Kouzlo Vietnamu od severu na jih ***

25. 03. 2019
60 670 Kč

Privátní zájezd s osobním AJ průvodcem již od 2 osob. Možnost ČJ průvodce za příplatek.


Ubytování

Hanoi: Gondola Hotel 3* | Ha Long Bay: V´Spirit Classic Cruises 3* | Hoi An: Lotus Hotel 3* | Hue: Thanh Lich Hotel 3* | Ho Chi Minh City: Le Duy Hotel 3* | Can Tho: Hau Giang Hotel 3* | Za příplatek možnost ubytování ve 4* hotelech. Prosím kontaktujte naši CK. 
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

13x snídaně | 10x oběd | 1x večeře

Navštívená místa

 • Halong Bay
  Halong Bay
  Halong Bay
  V překladu „místo, kde se drak zanořuje do moře“ právem patří na seznam 7 přírodních divů světa a je jedním z největších lákadel k návštěvě Vietnamu. Ze smaragdové vody se zde tyčí na 1 969 vápencových ostrůvků různých tvarů. Některé jsou neobydlené, jinde žijí lidé i zvířata. Ostrůvky jsou hornaté a dosahují výšky kolem 100 m a na některých najdete i jezera. Mezi ostrůvky lze vidět vesnice místních rybářů, kteří mají své domky postavené na vorech a mezi nimi natažené rybářské sítě. Nejlepší způsob, jak nasát atmosféru tohoto kouzelného místa je při dvoudenní plavbě.
 • Hanoj
  Hanoj
  Hanoj
  Hanoj je město plné krásných památek. Jednou z nejkrásnějších je nedalekého Chrámu literatury první univerzity ve Vietnamu. Bohatě zdobený chrám zasvěcený Konfuciovi je postaven ve stylu tradiční vietnamské architektury a můžete zde obdivovat stély lékařů, Studnu nebeské čistoty nebo Konfuciovu sochu ve Svatyni velkého spojení. Každý návštěvník Hanoje by měl také zavítat do Ho Chi Minova mauzolea, který je velmi významným poutním místem. Kromě ostatků komunistického vůdce k mauzoleu patří také rozlehlé zahrady, prezidentský palác, Pagoda na jednom sloupu a Ho Chi Minovo muzeum. Odpočinek můžete najít u jezera Hoam Kien (v překladu Jezero navráceného meče). Uprostřed jezera se nalézá ostrůvek, na který vede proslulý červený Most vycházejícího slunce, který je pro místní také známý jako místo, kde odpočívají červánky. Dominantou ostrůvku na jezeře je Chrám Ngoc Son (Chrám Nefritové Hory), v němž je k vidění obrovská vycpaná želva natřená zlatým lakem, která byla z jezera vylovena během války ve Vietnamu. O trochu menší, avšak jedinou svého druhu, mohou prý šťastlivci vidět v jezeře i dnes.
 • Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Nikdo mu neřekne jinak, než jeho dřívějším názvem Saigon, který Vás uchvátí svými krásnými pagodami, rozlehlými tržišti, čínskými chrámy stejně jako moderními budovami a bohatým nočním životem.
 • Hoi An
  Hoi An
  Hoi An
  Toto přístavní městečko se pyšní jako jediné město ve Vietnamu původním historickým centrem. V úzkých uličkách se seznámíte s místní jedinečnou architekturou, kde se potkávají typická vietnamská obydlí s japonskými měšťanskými domy a čínskými chrámy. Mezi navštěvované památky patří Japonský krytý most s jeho pověstnými sochami psa a opice a místní Aula s krásnými oltáři sloužící k uctívání bohů, ale i bohatství a štěstí. Město je také kulinářským rájem, a proto si nenechte ujít ochutnání místních specialit.
 • Hue
  Hue
  Hue
  Jakožto sídelní město posledních vietnamských králů se pyšní množstvím krásných paláců a pamětihodností. Za návštěvu mimo jiné stojí i poslední císařskou hrobku ve Vietnamu, hrobku císaře Khai Dinh nacházející se v blízkosti města. Hrobka je jedinečná nejen kvůli stěnám ze soch draků, ale také díky propojení tradiční vietnamské architektury s prvky moderního stylu z Evropy, kterými se císař inspiroval při návštěvě jihofrancouzské Marseille. Vláda dynastie Nguyen s sebou do města přinesla i rozkvět umění, vzdělanosti, buddhismu a kultury, a tak zde budete moci obdivovat bohatou architekturu Starého císařského města s jeho zahradami, chrámy a hrobkami, stejně jako zdobené brány nebo císařské divadlo. Vrcholem návštěvy se pro Vás zajisté stane Palác nejvyššího souladu, kde je k vidění císařský trůn

