Za krásami velkých jezer USA a Kanady ** +

03. 06. 2019
44 880 Kč

Privátní zájezd Fly & Drive

Privátní zájezd Fly & Drive

Ubytování

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

bez stravy

Navštívená místa

 • Chicago
  Chicago
  Chicago
  Chicago je třetí největší město USA, leží ve státě Illinois u Michiganského jezera. Říká se mu také větrné město nebo město v zahradě, díky velkému množství parků a zeleně. Město je známé svým panoramatem, neboť zde vznikaly první mrakodrapy v USA. Nejvyšší budovou je Willis (dříve Sears) Tower se 443 metry, která je zároveň 2. nejvyšší budovou v USA a 4. nejvyšší na světě. Na vyhlídkovém 103. patře (Skydeck) jsou tři prosklené kukaně (Skyledge), vysunuté zhruba 1,3 metru ven z fasády. Většinu mrakodrapů najdete v regionu The Loop, což je komerční a kulturní centrum města. Za návštěvu stojí také místní Chinatown. Jednou z ikon města je fontána Buckingham Fountain v Grant Parku, která je jednou z největších na světě. Navštívit můžete The Field Museum s kostrou Tyranosaura Rexe nebo Art Institute se sbírkami impresionistů i současného umění a z terasy moderního křídla se vám naskytne krásný výhled na město. Za delfíny můžete vyrazit do Shedd Aquaria. Na picnic můžete vyrazit do jednoho z místních parků. Hezká je také návštěva místního přístavu se zábavním parkem, obchody, restauracemi s možností lodních výletů.
 • Niagárské vodopády
  Niagárské vodopády
  Niagárské vodopády
  Niagárské vodopády je souhrnné označení celkem tří sousedících vodopádů na řece Niagara na pomezí USA a Kanady. Niagara vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. Největší a nejznámější z vodopádů je Horseshoe (Podkova), který dosahuje výšky až 52 metrů a jehož převážná část se nachází v Kanadě. Druhým největším vodopádem je American Falls (Americký vodopád) a nejmenším je Bridal Veil Falls (Nevěstin závoj), oba leží na americké půdě. Vodopády vznikly před cca 12tis lety, ale nacházely se o cca 11 km níže než dnes, v minulosti se posouvaly v průměru o 1 m ročně proti proudu, současné tempo eroze je 30 cm za rok. Potenciál vodopádů se začal využívat již v roce 1759, první elektrárna zde vznikla v roce 1881 a v roce 1895 zde Nikola Tesla postavil první významnou hydroelektrárnu na světě, což na americké straně připomíná jeho bronzová socha. V roce 1957 se začala budovat největší vodní elektrárna západního světa, která je dodnes největším výrobcem elektřiny ve státe New York. Hnutí Free Niagara se zasadilo o to, že v roce 1885 byl vytvořen Niagara Falls State Park a území vodopádů tak začalo být chráněné a přístupné turistům, a to i z kanadské strany.

Cena zahrnuje

 •  mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Chicago / Buffalo – Praha (Vídeň)
 •  ubytování po trase ve 2-3 hotelech a motelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 •  pronájem vozu třídy economy
 •  neomezené míle
 •  havarijní pojištění
 •  pojištění vozu proti krádeži
 •  pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 •  cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 •  strava
 •  benzín, parkovné, mýtné
 •  příplatek za Velikonoce, Vánoce, Nový rok a hlavní sezónu
 •  spropitné a osobní výdaje
 •  vstupy a fakultativní aktivity
 • mapové podklady
 •  povolení ESTA do USA – 14 USD (nutný biometrický pas) – na vyžádání zajistíme za poplatek 500,-/osoba

Program zájezdu

den 1

Praha / Chicago

Odlet z Prahy, přílet do Chicaga ve večerních hodinách, vyzvednutí auta na letišti a přejezd do hotelu, ubytování, nocleh.
Hotel, auto
den 2

Chicago

Volný den na prohlídku Chicaga, „větrného města“, které je známé pro svou zeleň a hlavně svou architekturu, vznikaly zde první mrakodrapy v USA. Nejvyšší budovou je Willis (dříve Sears) Tower (443 m, 2. nejvyšší budova v USA). Najdete zde také několik muzeí, parků a nákupních center. Zastavit byste se určitě měli u Buckinghamské fontány, kde končí silnice Route 66, a která je také známá z populárního seriálu Ženatý se závazky. Za návštěvu stojí také Navy Pier s vlastní tramvajovou linkou a zábavními atrakcemi. Zdarma můžete navštívit ZOO v Lincolnově parku. Nocleh.
Hotel, auto
den 3

