Jedinečný Vietnam od severu k jihu ***

25. 03. 2019
78 180 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Hanoi: Gondola Hotel 3* | Sapa: Ubytování u místních obyvatel ; Sapa Centre Hotel 3*| Ha Long Bay: Swan Cruise 3* | Hue: Thanh Lich Hotel 3* | Hoi An: Lotus Hotel 3* | Ho Chi Minh City: Le Duy Hotel 3* | Can Tho: Hau Giang Hotel 3* | Nha Trang: Whale Island Resort 3* | Za příplatek možnost ubytování ve 4* hotelech. Prosím kontaktujte naši CK. | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

20x snídaně | 14x oběd | 2x večeře

Navštívená místa

 • Halong Bay
  Halong Bay
  Halong Bay
  V překladu „místo, kde se drak zanořuje do moře“ právem patří na seznam 7 přírodních divů světa a je jedním z největších lákadel k návštěvě Vietnamu. Ze smaragdové vody se zde tyčí na 1 969 vápencových ostrůvků různých tvarů. Některé jsou neobydlené, jinde žijí lidé i zvířata. Ostrůvky jsou hornaté a dosahují výšky kolem 100 m a na některých najdete i jezera. Mezi ostrůvky lze vidět vesnice místních rybářů, kteří mají své domky postavené na vorech a mezi nimi natažené rybářské sítě. Nejlepší způsob, jak nasát atmosféru tohoto kouzelného místa je při dvoudenní plavbě.
 • Hanoj
  Hanoj
  Hanoj
  Hanoj je město plné krásných památek. Jednou z nejkrásnějších je nedalekého Chrámu literatury první univerzity ve Vietnamu. Bohatě zdobený chrám zasvěcený Konfuciovi je postaven ve stylu tradiční vietnamské architektury a můžete zde obdivovat stély lékařů, Studnu nebeské čistoty nebo Konfuciovu sochu ve Svatyni velkého spojení. Každý návštěvník Hanoje by měl také zavítat do Ho Chi Minova mauzolea, který je velmi významným poutním místem. Kromě ostatků komunistického vůdce k mauzoleu patří také rozlehlé zahrady, prezidentský palác, Pagoda na jednom sloupu a Ho Chi Minovo muzeum. Odpočinek můžete najít u jezera Hoam Kien (v překladu Jezero navráceného meče). Uprostřed jezera se nalézá ostrůvek, na který vede proslulý červený Most vycházejícího slunce, který je pro místní také známý jako místo, kde odpočívají červánky. Dominantou ostrůvku na jezeře je Chrám Ngoc Son (Chrám Nefritové Hory), v němž je k vidění obrovská vycpaná želva natřená zlatým lakem, která byla z jezera vylovena během války ve Vietnamu. O trochu menší, avšak jedinou svého druhu, mohou prý šťastlivci vidět v jezeře i dnes.
 • Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Ho Chi Minh City
  Nikdo mu neřekne jinak, než jeho dřívějším názvem Saigon, který Vás uchvátí svými krásnými pagodami, rozlehlými tržišti, čínskými chrámy stejně jako moderními budovami a bohatým nočním životem.
 • Hoi An
  Hoi An
  Hoi An
  Toto přístavní městečko se pyšní jako jediné město ve Vietnamu původním historickým centrem. V úzkých uličkách se seznámíte s místní jedinečnou architekturou, kde se potkávají typická vietnamská obydlí s japonskými měšťanskými domy a čínskými chrámy. Mezi navštěvované památky patří Japonský krytý most s jeho pověstnými sochami psa a opice a místní Aula s krásnými oltáři sloužící k uctívání bohů, ale i bohatství a štěstí. Město je také kulinářským rájem, a proto si nenechte ujít ochutnání místních specialit.
 • Hue
  Hue
  Hue
  Jakožto sídelní město posledních vietnamských králů se pyšní množstvím krásných paláců a pamětihodností. Za návštěvu mimo jiné stojí i poslední císařskou hrobku ve Vietnamu, hrobku císaře Khai Dinh nacházející se v blízkosti města. Hrobka je jedinečná nejen kvůli stěnám ze soch draků, ale také díky propojení tradiční vietnamské architektury s prvky moderního stylu z Evropy, kterými se císař inspiroval při návštěvě jihofrancouzské Marseille. Vláda dynastie Nguyen s sebou do města přinesla i rozkvět umění, vzdělanosti, buddhismu a kultury, a tak zde budete moci obdivovat bohatou architekturu Starého císařského města s jeho zahradami, chrámy a hrobkami, stejně jako zdobené brány nebo císařské divadlo. Vrcholem návštěvy se pro Vás zajisté stane Palác nejvyššího souladu, kde je k vidění císařský trůn