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha – Hanoj – Ho Chi Minhovo město - Praha vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenka pro místní přelet Hanoj – Danang vč. všech tax
 • letenka pro místní přelet Hue – Ho Chi Minhovo město vč. všech tax
 • ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • nocleh v kajutě tradiční lodi v zátoce Halong
 • privátní transfery klimatizovaným vozidlem dle itineráře
 • skupinový transfer Hanoj-Halong Bay-Hanoj
 • program dle itineráře
 • strava dle itineráře
 • veškeré vstupy dle programu itineráře
 • služby zkušených, anglicky hovořících místních průvodců
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Vietnamu 26 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500 Kč/osoba
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za česky hovořícího průvodce 12.000 Kč/osoba
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2

Hanoj

Přílet do Hanoje. Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič, který vás dopraví do vašeho hotelu v Hanoji. Podle příletového času můžete zbytek dne strávit buď odpočinkem na hotelu po absolvované cestě, nebo se můžete projít po okolí a začít nasávat atmosféru pravého Vietnamu.
Hotel.
den 3

Hanoj

Po snídani se vydáte prozkoumat ty nejkrásnější a nejzajímavější památky Hanoje. Podíváte se do Ho Chi Minhova komplexu, který zahrnuje mimo jiné mausoleum, prezidentský palác a rozhodně vám nesmí uniknout také muzeum nebo Van Mieu – Quoc Tu Giam (tzv. chrám literatury), první císařská škola ve Vietnamu, vybudovaná v roce 1070 dynastií King Ly. Poslední zastávku si uděláte v etnologickém muzeu, které se zaměřuje na více než 54 etnických skupin rozlišovaných ve Vietnamu. Večer vás čeká tradiční představení vodních loutek, po kterém se vydáte již zpět na hotel, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 4

Hanoj / Hoa Lu (Ninh Binh) / Tam Coc / Hanoj

Po snídani se vydáte na dvouhodinovou cestu skrze malebnou krajinu a zemědělská pole, kterou dorazíte až do Hoa Lu. Po příjezdu vás průvodce provede starobylým komplexem, který býval hlavním městem Vietnamu za vlády dynastií Ding a Le. Král Dinh Tien Hoang před více než tisíci lety vybral toto město v horách jako ideální místo pro hlavní město, jelikož je toto místo bohaté na vodu pramenící v horách a je tedy ideální pro zemědělství, a zároveň je vhodně situováno k dobré obraně před případnými nájezdníky. Vychutnáte si tedy pohled na místní starobylé paláce, pagody, hrobky a pavilony z různých dynastií, ale také na úchvatné přírodní krásy, které tyto skvosty obklopují. Po obědě se vydáte na zhruba 3 hodinovou projížďku na tzv. „sampanech“ (tradiční dřevěné loďky) podél vodních cest Tam Coc, které jsou známé také jako „zátoka Halong na zemi“, což samo o sobě vypovídá o jejich unikátnosti. Vinoucí se řeka vám mimo jiné nabídne i nádherné vápencové krasy, které přímo vybízejí k focení svými nesčetnými fotogenickými místy. Navštívíte také pagodu Bich Dong, která je komplexem 3 pagod umístěných na různých úrovních zelených hor. Později návrat do Hanoje, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 5

