Drsná příroda a etnika severního Vietnamu

25. 03. 2019
57 100 Kč

Privátní zájezd s osobním AJ průvodcem již od 2 osob. Možnost ČJ průvodce za příplatek.

Ubytování

Hanoj: Gondola Hotel 3* | Mai Hich, Pu Luong, Ninh Binh: ubytování v soukromí | Halong Bay: kajuta na lodi Swan Cruise 3*
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

9x snídaně | 6x oběd | 4x večeře

Navštívená místa

 • Halong Bay
  Halong Bay
  Halong Bay
  V překladu „místo, kde se drak zanořuje do moře“ právem patří na seznam 7 přírodních divů světa a je jedním z největších lákadel k návštěvě Vietnamu. Ze smaragdové vody se zde tyčí na 1 969 vápencových ostrůvků různých tvarů. Některé jsou neobydlené, jinde žijí lidé i zvířata. Ostrůvky jsou hornaté a dosahují výšky kolem 100 m a na některých najdete i jezera. Mezi ostrůvky lze vidět vesnice místních rybářů, kteří mají své domky postavené na vorech a mezi nimi natažené rybářské sítě. Nejlepší způsob, jak nasát atmosféru tohoto kouzelného místa je při dvoudenní plavbě.
 • Hanoj
  Hanoj
  Hanoj
  Hanoj je město plné krásných památek. Jednou z nejkrásnějších je nedalekého Chrámu literatury první univerzity ve Vietnamu. Bohatě zdobený chrám zasvěcený Konfuciovi je postaven ve stylu tradiční vietnamské architektury a můžete zde obdivovat stély lékařů, Studnu nebeské čistoty nebo Konfuciovu sochu ve Svatyni velkého spojení. Každý návštěvník Hanoje by měl také zavítat do Ho Chi Minova mauzolea, který je velmi významným poutním místem. Kromě ostatků komunistického vůdce k mauzoleu patří také rozlehlé zahrady, prezidentský palác, Pagoda na jednom sloupu a Ho Chi Minovo muzeum. Odpočinek můžete najít u jezera Hoam Kien (v překladu Jezero navráceného meče). Uprostřed jezera se nalézá ostrůvek, na který vede proslulý červený Most vycházejícího slunce, který je pro místní také známý jako místo, kde odpočívají červánky. Dominantou ostrůvku na jezeře je Chrám Ngoc Son (Chrám Nefritové Hory), v němž je k vidění obrovská vycpaná želva natřená zlatým lakem, která byla z jezera vylovena během války ve Vietnamu. O trochu menší, avšak jedinou svého druhu, mohou prý šťastlivci vidět v jezeře i dnes.

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Hanoj – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v 3* hotelu v Hanoji
 • ubytování v soukromí v Mai Hich, Pu Luong, Ninh Binh
 • 2 noci v kajutě na lodi v zátoce Ha Long
 • strava dle programu
 • program dle itineráře
 • veškeré vstupy dle programu
 • privátní transfery klimatizovaným vozem
 • lístky na loutkové představení vodního divadla
 • 24hodinová asistenční linka v AJ ve Vietnamu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Vietnamu 26 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500 Kč/osoba
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
 • možnost česky hovořícího průvodce za příplatek

Program zájezdu

den 1

Odlet do Vietnamu.
den 2

Hanoj

Přílet do Hanoje, uvítání na letišti průvodcem naší CK, transfer do hotelu v centru města. Po zbytek dne volno na aklimatizaci či samostatné poznávání města.
Hotel
den 3

Hanoj

Po snídani se vydáte prozkoumat ty nejkrásnější a nejzajímavější památky Hanoje. Podíváte se do Ho Chi Minhova komplexu, který zahrnuje mimo jiné mausoleum (po a pá zavřeno), prezidentský palác a rozhodně vám nesmí uniknout také muzeum či Van Mieu – Quoc Tu Giam (tzv. chrám literatury), první císařská škola ve Vietnamu, vybudovaná v roce 1070 dynastií King Ly. Po obědě v místní restauraci budete pokračovat do muzea Etnologie, které se zaměřuje na více než 54 etnických skupin rozlišovaných ve Vietnamu a poté vás čeká tradiční představení vodních loutek, po kterém se vydáte již zpět na hotel, kde si vás večer vyzvedne student hanojské university a čeká vás další autentický zážitek - návštěva místní rodiny přímo v jejich obydlí. Uvidíte jak Hanojané žijí, jak si vaří, dozvíte se něco o historii rodiny a ochutnáte jejich domácí stravu. Po tomto dni nabitém zážitky se vrátíte zpět na hotel, nocleh.
Hotel, snídaně, večeře
den 4