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha – Hanoj/Ho Chi Minhovo město – Praha vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenka pro místní přelet Hanoj – Hue vč. všech tax
 • letenka pro místní přelet Danang – Nha Trang vč. všech tax
 • letenka pro místní přelet Nha Trang – Ho Chi Minhovo město vč. všech tax
 • ubytování ve 3* hotelech se snídaní
 • nocleh v kajutě tradiční lodi v zátoce Halong
 • strava dle itineráře
 • privátní transfery klimatizovaným vozem dle itineráře
 • transfer sdíleným autobusem Hanoj – zátoka Halong – Hanoj
 • privátní výlety lodí v deltě Mekongu a v Hue
 • program dle itineráře
 • veškeré vstupy dle programu
 • služby zkušených anglicky hovořících místních průvodců
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ ve Vietnamu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Vietnamu 26 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500 Kč/osoba
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Hanoje.
den 2

Hanoj

Přílet do Hanoje. Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič, který vás dopraví do vašeho hotelu v Hanoji. Dle příletového času můžete zbytek dne strávit buď odpočinkem na hotelu po absolvované cestě, nebo se můžete projít po okolí a začít nasávat atmosféru pravého Vietnamu.
Hotel.

den 3

Hanoj

Po snídani se vydáte prozkoumat ty nejkrásnější a nejzajímavější památky Hanoje. Podíváte se do Ho Chi Minhova komplexu, který zahrnuje mimo jiné mausoleum, prezidentský palác a rozhodně Vám nesmí uniknout také muzeum či Van Mieu – Quoc Tu Giam (tzv. chrám literatury), první císařská škola ve Vietnamu, vybudovaná v roce 1070 dynastií King Ly. Poslední zastávku si uděláte v etnologickém muzeu, které se zaměřuje na více než 54 etnických skupin rozlišovaných ve Vietnamu. Večer vás čeká tradiční představení vodních loutek, po kterém se vydáte již zpět na hotel, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 4

Hanoj / vesničky v deltě Červené řeky / Lao Cai

Po snídani se vydáte na hodinovou jízdy skrze venkovské cesty až do Bat Trang, což je vesnička světově proslulá pro svou perfektní keramiku. Projdete se vesničkou s Vaším místním průvodcem a podíváte se na uměleckou práci místních artistů. Navštívíte také místní trh. Později se přesunete do pagody But Thap, kolébky vietnamského Buddhismu s jedinečnou architekturou a malbami. Nakonec dorazíte do malé vesničky, kde si užijete tradiční hudební představení Quan Ho v podání místní vesničanů. Večer se přesunete zpět do Hanoje, odkud lůžkovým vlakem vyrazíte do Lao Cai. Vlak odjíždí ve 22:00.
Lůžkový vlak, snídaně, oběd.

den 5

Lao Cai / Sapa

Ráno přijedete do Lao Cai, odkud Vás čeká transfer do Sapy, kde se osvěžíte a posnídáte. Po snídani se setkáte v hotelovém lobby s Vaším průvodcem a řidičem, který Vás dopraví do vesničky Cat Cat. Po cestě se Vám naskytnou úchvatné výhledy na okolní scenérie. Přijedete až k vodopádu s vodní elektrárnou, kde si chvíli odpočinete před pěší cestou, kterou absolvujete skrze rýžová pole. Tato oblast je stále pokryta deštnými pralesy, jež spadají pod ochranu národního parku Hoang Lien. Dorazíte do vesničky Y Lih Ho, která je osídlena minoritou „černých hmongů“. Zde můžete nabrat síly při obědu u řeky před pokračováním v cestě. Po obědě vyrazíte dále do Muong Hoa, což je údolí, kterým projdete skrze různorodé vesničky černých hmongů, ale také minority Giay. Dnes strávíte noc v místním domě Giayů. Můžete se ve volném čase projít po údolí, užívat si výhledy po malebném okolí, či si zaplavat v blízké řece. (Trek je spíše nenáročný.)
Ubytování u místních obyvatel, snídaně, oběd, večeře.