Hanoj / zátoka Halong

Po snídani vás čeká skupinový transfer, kterým skrze malebnou krajinu dojedete až do slavné zátoky Ha Long, která nepochybně patří mezi nejpůsobivější scénické klenoty celého Vietnamu. Po tom, co se nalodíte na loď, prozkoumáte tuto legendární zátoku na vlastní kůži. Během pětihodinové plavby budete moci obdivovat malebné scenérie, stejně jako některé z 3000 vápencových ostrovů, stoupajících z čisté smaragdové vody. Vápencové krasové útvary jsou pokryté plážemi i krásnými jeskyněmi. Cestou budete mít možnost navštívit rybářskou vesnici a nahlédnout tak do života místních lidí, navštívíte také perlovou farmu. Při západu slunce si budete moci vychutnat večeři z čerstvých mořských plodů. Nocleh na lodi.
Kajuta na lodi, snídaně, oběd, večeře.

den 6

Zátoka Halong / Hanoj / Danang / Hoi An

V časných ranních hodinách se můžete vykoupat v překrásné zátoce Ha Long (pokud budou vhodné klimatické podmínky). Poté se vydáte navštívit starověké vápencové jeskyně uprostřed zátoky, kde budete moci během procházky podél osvětlených cest objevovat nádherné stalagmity a stalaktity. Po pozdní snídani se vydáte zpět k pobřeží. Zde vás již bude čekat skupinový transfer přímo na letiště v Hanoji, odkud přeletíte do Danangu. Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič naší CK, který vás dále dopraví do vašeho hotelu v Hoi Anu.
Hotel, snídaně.

den 7

Hoi An

Po snídani se na hotelu setkáte s vaším průvodcem a společně se vydáte prozkoumat staré město Hoi Anu. Prohlédnete si řadu velmi atraktivních a zajímavých míst, včetně 400 let starého Japonského krytého mostu, ceremoniální haly Phuc Kien, muzeum, ale také pestrobarevný místní trh. V místních uličkách budete moci všude pozorovat vlivy čínské, japonské ale také evropských architektur. Po prohlídce budete mít volno na aktivity dle vlastního přání – můžete se dále procházet městem, zakoupit si něco na místních trzích či v místních obchůdcích, nebo se vydat na pláž a odpočívat.
Hotel, snídaně, oběd.
den 8

Hoi An

Volný den na odpočinek na pláži, případně vlastní aktivity ve městě a v okolí. Fakultativně je možný za příplatek výlet do My Son - zde najdete komplex náboženských památek z období Čamské říše (13.-14. století), kdy bylo město náboženským centrem. Jsou zde typické stavby z červených cihel a pískovce s velmi složitým provedením. Také tu naleznete mnoho věží postavených ochránci bohu Šivovi. Odpoledne individuální volno.
Hotel, snídaně.

den 9

Hoi An / Hue

Dnes po snídani vyrazíte překrásnou cestou na sever do města Hue se zastávkou u Mramorové hory. Odpoledne vás čeká plavba po řece Perfume na tradiční dračí lodi až k pagodě Thien Mu, abyste mimo jiné navštívili hrobku krále Ming Manga či Khai Dinha. Před setměním se vrátíte zpět na hotel. Nocleh v Hue.
Hotel, snídaně, oběd.

den 10

Hue / Ho Chi Minhovo město

Po snídani strávíte celý den poznáváním tohoto císařského města, začnete starodávnou obezděnou citadelou a císařským palácem, nevynecháte ani tradiční místní trh Dong Ba, kde poznáte místní výrobky a speciality a když budete chtít, možná i usmlouváte nějaké výhodné nákupy. Odpoledne vás čeká cesta na letiště a přelet do Ho Chi Minhova města, kde vás po příletu vyzvedne řidič naší CK a dopraví do vašeho hotelu. Zbytek dne volno na individuální aktivity, odpočinek či poznání nočního Ho Chi Minhova města. Nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 11