Lake Michigan

Dnes doporučujeme výlet okolo jezera Michigan, které je lemováno divokými plážemi a na jehož jižní straně jsou například až 20 m vysoké písečné duny (Indiana Dunes National Lakeshore). Nocleh v Chicagu.
Hotel, auto

den 4

Chicago / Toledo

Ráno vyrazíte po silnici č. 90 do Toleda (Ohio), města, ze kterého pocházela postava desátníka Klingera v seriálu MASH, a jejíž představitel herec Jamie Farr se zde také skutečně narodil. Nocleh. (246 mil, cca 4 h jízdy)
Hotel, auto
den 5

Toledo / Buffalo

Pokračujete po silnici č. 90 až do Buffala ležícího na východním pobřeží jezera Erie. Buffalo bylo prvním americkým městem s elektrickým osvětlením a v roce 1964 zde poprvé v baru Anchor připravili světoznámá křidélka buffalo wings. Najdete zde na 50 uměleckých galerií. Nocleh. (304 mil, cca 5 h jízdy)
Hotel, auto

den 6

Buffalo / Niagara Falls

Dnešek patří slavným Niagárské vodopádům, které můžete navštívit z americké i kanadské strany. Niagara Falls je souhrnné označení pro celkem tři sousedící vodopády na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. Největší a nejznámější z nich, Podkova (Horseshoe Falls), dosahuje výšky 52 metrů. Převážná část Podkovy se nachází na území kanadské provincie Ontario. Druhý, menší Americký vodopád (American Falls) a třetí, nejmenší Nevěstin závoj (Bridal Veil Falls) leží celé na území amerického státu New York. Nocleh v Niagara Falls. (20 mil, cca 30 min jízdy)
Hotel, auto
den 7

Niagara Falls / Toronto

Přejezd do Kanady, okolo jezera Ontario do Toronta, největšího kanadského města. Toronto je kosmopolitní město, hlavním jazykem zde je angličtina, ale mluví se zde na 160ti jazyky. Je kulturním centrem se spoustou muzeí a galerií a neustále se zde něco děje. Zde doporučujeme navštívit CN Tower (553,33 m), což je třetí nejvyšší samostatně stojící telekomunikační a turistická věž na světě, z její vyhlídkové terasy ve 447 m máte celé město jako na dlani. V Old Toronto si můžete prohlédnout typickou architekturu z 19. století. Nocleh. (83 mil, cca 1,5h jízdy)
Hotel, auto
den 8

Toronto / Kingston

Z Toronta vaše cesta pokračuje podél jezera Ontario až do historického města Kingston. Cestou doporučujeme odbočku na Sandbanks Provincial park, kde můžete vidět další písečné duny. V Kingstonu můžete navštívit místní přístav a příjemná je i projížďka lodí po jezeře. Nocleh. (263 km, cca 2,5h jízdy)
Hotel, auto
den 9

Kingston / Syracuse

Ráno pokračujete přes Old Forge, do oblasti hned několika parků s pravou divočinou a močály, kde si můžete udělat procházku přírodou, až do Syracuse. Nocleh. (358 km, cca 4,5h jízdy)
Hotel, auto
den 10

Syracuse / Finger Lakes / Buffalo

Dnes navštívíte oblast Finger lakes s celkem 11 ti jezery, jejichž tvar původním zeměpiscům připomínal prsty a název jim již zůstal. Můžete se zastavit u všech, když čas dovolí, nebo si vybrat jen některé. Cestu zakončíte opět v Buffalo. (153 mil, cca 2,5h jízdy)
Hotel, auto
den 11

Buffalo

Vrácení auta na letišti a dle letového řádu odlet domů.
den 12

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 44 880 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země USA
Termín 3.6. - 14.6.2019
Další termíny
Délka 12 dní / 10 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel**+
Strava Bez stravy
Kód AA-415785
Cena za osobu 44 880 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi USA, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Nejkrásnější parky divokého západu

Grand Canyon
40 600 Kč

Metropole východu a Niagárské vodopády

40 300 Kč

Jedinečná příroda Havajských ostrovů

69 490 Kč

Za krásami velkých jezer USA a Kanady

44 880 Kč

Přírodní krásy divoké Aljašky

104 000 Kč

Memories Grand Bahama Beach and Casino Resort

Hotel Memories Grand Bahama Resort 4*
Na vyžádání