Přírodní krásy severního Vietnamu ***

25. 03. 2019
34 100 Kč

Privátní zájezd s osobním AJ mluvícím průvodcem CK, již od 2 osob.

Ubytování

Hanoj: Hotel Gondola 3* | Halong Bay: V´Spirit Cruise 3*

Strava

5x snídaně | 4x oběd | 1x večeře

Navštívená místa

 • Halong Bay
  Halong Bay
  Halong Bay
  V překladu „místo, kde se drak zanořuje do moře“ právem patří na seznam 7 přírodních divů světa a je jedním z největších lákadel k návštěvě Vietnamu. Ze smaragdové vody se zde tyčí na 1 969 vápencových ostrůvků různých tvarů. Některé jsou neobydlené, jinde žijí lidé i zvířata. Ostrůvky jsou hornaté a dosahují výšky kolem 100 m a na některých najdete i jezera. Mezi ostrůvky lze vidět vesnice místních rybářů, kteří mají své domky postavené na vorech a mezi nimi natažené rybářské sítě. Nejlepší způsob, jak nasát atmosféru tohoto kouzelného místa je při dvoudenní plavbě.
 • Hanoj
  Hanoj
  Hanoj
  Hanoj je město plné krásných památek. Jednou z nejkrásnějších je nedalekého Chrámu literatury první univerzity ve Vietnamu. Bohatě zdobený chrám zasvěcený Konfuciovi je postaven ve stylu tradiční vietnamské architektury a můžete zde obdivovat stély lékařů, Studnu nebeské čistoty nebo Konfuciovu sochu ve Svatyni velkého spojení. Každý návštěvník Hanoje by měl také zavítat do Ho Chi Minova mauzolea, který je velmi významným poutním místem. Kromě ostatků komunistického vůdce k mauzoleu patří také rozlehlé zahrady, prezidentský palác, Pagoda na jednom sloupu a Ho Chi Minovo muzeum. Odpočinek můžete najít u jezera Hoam Kien (v překladu Jezero navráceného meče). Uprostřed jezera se nalézá ostrůvek, na který vede proslulý červený Most vycházejícího slunce, který je pro místní také známý jako místo, kde odpočívají červánky. Dominantou ostrůvku na jezeře je Chrám Ngoc Son (Chrám Nefritové Hory), v němž je k vidění obrovská vycpaná želva natřená zlatým lakem, která byla z jezera vylovena během války ve Vietnamu. O trochu menší, avšak jedinou svého druhu, mohou prý šťastlivci vidět v jezeře i dnes.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Hanoj – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování uvedené v itineráři
 • stravování dle itineráře
 • program dle itineráře
 • plavba lodí a ubytování na lodi dle itineráře
 • všechny vstupy dle programu
 • 1 h jízdy rikšou po Hanoji
 • vstupenky na představení vodního loutkového divadla
 • transfery soukromým klimatizovaným vozidlem se zkušeným řidičem
 • služby místního anglicky hovořícího průvodce
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ ve Vietnamu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Vietnamu 26 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500,-/osoba
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • česky mluvící průvodce
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet
den 2

Hanoj

Přílet do Hanoje. Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič naší CK, který vás dopraví do vašeho hotelu v Hanoji. Podle příletového času můžete zbytek dne strávit buď odpočinkem na hotelu po absolvované cestě, nebo se můžete projít po okolí a začít nasávat atmosféru pravého Vietnamu.
Hotel
den 3

Hanoj

Po snídani se vydáte prozkoumat ty nejkrásnější a nejzajímavější památky Hanoje. Podíváte se do Ho Chi Minhova komplexu, který zahrnuje mimo jiné mausoleum, prezidentský palác a rozhodně vám nesmí uniknout také muzeum nebo Van Mieu – Quoc Tu Giam (tzv. chrám literatury), první císařská škola ve Vietnamu, vybudovaná v roce 1070 dynastií King Ly. Poslední zastávku si uděláte v etnologickém muzeu, které se zaměřuje na více než 54 etnických skupin rozlišovaných ve Vietnamu. Užijete si také hodinovou projížďku starou čtvrtí v tradiční rikše. Večer vás čeká tradiční představení vodních loutek, po kterém se vydáte již zpět na hotel, nocleh.
 Hotel, snídaně, oběd.                                                                                                                                         
den 4

Hanoj / Hoa Lu / Tam Coc

Po snídani vyrazíte na 2 h jízdu venkovskou krajinou do oblasti Ninh Binh známou svými pískovcovými kopci. V Hoa Lu navštívíte starodávný komplex, který býval hlavním městem Vietnamu v 10 století. Uvidíte zde paláce, pagody a hrobky. Odpoledne si užijete 2 h jízdu lodí po řece Tam Coc s výhledy na pitoreskní kopce a rýžová pole (v sezoně). Navštívíte také Bich Dong pagodu, která se skládá ze 3 pagod, z nichž ta nejvyšší nabízí hezký výhled do krajiny. Navečer návrat do Hanoje, nocleh.
 Hotel, snídaně, oběd.
den 5

Hanoj / Halong Bay

Po snídani vás čeká přejezd autobusem skrze malebnou krajinu do slavné zátoky Ha Long, která nepochybně patří mezi nejpůsobivější scénické klenoty celého Vietnamu. Po tom, co se nalodíte na loď, prozkoumáte tuto legendární zátoku na vlastní kůži. Během pětihodinové plavby budete moci obdivovat malebné scenérie, stejně jako některé z 3000 vápencových ostrovů, stoupajících z čisté smaragdové vody. Vápencové krasové útvary jsou pokryté plážemi i krásnými jeskyněmi. Cestou budete mít možnost navštívit místní rybářskou vesnici a nahlédnout tak do života místních lidí, navštívíte také perlovou farmu. Při západu slunce si budete moci vychutnat večeři z čerstvých mořských plodů. Nocleh na lodi.
Kajuta na lodi, snídaně, oběd, večeře.

den 6

Halong Bay / Hanoj

V časných ranních hodinách se můžete vykoupat v překrásné zátoce Ha Long (pokud budou vhodné klimatické podmínky). Poté se vydáte navštívit starověké vápencové jeskyně uprostřed zátoky, kde budete moci během procházky podél osvětlených cest objevovat nádherné stalagmity a stalaktity. Po pozdní snídani se vydáte zpět k pobřeží, odkud vás již bude čekat transfer autobusem do Vašeho hotelu v Hanoji. Ubytování a volný večer na poslední nákupy.
Hotel, snídaně, brunch.

den 7

Hanoj

Po snídani odhlášení z hotelu a dle letového řádu transfer na letiště a odlet domů.
Snídaně.
den 8

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 34 100 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky mluvícího průvodce (AA 415831) při 2 osobách 9 670 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Vietnam
Termín 25.3. - 1.4.2019
Další termíny
Délka 8 dní / 5 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-415831
Cena za osobu 34 100 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Vietnam, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Lenka Zahajská,

+420 603 107 751

office@arcadia-air.com

Úchvatná cesta z Vietnamu do Kambodži

54 180 Kč

Delta Mekongu a přírodní krásy jižního Vietnamu

41 290 Kč

Autentický centrální Vietnam

41 480 Kč

Jedinečný Vietnam od severu k jihu

77 390 Kč

Kouzlo Vietnamu od severu na jih

59 410 Kč

Nezapomenutelná cesta napříč Vietnamem

42 390 Kč