Ho Chi Minhovo město

Po snídani navštívíte historické a válečné muzeum, které vám poskytne pohled na tehdejší válku zde ve Vietnamu. Pokračovat budete k některé z proslulých památek Ho Chi Minhova města jako například katedrála Notre Dame, tzv. stará pošta, válečné muzeum či Palác nezávislosti (nebo také palác sjednocení, dříve prezidentský palác). Nevynecháte ani čínskou čtvrť či chrám Thien Hau z 19. století. Den zakončíte prohlídkou vyhlášených místních trhů Cholon a Binh Tay (také Ben Thanh). Kolem 17. hod. návrat do hotelu. Volno na vlastní aktivity a poznání nočního města.   
Hotel, snídaně, oběd.

den 12

Ho Chi Minhovo město / Street Food

Po snídani volno na vlastní poznávání města či nákupy apod. V 17:30 vyrazíte na tradiční xe om (taxi-motorce) s průvodcem do neznámější food street Saigonu, kde vaše smysly zaplaví exotické chutě a vůně. Máte zde možnost ochutnat vietnamskou, francouzskou i čínskou kuchyni (není v ceně) a váš průvodce vám vysvětlí z čeho a jak se jídla připravují a doporučí, co byste určitě měli ochutnat. Procházka trvá cca 3 hodiny, poté vás zpět na hotel odveze opět tradiční moto-taxi. Pro zájemce je možnost odvozu klasickým taxi, které ale zabere více času a je za příplatek (na místě).
Hotel, snídaně.
den 13

Delta Mekongu / plovoucí trh Ben Tre / Can Tho

Po snídani se vydáte na dvouhodinovou cestu z Ho Chi Minhova města do delty Mekongu. Po příjezdu se na lodi pojedete podívat na plovoucí trh Ben Tre, který je jedním z nejzajímavějších a nejvíc atraktivních míst delty Mekongu. Na plovoucím trhu můžete sledovat místní obyvatele na jejich malých loďkách obchodující s čerstvým zbožím a místními komoditami. Později se lodičkou vydáte hlouběji na venkov skrze menší a klidnější kanály. Toto bludiště stinných potoků vás jistě očaruje. Autentický oběd si vychutnáte v místní restauraci na břehu řeky. Součástí vašeho programu bude také lehká projížďka na kole po cestičkách podél vesnice, rýžových políček a zeleninových sadů. Pokračovat budete plavbou do přístavu, odkud vás čeká privátní transfer do Can Tho, srdce Mekongu, kde přenocujete.
Hotel, snídaně, oběd.


den 14

Can Tho / plovoucí trh Cai Rang / Ho Chi Minhovo město

V časných ranních hodinách vyplujete napřímo na vzrušující plovoucí trh Cai Rang, který je jedním ze tří největších v deltě Mekongu. Můžete ho navštívit v kteroukoli denní dobu, ale nejživěji je zde od rozbřesku do 9 hodin ráno. Malým vodním kanálem budete pokračovat do ovocné zahrady, odkud se později vrátíte do Can Tho, kde budete moci pozorovat všední život místních a bohatou vegetaci podél břehů řeky. Později se vydáte zpět do Ho Chi Minhova města, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.

den 15

Ho Chi Minhovo město

Po snídani volno do transferu na letiště, odkud odletíte zpět domů.
Snídaně.
den 16

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 60 670 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky mluvícího průvodce AA-87931 24 000 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Vietnam
Termín 25.3. - 9.4.2019
Další termíny
Délka 16 dní / 13 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-87931
Cena za osobu 60 670 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Vietnam, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Drsná příroda a etnika severního Vietnamu

56 180 Kč

Jedinečný Vietnam od severu k jihu

77 390 Kč

Starobylá města Sukhothai, Ayutthaya a Angkor

56 930 Kč

Indonéská mozaika - prastaré chrámy Jávy, jedinečná kultura Bali a úžasné pláže ostrovů Gili

56 990 Kč

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 630 Kč

Romantické rozmazlování na Bali s bohatým programem

63 360 Kč