Nezapomenutelná cesta napříč Vietnamem ***

01. 04. 2019
42 390 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka, již od 2 osob.

Ubytování

Ho Chi Minhovo město: Sen Viet Hotel 3* | Da Nang: Fansipan Danang Hotel 3* | Hoi An: Sea an sand hotel 3* | Hanoj: Flower hotel 3* | Ha Long: Majestic cruise 3* (ubytování na lodi)
Za příplatek možnost ubytování ve 4* hotelech. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

9x snídaně
6x oběd
1x večeře

Navštívená místa

 • Halong Bay
  Halong Bay
  Halong Bay
  V překladu „místo, kde se drak zanořuje do moře“ právem patří na seznam 7 přírodních divů světa a je jedním z největších lákadel k návštěvě Vietnamu. Ze smaragdové vody se zde tyčí na 1 969 vápencových ostrůvků různých tvarů. Některé jsou neobydlené, jinde žijí lidé i zvířata. Ostrůvky jsou hornaté a dosahují výšky kolem 100 m a na některých najdete i jezera. Mezi ostrůvky lze vidět vesnice místních rybářů, kteří mají své domky postavené na vorech a mezi nimi natažené rybářské sítě. Nejlepší způsob, jak nasát atmosféru tohoto kouzelného místa je při dvoudenní plavbě.
 • Hanoj
  Hanoj
  Hanoj
  Hanoj je město plné krásných památek. Jednou z nejkrásnějších je nedalekého Chrámu literatury první univerzity ve Vietnamu. Bohatě zdobený chrám zasvěcený Konfuciovi je postaven ve stylu tradiční vietnamské architektury a můžete zde obdivovat stély lékařů, Studnu nebeské čistoty nebo Konfuciovu sochu ve Svatyni velkého spojení. Každý návštěvník Hanoje by měl také zavítat do Ho Chi Minova mauzolea, který je velmi významným poutním místem. Kromě ostatků komunistického vůdce k mauzoleu patří také rozlehlé zahrady, prezidentský palác, Pagoda na jednom sloupu a Ho Chi Minovo muzeum. Odpočinek můžete najít u jezera Hoam Kien (v překladu Jezero navráceného meče). Uprostřed jezera se nalézá ostrůvek, na který vede proslulý červený Most vycházejícího slunce, který je pro místní také známý jako místo, kde odpočívají červánky. Dominantou ostrůvku na jezeře je Chrám Ngoc Son (Chrám Nefritové Hory), v němž je k vidění obrovská vycpaná želva natřená zlatým lakem, která byla z jezera vylovena během války ve Vietnamu. O trochu menší, avšak jedinou svého druhu, mohou prý šťastlivci vidět v jezeře i dnes.
 • Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Nikdo mu neřekne jinak, než jeho dřívějším názvem Saigon, který Vás uchvátí svými krásnými pagodami, rozlehlými tržišti, čínskými chrámy stejně jako moderními budovami a bohatým nočním životem.
 • Hoi An
  Hoi An
  Hoi An
  Toto přístavní městečko se pyšní jako jediné město ve Vietnamu původním historickým centrem. V úzkých uličkách se seznámíte s místní jedinečnou architekturou, kde se potkávají typická vietnamská obydlí s japonskými měšťanskými domy a čínskými chrámy. Mezi navštěvované památky patří Japonský krytý most s jeho pověstnými sochami psa a opice a místní Aula s krásnými oltáři sloužící k uctívání bohů, ale i bohatství a štěstí. Město je také kulinářským rájem, a proto si nenechte ujít ochutnání místních specialit.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Ho Chi Minhovo město – Hanoj – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenky pro místní přelety (Ho Chi Minhovo město – Da Nang, Da Nang – Hanoj) vč. všech tax
 • ubytování v 3* hotelech dle itineráře
 • ubytování v kajutě na lodi Majestic Cruise
 • stravování dle itineráře
 • výlety lodí v deltě Mekongu a zátoce Ha Long
 • transfery klimatizovaným minivanem dle itineráře
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • program dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ ve Vietnamu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Vietnamu 26 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500 Kč/osoba
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet do Vietnamu.
den 2

