hanoj / zátoka Ha Long - přírodní div světa

Po snídani vás čeká privátní transfer, kterým skrze malebnou krajinu dojedete až do slavné zátoky Ha Long, která nepochybně patří mezi nejpůsobivější scénické klenoty celého Vietnamu. Po tom, co se nalodíte na loď, prozkoumáte tuto legendární zátoku na vlastní kůži. Během pětihodinové plavby budete moci obdivovat malebné scenérie, stejně jako některé z 3000 vápencových ostrovů, stoupajících z čisté smaragdové vody. Vápencové krasové útvary jsou pokryté plážemi i krásnými jeskyněmi. Cestou budete mít možnost navštívit místní rybářskou vesnici a nahlédnout tak do života místních lidí, navštívíte také perlovou farmu. Při západu slunce si budete moci vychutnat večeři z čerstvých mořských plodů. Nocleh na lodi.
Kajuta na lodi, snídaně, oběd, večeře.
den 5

Zátoka Ha Long / Hanoj / Ho Chi Minhovo město

V časných ranních hodinách se můžete vykoupat v překrásné zátoce Ha Long (pokud budou vhodné klimatické podmínky). Poté se vydáte navštívit starověké vápencové jeskyně uprostřed zátoky, kde budete moci během procházky podél osvětlených cest objevovat nádherné stalagmity a stalaktity. Po pozdní snídani se vydáte zpět k pobřeží, odkud vás již bude čekat privátní transfer přímo na letiště v Hanoji, odkud přeletíte do Ho Chi Minhova města. Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič naší CK, který vás dopraví do vašeho hotelu. V případě vašeho zájmu je možné fakultativně pobyt v zátoce Ha Long prodloužit o noc navíc na lodi nebo na ostrově Cat Ba.
Hotel, snídaně, brunch.
den 6

Ho Chi Minhovo město / China Town

Po snídani navštívíte historické a válečné muzeum, které vám poskytne pohled na tehdejší válku zde ve Vietnamu. Pokračovat budete k některé z proslulých památek Ho Chi Minhova města jako například katedrála Notre Dame, tzv. stará pošta, válečné muzeum či Palác nezávislosti (nebo také palác sjednocení, dříve prezidentský palác). Po lehkém obědě v místní restauraci se vydáte pěšky prozkoumat čínskou čtvrť (China Town) s jejími živými uličkami, kde se na vás přenese atmosféra pravé Číny. Dostanete se až do samotného centra - Cholon, prohlédnete si chrám Thien Hau a projdete si trh Binh Tay, kde si budete moci nakoupit některou z místních specialit. Večer návrat na hotel, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.

den 7

Ho Chi Minhovo město / delta Mekongu

V 8 hodin ráno vás čeká po snídani 2 hodinová cesta k Ben Tre, jedné z jižních provincií Vietnamu, která se nachází přímo v deltě Mekongu. Po příjezdu se vydáte na lodi po řece Ben Tre, přítoku Mekongu, kde budete pozorovat tradiční život místních obyvatel při jejich běžných aktivitách, ať už se jedná o rybáře, převozníky či kohokoli dalšího. Uděláte si zastávku v místní cihlárně, kde uvidíte, jak se zde tradičním způsobem vyrábějí a vypalují cihly. Poté navštívíte jednu z mnoha zpracovatelen kokosu, jež jsou umístěny podél břehu. Navštívíte také místní vesnici, během procházky navštívíte místní rodinnou výrobu karimatek a užijete si také místní ovoce. Později se motorovým vozítkem přesunete stinnými ulicemi vesničky skrze rýžová pole a zeleninové pláně až k rolníkům, kde nahlédnete do nefalšovaného autentického života místních rolníků. Po obědě v restauraci u řeky si užijete projížďku na veslařském člunu zátokou podél palem až k molu, odkud vás čeká transfer zpět do Saigonu, kam dorazíte ve večerních hodinách.
Hotel, snídaně, oběd.
den 8

Ho Chi Minhovo město

Po snídani volno na vlastní aktivity do transferu na letiště, odkud odletíte (ač jistě neradi) zpět domů.
Snídaně.

den 9

Přílet do Prahy.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 48 700 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Vietnam
Termín 25.3. - 2.4.2019
Další termíny
Délka 9 dní / 6 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-415754
Cena za osobu 48 700 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Vietnam, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Jedinečný Vietnam od severu k jihu

77 390 Kč

Drsná příroda a etnika severního Vietnamu

56 180 Kč

Kouzlo Vietnamu od severu na jih

59 410 Kč

Objevování Vietnamu s pobytem na ostrově Phu Quoc

44 630 Kč

Úchvatná cesta z Vietnamu do Kambodži

54 180 Kč

Královská cesta Nepálem se safari

48 200 Kč