den 6

Sapa

Během dnešního dne vás čeká další trek, na který naberete další síly na delikátní snídani. Skrze bambusový les, který patří k NP Hoang Lien, vyrazíte vstříc vesnici Giang Ta Chai, kterou obývají příslušníci menšiny Red Dao. Po cestě budete míjet vodopád, kde je ideální čas na přestávku a proto si zde odpočinete a vychutnáte si krásné okolí. Najdete zde také pěkné místo na oběd, po kterém již vyrazíte dále až do Su Panu, malé vesničky umístěné po cestě, odkud vás čeká návrat do Sapy. Zbytek dne budete mít volno na prozkoumání města Sapy, nocleh. (Trek je spíše nenáročný.)
Hotel, snídaně, oběd.

den 7

Sapa / etnické trhy / Lao Cai / Hanoj

Po snídani vyrazíte na týdenní etnický trh (každou neděli). Zde budete mít příležitost potkat velké množství různých etnických minorit, které žijí v regionu v jejich barevných oblecích. Etnický trh není jen místo k nakupování a prodávání, ale je také příležitostí pro různé etnické menšiny, aby se mezi sebou setkali, vyměnili si novinky, pro ženy je to příležitost předvést své krásné ručně vyrobené kostýmy a pro mladé lidi šance realizovat zde své první schůzky. Ačkoli musí řada etnických menšin urazit pěšky velkou vzdálenost, aby se na trh dostavila, nikdy je tato vzdálenost neodradí do účasti na této slavnostní události. Na trhu najdete nejrůznější místní produkty, koření, zeleninu, nářadí, ručně vyráběné předměty, léčivé byliny a mnoho dalšího. Užijte si společnost všech usměvavých místních lidí a ochutnejte například místní whisky. Po obědě v místní restauraci pojedete zpět do Lao Cai, odkud se přesunete do Hanoje novou expresní cestou. Příjezd do Hanoje kolem 21:30. Nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.

den 8

Hanoj / zátoka Halong

Po snídani vás čeká privátní transfer, kterým skrze malebnou krajinu dojedete až do slavné zátoky Ha Long, která nepochybně patří mezi nejpůsobivější scénické památky celého Vietnamu. Po tom, co se nalodíte na loď, prozkoumáte tuto legendární zátoku na vlastní kůži. Během pětihodinové plavby budete moci obdivovat malebné scenérie, stejně jako některé z 3000 vápencových ostrovů, stoupajících z čisté smaragdové vody. Vápencové krasové útvary jsou pokryté plážemi i krásnými jeskyněmi. Při západu slunce si budete moci vychutnat večeři s čerstvých mořských plodů. Nocleh na lodi.
Kajuta na lodi, snídaně, oběd, večeře.

den 9

Zátoka Halong / Hanoj / Hue

V časných ranních hodinách se můžete vykoupat v překrásné zátoce Ha Long Bay – pokud budou vhodné klimatické podmínky. Můžete si zacvičit Taichi, fotografovat okolí, nebo se také později projet kajakem skrytými místy zátoky kolem oblasti nazývané Man´s Head Islet.  Po pozdní snídani se vydáte zpět k pobřeží. Zde vás již bude čekat privátní transfer přímo na letiště v Hanoji, odkud přeletíte do Hue a následně budete dopraveni do Vašeho hotelu.
Hotel, snídaně, brunch.
den 10