Ho Chi Minhovo město

Přílet do Ho Chi Minhova města, kde se na letišti setkáte s řidičem, který Vás dopraví do Vašeho hotelu. Obdržíte zde také „soupravu“ s podrobným itinerářem cesty, potřebnými vstupenkami, mobilní telefon s místní SIM kartou a dárkový poukaz do Ann Tailor. Tento poukaz využijete později v Hoi Anu, kde si budete moci vybrat jednu z pěti položek vyrobených pro Vás na zakázku přímo v Ann Tailor. Přenocování v Ho Chi Minh City.
Hotel.
den 3

Ho Chi Minhovo město / Delta Mekongu / Cai Be / Vinh Long / Ho Chi Minhovo město

Po snídani se vydáte na dvouhodinovou cestu z Ho Chi Minhova města do delty Mekongu. Po příjezdu se na lodi pojedete podívat na plovoucí trh Cai Be, který je jedním z nejzajímavějších a nejvíc atraktivních míst delty Mekongu. Na plovoucím trhu můžete sledovat místní obyvatele na jejich malých loďkách obchodující s čerstvým zbožím a místními komoditami. Zastavíte se také u místních obyvatel, v jejichž domě uvidíte, jak se vyrábí kokosové cukrovinky, rýžový papír, rýžový popcorn nebo rýžové víno. Později opustíte Cai Be a vydáte se na ostrůvek Tan Phong. Budete mít také možnost strávit čas mezi místními zemědělci, užívat si tradiční hudby a tropického ovoce. Autentický oběd si vychutnáte u místních obyvatel, včetně velmi populárního rybího pokrmu (z tzv. „Elephant ear fish“). Pokračovat budete do města Vinh Long přes visutý most My Thuan, který je umístěn vysoko nad řekou Mekong. Návrat do Ho Chi Minhova města. Přenocování.
Hotel, snídaně, oběd.
den 4

Ho Chi Minhovo město / Cu Chi tunely / Da Nang

Po snídani Vás čeká prohlídka slavných tunelů Cu Chi, které se nacházejí asi 70 km od Saigonu. Tunely vznikly za války ve Vietnamu jako úkryty nejen pro vojáky a vznikaly více než 25 let. Tato rozsáhlá síť tunelů v délce kolem 200 km mohla pojmout až 10 000 osob. Kromě skladu zbraní a jednacích místností zde byly také ložnice, kuchyně i nemocnice. Dnes je ze 120 km zachovalých tunelů kulturní památka, kterou budete moci prozkoumat i Vy. Fakultativně si můžete za příplatek vyzkoušet na blízké místní střelnici střelbu z válečných zbraní M16 či AK47. Po prohlídce tunelů a obědě se vydáte na letiště, odkud přeletíte (asi 1 hodina letu) do Da Nangu. Z letiště budete dopraveni do Vašeho hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 5

Da Nang / My Son / Da Nang

Po snídani se vypravíte na další nezapomenutelnou cestu ke komplexu hinduistických chrámů My Son. Tajemné údolí obklopené horami ukrývá pozůstatky impozantních chrámových věží a budov. Dnes toto náboženské centrum již skoro pohltila džungle, dříve však zastávalo funkci důležité kulturní křižovatky a místa pro meditaci vládců. Dnes se do těchto mystických míst, které byly v roce 1999 zařazeny mezi památky světového dědictví UNESCO, můžete podívat i Vy. Odpoledne budete mít čas na vlastní aktivity a odpočinek. Nocleh v Da Nangu.
Hotel, snídaně.
den 6

Da Nang / Hoi An

Po snídani navštívíte výrobnu oděvů Ann Tailor v Hoi Anu. Později Vás čeká procházka Hoi Anem, což je ideální způsob pro nasátí jedinečné místní atmosféry, vyzařující klidem a mírem. Atmosféru výborně dokreslují prvky vietnamské, čínské i japonské kultury. Prohlídka města zahrnuje také návštěvu místního muzea, mnoho starověkých domů, jež se mohou pochlubit pozoruhodnou architekturou, montážní haly ovlivněné Čínou a samozřejmě také populární Japonský krytý most. Fakultativně je možné udělat si zastávku v soukromém domě Diep Dong Nguyen (dle dostupnosti) a prohlídnout si místní úžasnou sbírku keramiky či starých fotografií Hoi Anu. Nocleh v Hoi An.
Hotel, snídaně.
den 7