Hanoj / Mai Hich

Po snídani vyrazíte na cca 3,5 h cestu autem do údolí Mai Chau. Již samotná cesta přes vesnice a pouliční trhy bude zajímavá, krátce se zastavíte v průsmyku Thung Khe, kde si vychutnáte vyhlídku na okolní krajinu. Po příjezdu do vesnice vás uvítají místní dívky s vychlazenými nápoji a mokrými ručníky pro osvěžení. Odpoledne si protáhnete údy při projížďce na kole po okolních zahrádkách, rybníčcích, tradičních obydlích a uvidíte život místní thajské komunity, navštívíte také výrobnu brokátu, kde si budete moci zakoupit lokální produkty. Ubytování a nocleh v Mai Hich nebo okolí.
Hotel, snídaně, oběd, večeře

den 5

Mai Hich / Pu Luong Nature Reserve

Dnes navštívíte přírodní rezervaci Pu Luong, po cestě se vám naskytnou krásné výhledy na celé údolí. Po úzké cestě vyjdete do vesnice Eo Ken kde navštívíte místní obyvatele, užijete si čerstvého vzduchu a výhledů do okolí, cesta zahrnuje přebrodění potoku a prudší stoupání. Po obědě zahájíte sestup dolů přes místní vesničky. Odpoledne dorazíte do další vesnice Kho Muong, která leží v klidném údolí pod strmými vápencovitými stěnami, je to nejmalebnější vesnice této oblasti. Ubytování a nocleh v Pu Luong Retreat. (cca 5 h chůze).
Hotel, snídaně, oběd

den 6

Pu Luong

Po jednoduché snídani si uděláte pěší výlet do vesnice Don přes terasovitá rýžová pole a potok (6 km). Návrat do Pu Luong na oběd, poté volno na relaxaci a vychutnání si místní atmosféry. Odpoledne transfer po visutém mostu přes řeku Cham, kde zahájíte další procházku k vodním kolům a bambusovým akvaduktům. Dojdete až k domu místního rybáře, kde vás čeká dobrodružný rafting na bambusovém raftu k mostu Tan Lap, odsud dojedete zpět do svého ubytování, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd


den 7

Pu Luong / Tam Coc / Bich Dong

Brzy ráno zahájíte sestup (cca 7 km, 3 h) krásným údolím přes rýžové terasy, úzká cesta bude postupně odkrývat pitoreskní vesničky a horská úbočí, řeky, farmy a rybníčky, mějte tedy foťáky po ruce. Po obědě dojedete autem (cca 2,5 h jízdy) do Tam Coc, kde si užijete jízdu lodí po řece obklopené vápencovými útvary, tomuto místu se říká vnitrozemská zátoka Halong, opět budou vaše foťáky v permanenci. Navštívíte také pagodu Bich Dong. Nocleh v Bich Dong.
Hotel, snídaně, oběd


den 8

Bich Dong / Bai Tu Long Bay / Halong Bay

Brzy ráno vyrazíte přes Hai Phong a Vinh Bao do zátoky Halong Bay, oběd po cestě. Po příjezdu do zátoky se nalodíte na vaši loď a vyrazíte na dvoudenní plavbu po této ikoně Vietnamu. Odpoledne se na kajaku okolo Cap La a Tra San. Večeře a nocleh na lodi.
Loď, snídaně, oběd, večeře

den 9

Cap La / Cong Dam

Při brzké snídani na palubě si užijete výhledy na probouzející se zátoku. V 09:00 opět můžete vyrazit na kajaku po skrytých lagunách a geologických útvarech. Zaplavat si můžete v křišťálové vodě. Po obědě loď dorazí k ostrovu Hon Co, kde se opět můžete vykoupat nebo projet na kajaku. Dnešní večeři si vychutnáte v jeskyni Thien Canh Son. Nocleh na lodi.
Loď, snídaně, oběd, večeře


den 10

Halong Bay / Hanoj

Brzy ráno loď připluje k rybářské vesnici Vung Vieng, kterou také navštívíte. Poté už následuje cesta do přístavu a po brzkém obědě vylodění a transfer do Hanoje. Příjezd odpoledne. Ubytování v hotelu a zbytek dne volný program na vaše aktivity, nákupy atd.
Hotel, snídaně, oběd
den 11

Hanoj

Po snídani odhlášení z hotelu a volný program než nastane čas transferu na letiště. Dle letového řádu odlet domů.
Snídaně
den 12

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 57 100 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky mluvícího průvodce AA-415733 10 360 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Vietnam
Termín 25.3. - 5.4.2019
Další termíny
Délka 12 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Privát
Strava Dle programu
Kód AA-415733
Cena za osobu 57 100 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Vietnam, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Lenka Zahajská,

+420 603 107 751

office@arcadia-air.com

Úchvatná cesta z Vietnamu do Kambodži

54 180 Kč

Kouzlo Vietnamu od severu na jih

59 410 Kč

Jedinečný Vietnam od severu k jihu

77 390 Kč

Pravé kouzlo Bali - The Legian Bali 5*

78 960 Kč

Indonéská mozaika - prastaré chrámy Jávy, jedinečná kultura Bali a úžasné pláže ostrovů Gili

56 990 Kč