Hue

Po snídani strávíte celý den poznáváním tohoto císařského města a okolí. Začnete starodávnou obezděnou citadelou a císařským palácem, nevynecháte ani tradiční trh Dong Ba, kde poznáte místní výrobky a speciality a když budete chtít, možná i usmlouváte nějaké výhodné nákupy. Odpoledne Vás čeká plavba po Perfume River na tradiční dračí lodi až k pagodě Thien Mu, abyste mimo jiné navštívili hrobku krále Ming Manga či Khai Dinha. Před setměním se vrátíte zpět na hotel. Nocleh v Hue.
Hotel, snídaně, oběd.

den 11

Hue / Danang / Hoi An

Ráno Vás čeká transfer na jih do Hoi Anu skrze průsmyk Hai Van, kde si budete moci užít nádherný výhled na pobřeží a Danang z výšky. Haivanský průsmyk, nazývaný také průsmykem mraků Vám rozhodně naskytne úžasnou podívanou a proto doporučujeme mít Váš fotoaparát neustále při ruce. Po příjezdu do Danangu můžete navštívit buď muzeum Cham v centru města, nebo se vydat ke slavné mramorové hoře. Později budete pokračovat do Hoi Anu, kde poobědváte. Zbytek dne budete mít volno na odpočinek a vlastní aktivity.
Hotel, snídaně, oběd.
den 12

Hoi An

V 8:30 se setkáte s vaším průvodcem na hotelovém lobby, odkud se vydáte prozkoumat staré město. Prohlédnete si řadu velmi atraktivních a zajímavých míst, včetně 400 let starého Japonského krytého mostu, montážní haly Phuc Kien, muzeum, ale také pestrobarevný místní trh. V místních uličkách budete moci všude pozorovat vlivy čínské, japonské ale také evropských architektur. Po prohlídce budete mít volno na aktivity dle vlastního přání – můžete se dále procházet městem, zakoupit si něco na místních trzích či v místních obchůdcích, nebo se vydat na pláž a odpočívat.
Hotel, snídaně, oběd.
den 13

Hoi An

Po snídani Vás čeká volný den na odpočinek, případně vlastní aktivity ve městě a v okolí. Fakultativně je možné za příplatek zajistit do My Son - zde najdete komplex náboženských památek z období Čamské říše (13-14.stol.), kdy bylo město náboženským centrem. Jsou zde typické stavby z červených cihel a pískovce s velmi složitým provedením. Také tu naleznete mnoho věží postavených ochránci bohu Šivovi. Odpoledne individuální volno.
Hotel, snídaně.

den 14

Hoi An / Danang / Nha Trang / Whale Island

Po snídani vás čeká transfer na letiště v Danangu, odkud přeletíte krátkým letem do Nha trang. Po příjezdu vás řidič dopraví podél pobřežní cesty na sever Nha Trang, kde nastoupíte na rychlostní člun, který Vás dopraví na „velrybí ostrov“. Přenocujete v jednoduchém bungalovu hned u pláže, na tento autentický zážitek budete jistě rádi vzpomínat.
Hotel, snídaně, oběd.
den 15

Whale Island

Užijte si celý den volna na odpočinek a Vaše vlastní aktivity. Nadšeni budete jistě z místních romantických pláží, vydejte se k zátoce Van Phong Bay s bílým pískem, která je dobře známá a vyhledávaná potápěči pro své průzračné vody. Užívat si zde můžete také windsurfing, půjčte si kajaky nebo vyrazte objevovat okolí na katamaránu.
Hotel, snídaně.

den 16

Whale Island

Užijte si celý den volna na odpočinek a Vaše vlastní aktivity. Nadšeni budete jistě z místních romantických pláží, vydejte se k zátoce Van Phong Bay s bílým pískem, která je dobře známá a vyhledávaná potápěči pro své průzračné vody. Užívat si zde můžete také windsurfing, půjčte si kajaky nebo vyrazte objevovat okolí na katamaránu.
Hotel, snídaně.
den 17

Whale Island / Nha Trang / Ho Chi Minhovo město

Po snídani volno do transferu na letiště Cam Rang, odkud Vás čeká 50 minut dlouhý let do Saigonu. Po příjezdu vás přivítá průvodce, který vás doveze do vašeho hotelu, přičemž budete mít možnost odpočívat, ale také se budete moci projít po místním trhu Ben Thanh. Nocleh v Saigonu.
Hotel, snídaně.
den 18