Hoi An

Během dnešního dne prozkoumáte krásy místní krajiny na kole. Cestu započnete projížďkou krajinou do místní vesnice, kde si pochutnáte na místní specialitě Cao Lau, která se skládá z nudlí, vepřového masa, čerstvé zeleniny a rýžového papíru. Nudle do tohoto pokrmu jsou vyrobeny z místní lepkavé rýže namočené ve vodě ze studny Ba Le, která je nejstarší v celém Hoi Anu a voda z ní se považuje za nejkvalitnější vůbec. Dále se budete moci naučit vyrábět speciální koláčky u místní rodiny, na kterých si později také pochutnáte. Před koncem cesty se podíváte do Cam Nam a užijete si pochoutky jako Banh Dap nebo Che Bap. Se spoustou zážitků se později vrátíte na hotel. Nocleh v Hoi An.
Hotel, snídaně, oběd.
den 8

Hoi An / Da Nang / Hanoj

Po snídani se vydáte do Da Nangu, odkud přeletíte do Hanoje (přibližně hodina letu). Po příletu do Hanoje se ubytujete v hotelu a vydáte se objevovat kouzlo tohoto překrásného města. Navštívíte například Van Mieu – Quoc Tu Giam (také tzv. chrám písemnictví), první císařskou školu ve Vietnamu, vybudovanou v roce 1070 dynastií King Ly. Pokračovat budete návštěvou jezera Hoan Kiem, chrámu Ngoc Son (tzv. chrám nefritové hory), věž But (věž ve tvaru pera), Dai Nghien a mostu Huc, populárního dřevěný most natřený červenou barvou. Později Vás čeká projížďka rikšou tzv. 36 klikatícími se uličkami hanojskou historickou starou čtvrtí, která Vám přiblíží rušný život místních obyvatel. Nocleh v Hanoji.
Hotel, snídaně, oběd.
den 9

Hanoj / Ha Long Bay

Po snídani Vás vyzvedne autobus, kterým skrze malebnou krajinu dojedete až do slavné zátoky Ha Long, která nepochybně patří mezi nejpůsobivější scénické památky celého Vietnamu. Po tom, co se nalodíte na loď, prozkoumáte tuto legendární zátoku na vlastní kůži. Během pětihodinové plavby budete moci obdivovat malebné scenérie, stejně jako některé z 3000 vápencových ostrovů, stoupajících z čisté smaragdové vody. Vápencové krasové útvary jsou pokryté plážemi i krásnými jeskyněmi. Cestou budete mít během zastávky možnost zaplavat si v ústraní zátoky a navštívit některou z mnoha skrytých jeskyní pod tyčícími útesy. Nocleh na lodi.
Kajuta na lodi, snídaně, oběd, večeře.
den 10

Ha Long Bay / Hanoj

Po snídani se můžete věnovat opalování a koupání v překrásné zátoce Ha Long Bay. Po obědě Vás čeká 4 hodinová cesta autobusem zpět do Hanoje.
Hotel, snídaně, oběd.
den 11

Hanoj

Po snídani volný čas do transferu na letiště Noi Bai, odkud Vás čeká odlet zpět domů.
Snídaně.
den 12

Přílet do Prahy.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 42 390 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za 4* hotely 5 980 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Vietnam
Termín 1.4. - 12.4.2019
Další termíny
Délka 12 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415729
Cena za osobu 42 390 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Vietnam, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Autentický centrální Vietnam

41 480 Kč

Jedinečný Vietnam od severu k jihu

77 390 Kč

Privátně po severním a jižním Vietnamu s česky hovořícím průvodcem

48 130 Kč

Delta Mekongu a přírodní krásy jižního Vietnamu

41 290 Kč

Kouzlo Vietnamu od severu na jih

59 410 Kč

Úchvatná cesta z Vietnamu do Kambodži

54 180 Kč