Uzbekistán – cesta pohádkovým orientem *** +

01 Náměstí Registan, Samarkand
termín dle vlastního výběru
od 51 370 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka.

Ubytování

Taskhkent – Hotel Wyndham 4*/Ramada 4* | Samarkand – Malika Diyora 3* / Grand Samarkand 4* | Bukhara – Omar Khayyam 3* / Asia Bukhara 4* | Khiva – Malika Khiva 3* / Asia Khiva 3*  Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

4x snídaně | 3x oběd | 1x večeře | 3x polopenze

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Tashkent – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Khiva – Taskhent vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v hotelech dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • program dle itineráře
 • národní taneční a hudební show v Bukhaře
 • všechny vstupy dle programu
 • všechny transfery dle itineráře
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • poplatek za nosiče na letišti a v hotelích
 • 24-hodinová asistenční služba v Uzbekistánu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Uzbekistánu, cena 1.960,- Kč
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktvity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Tashkentu.
den 2 Tashkent:
Po příletu se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který vás dopraví do Vašeho hotelu. Odpoledne prohlídka města. Těšit se můžete na Staré město, čtvrť s největší koncentrací orientálních památek, kde navštívíte náboženské centrum Hazrati Immam se slavnou knihovnou. Ve městě si prohlédnete mauzoleum patrona Taškentu Kaffala Shashi, okouzlující komplex Barak Khan s typickými modrými věžemi a užijete si jedinečnou orientální atmosféru na bazaru Chorsu, největším trhu rozkládající se pod světle modrou kupolí. Z Bazaru se dostanete k centru muslimského učení, historické budově Kukeldash Madrassah, kde Vás okouzlí jedinečné mozaiky v portálu této mešity. Na programu je dnes také slavné divadlo Navoi, Muzeum výtvarného umění a park Amira Timura (Tamerlána), jemuž dominuje vojevůdcova jezdecká socha. Dnešní den zakončíte na Náměstí přátelství, kde si budete moci prohlédnout budovu parlamentu nebo originální architekturu Velké koncertní haly. Večeře v restauraci ve městě. Nocleh v hotelu.  Fakultativní prohlídka: Muzeum historie, Muzeum umění.
Hotel, večeře.
den 3 Taskhent / Samarkand: (330 km)
Snídaně v hotelu. Dopoledne individuální volno na Vaše aktivity. Odpoledne odjezd do města Samarkand, ubytování v hotelu. Pozdní večeře v restauraci ve městě. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 4 Samarkand:
Po snídani se vydáte prozkoumat historické město Samarkand, které bylo pro své unikátní stavby zařazeno do seznamu památek UNESCO. Nenecháte si ujít návštěvu fascinujícího náměstí Registran, kterému dominují tři majestátní, krásně zdobené madrasy. Vydáte se k legendární mešitě Bibi Khanum, která byla ve své době největší ve městě. Cestou se zastávkou v místním bazaru se dostanete k nekropoli Shahi Zinda (Nekropole žijícího krále). Vaše další kroky povedou k muzeu Afrosiab, ukrývající archeologické nálezy poukazující na historii města. Ke konci prohlídky se můžete těšit na Ulugbekovu observatoř, jednu z největších v Asii ve své době a mauzoleum Gur Emir, které je místem posledního odpočinku Tamerlána. Pozdní večeře v restauraci ve městě. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 5 Samarkand / Shahrisabz / Bukhara: (268 km)
Snídaně v hotelu. Poté odjezd do Bukhary. Po cestě zastávka ve městě Shahrisabz, místu narození vojevůdce Tamerlána. Budete uneseni velikostí bývalého paláce Ak Saray, jehož pozůstatky jsou vidět už z dálky. Před další cestou si prohlédnete mimo jiné také známou modrou mešitu Kok Gumbaz s typickou modrou kopulí nebo Dorus Siadat, mauzoleum Tamerlánova syna Jahangira. Oběd v tradičním obydlí. Cesta do města Bukhara. Po příjezdu ubytování, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 6 Bukhara:
Snídaně. Dnešní den budete objevovat krásy historického centra města Bukhary. Prohlídka započne u jedné z nejvýznamnějších památek umělé vodní nádrže Lyabi Hauz s jedinečnými zdobenými budovami včetně medresy Nadir Divan-begi. Procházkou se dostanete k bazaru Tim Abdullah a komplexu Poi Kalon. Prohlédnete si vysoký minaret, kterému se ve své době přezdívalo věž mrti, neboť odtud shazovali odsouzené. V komplexu navštívíte také rozlehlou mešitu, skládající se z 288 kopulí, jejíž velikost ohromila i samotného Čingischána. Během dnešního dne se můžete těšit na krásně zdobené madrasy Ulugbek, Khan nebo kouzelnou orientální madrasu Chor Minor, se čtyřmi minarety s modrými kopulemi. Na programu je prohlídka slavného hrobu Ismail Samani a mešit Khanaka Faizabad, Magoki-Attori a Bolo Hauz. Budete ohromeni velikostí masivní pevností Ark, stejně jako mauzoleem Chasma Ayuba. Možnost fakultativní prohlídky: letní palác Mokhi Khosa s krásnými freskami, řezbami a tradičními malbami a vězení Zindan, ve kterém je dnes expozice o hrůzných praktikách věznitelů. Pozdní večeře v restauraci ve městě. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 7 Bukhara: (435 km)
Snídaně. Odjezd do města Khiva. Pojedete přes poušť Kizilkum, známou svým červeným pískem. Po cestě můžete spatřit želvy žijící v této nehostinné krajině. Během dne zastávka u řeky Amudarja. Po cestě piknik. Po příjezdu do města Khiva, ubytování, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 8 Khiva / Taskhent
Snídaně v hotelu. Dnes si nenecháte ujít prohlídku unikátního města označovaného jako muzeum pod širým nebem. První zastávkou bude čtvrť Ichan Kala, které je spíš menší město ve městě. Za cihlovými hradbami naleznete typické asijské město s tradičními madrasami, mešitami, minarety a krásnou muslimskou architekturou. Právě zde se nacházejí takové památky jako citadela Kunya Ark nebo Medresa Muhammada Rahim-Khana, jedna z největších ve městě. K vidění zde také unikátní Páteční mešita. Dnešní den zavítáte do nekropole Pahlavana Mahmuda, stejně jako k minaretu Khodja, který je se svou výškou 57 metrů nejvyšším minaretem v Khivě. Během dnešního dne navštívíte také místní bazar a seznámíte se místními tradičními řemesly. Oběd v restauraci ve městě. K večeru transfer na letiště v Urgenchu k Vašemu přeletu do Tashkentu. Po příletu, transfer do Vašeho hotelu, ubytování, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 9 Tashkent
Snídaně v hotelu. Následuje transfer na letiště k Vašemu letu domů. Přílet.
Snídaně.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 51 370 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Uzbekistán
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 9 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***+
Strava Polopenze
Kód AA-403019
Cena za osobu od 51 370 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Uzbekistán, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Magické kouzlo Střední Asie s ČESKÝM průvodcem

Bazaars of Uzbekistan
Na vyžádání

Thajsko s česky hovořícím průvodcem a odpočinkem na ostrově Koh Chang

"Železnice smrti" přes řeku Kwai, Kanchanaburi
49 990 Kč

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 180 Kč

Komfortně: Zlatá krása Myanmaru

62 220 Kč

Neotřelá cesta Kambodžou z východu na západ

71 290 Kč