Ho Chi Minhovo město

Po snídani navštívíte historické a válečné muzeum, které Vám poskytne pohled na tehdejší válku zde ve Vietnamu. Pokračovat budete k některé z proslulých památek Ho Chi Minhova města jako například katedrálu Notre Dame, tzv. starou poštu, válečné muzeum či Palác nezávislosti (nebo také palác sjednocení, dříve prezidentský palác). Nevynecháte ani čínskou čtvrť či chrám Thien Hau z 19. století. Den zakončíte prohlídkou vyhlášených trhů Cholon a Binh Tay (také Ben Thanh). Kolem 17. hodiny návrat na hotel.   
Hotel, snídaně, oběd.
den 19

Ho Chi Minhovo město

Po snídani vyrazíte k  Cu Chi Tunelům, jež se nacházejí asi 70 km od Saigonu. Tunely vznikly za války ve Vietnamu jako úkryty nejen pro vojáky a vznikaly více než 25 let. Tato rozsáhlá síť tunelů v délce kolem 200 km mohla pojmout až 10 000 osob. Kromě skladu zbraní a jednacích místností zde byly také ložnice, kuchyně i nemocnice. Dnes je ze 120 km zachovalých tunelů kulturní památka, kterou budete moci prozkoumat i Vy. Po poledni se vrátíte do Saigonu, zbytek dne volno na Vaše aktivity. Nocleh.
Hotel, snídaně.

den 20

Ho Chi Minhovo město / delta Mekongu / Can Tho

Po snídani se vydáte na dvouhodinovou cestu z Ho Chi Minhova města do delty Mekongu. Po příjezdu se na lodi pojedete podívat na plovoucí trh Cai Be, který je jedním z nejzajímavějších a nejvíc atraktivních míst delty Mekongu. Na plovoucím trhu můžete sledovat místní obyvatele na jejich malých loďkách obchodující s čerstvým zbožím a místními komoditami. Zastavíte se také u místních obyvatel, v jejichž vesnici uvidíte, jak se vyrábí kokosové cukrovinky, rýžový papír, rýžový popcorn nebo rýžové víno. Později se lodičkou vydáte hlouběji na venkov skrze menší a klidnější kanály- toto bludiště stinných potoků Vás jistě očaruje. Budete mít také možnost strávit čas mezi místními zemědělci, užívat si tradiční hudby a tropického ovoce. Autentický oběd si vychutnáte v místní restauraci. Součástí vašeho denního programu bude také lehká projížďka na kole po cestičkách podél vesnice. Pokračovat v plavbě poté budete do města Vinh Long, odkud se poté vydáte do Can Tho, srdce Mekongu, kde přenocujete.
Hotel, snídaně, oběd.

den 21

Can Tho / Cai Rang / Ho Chi Minhovo město

V časných ranních hodinách vyplujete na přímo do vzrušujících plovoucích trhů Cai Rang, který je jedním ze tří největších v deltě Mekongu. Můžete ho navštívit v kteroukoli denní dobu, ale nejživěji je zde od rozbřesku do 9 hodin ráno. Malým vodním kanálem budete pokračovat do ovocné zahrady, odkud se později vrátíte do Can Tho, kde budete moci pozorovat všední život místních a bohatou vegetaci podél břehů řeky. Později se vydáte zpět do Ho Chi Minhova města, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 22

Ho Chi Minhovo město

Po snídani volno do transferu na letiště, odkud odletíte zpět domů.
Snídaně.

den 23 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 78 180 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Vietnam
Termín 25.3. - 16.4.2019
Další termíny
Délka 23 dní / 20 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-87936
Cena za osobu 78 180 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Vietnam, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Jedinečný Vietnam od severu k jihu

77 390 Kč

Japonsko a Jižní Korea s českým průvodcem

106 760 Kč

Pravé kouzlo Bali - The Legian Bali 5*

78 960 Kč

Neotřelá cesta Kambodžou z východu na západ

74 290 Kč