Nejkrásnější parky divokého západu **

Privátní zájezd Fly & Drive

Ubytování

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

bez stravy

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Los Angeles / San Francisco – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • 13 x ubytování v 2-3* hotelech/motelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • pronájem vozu třídy economy s pojištěním bez spoluúčasti
 • neomezené míle
 • havarijní pojištění
 • pojištění vozu proti krádeži
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava
 • benzín, parkovné, mýtné
 • příplatek za Velikonoce, Vánoce, Nový rok a hlavní sezónu
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity
 • mapové podklady
 • povolení ESTA do USA – 14 USD (nutný biometrický pas) – můžeme zajistit za poplatek 500,-/osoba

Program zájezdu

den 1

Los Angeles

Odlet z Prahy, přílet do Los Angeles, kde si na letišti vyzvednete svůj vůz a dopravíte se do hotelu. Podle času příletu můžete prozkoumat toto hlavní město filmového průmyslu dle své libosti, doporučujeme chodník slávy s hvězdami slavných herců a zpěváků (v ulicích Hollywood Boulevard a Vine Street) a přilehlé kopce Hollywood Hills, kde se můžete vyfotit s ikonickým nápisem Hollywood. Příjemná je i procházka po místních plážích. Večeři si můžete dát na slavné Santa Monica Beach, třeba na molu v restauraci Bubba Gump Shrimp Co.
Hotel
den 2

Los Angeles / Lake Havasu

Dnes vyrazíte do vnitrozemí. Vaše první zastávka bude v Palm Springs, poklidném letním útočišti hollywoodských hvězd a pokračujete podél Joshua Tree NP – doporučujeme severní cestu, na jihu neroste tolik stromů, po nichž je park pojmenován – Joshua Tree. Jedná se o velice specifický a fotogenický strom rostoucí především v Mohavské poušti, která do parku zasahuje. Procházka parkem vás osvěží. Navečer dojezd do Lake Havasu City, ubytování v hotelu, nocleh. (481 km)
Hotel
den 3

Lake Havasu / Flagstaff

Vaše cesta pokračuje do města Kingman, kde doporučujeme odbočit na starou Route 66, která vede směrem k indiánské rezervaci Hualapai u Grand Canyonu, cestou projedete několika městy duchů (města opuštěná obyvateli po otevření nových dálnic a zrušení R66). Cesta pokračuje přes Kaibab National forest do vašeho dnešního cíle – Flagstaffu, který je výchozím bodem pro návštěvu Grand Canyonu. (332 km)
Hotel
den 4

Flagstaff / Grand Canyon / Flagstaff

Dnešek patří jednomu z přírodních divů světa, nejdelšímu kaňonu na světě, který po miliony let formovala protékající voda řeky Colorado -  Grand Canyonu. Dojedete do Grand Caynon Village a buď můžete pokračovat autem po vyznačených trasách, nebo přestoupíte na autobus, který zastavuje na různých vyhlídkách. Celoživotní zážitek a krásné fotky jsou zde zaručeny v každé roční době. Návrat do Flagstaffu, nocleh. (254 km)
Hotel
den 5

Flagstaff / Page

Ráno vyrazíte směrem na sever podél Grand Canyonu, vaším cílem je město Page u jezera Powell.  Po cestě si určitě odbočte k Marbel Canyon. Malá verze Grand Canyonu s typickými červenými vrstvenými „vlnami“ z vápence a zajímavými útvary vás určitě nadchne. Ještě kousek blíže k Page je další zajímavost, tzv. Horseshoe bend, kde se dá pozorovat zakroucení řeky Colorado. I samotné jezero Powell stojí za prohlídku, vzniklo při stavbě přehrady Glen Dam umělým zatopením několika kaňonů. Milovníci westernů si případně mohou udělat zajížďku do Monument Valley, kde na ně skutečně dýchne duch „starého západu“ (205 km od Page, neplatí zde pojištění vozu). (208 km)
Hotel
den 6

Page / Bryce Canyon NP

Ani dnes nevyjdete z údivu, když navštívíte slavný Bryce Caynon a spatříte vápencové věže (tzv. hoodoo) zvětralého vápence. Navzdory svému jménu se nejedná o kaňon, nýbrž o skupinu přírodním amfiteátrů vzniklých postupným mrznutím a erozí. Nocleh u Bryce Canyonu. (246 km)
Hotel
den 7

Bryce Canyon NP / Zion NP / Las Vegas

Pokud budete chtít, doporučujeme si přivstat a pozorovat východ slunce v Bryce Canyonu. Vaše cesta dnes pokračuje do hlavního města hazardu Las Vegas. Cestou si prohlédnete další z parků Zion, jehož nejzajímavější místa se nacházejí okolo hlavní silnice, Highway 9. Dojezd do Las Vegas, ubytování. Doporučujeme večerní procházku po hlavní třídě Strip, kde uvidíte nejkrásnější kasína a hotely, imitace známých staveb a také různé vodní a ohňové  show. (400 km)
Hotel
den 8

Las Vegas / Death Valley / Ridgecrest

Dnes vyrazíte vstříc nehostinné krajině, navštívíte Údolí smrti (Death Valley), které je nejteplejším místem USA (47 stupňů ve stínu v červenci) a kde zažijete samotu a ticho v srdci nehostinné divočiny. I přes nehostinnost krajiny v parku žije přes 50 druhů savců, 307 druhů ptáků, 36 druhů plazů a tři druhy obojživelníků. Ze zvířat můžete v Údolí smrti zahlédnout ovce tlustorohé, kojoty, ryse červené, lišky nebo pumy americké. Nocleh v okolí Ridgecrest. (424 km)
Hotel
den 9

Ridgecrest / Sequoia NP

Brzy ráno vyrazíte do národního parku Sequoia, dojezd po obědě. Odpoledne se projdete po NP Seqouia pod největšími stromy světa. V Obřím lese (Giant Forest) najdete pět z deseti největších stromů na světě - např. známý General Sherman, za prohlídku stojí také Tunnel Log – kmen sekvoje tak velký, že jím mohou projíždět automobily nebo jediná veřejnosti přístupná jeskyně Crystal Cave. Tato návštěva ve vás určitě zanechá hluboký dojem. Nocleh ve Visalia. (363 km)
Hotel
den 10

Visalia / Yosemite NP

Ráno vyrazíte na severovýchod do posledního parku vaší úžasné výpravy – Yosemitů. Zde budete obdivovat vysokohorskou divočinu s vodopády (známý je Nevěstin závoj nebo Yosemitský vodopád - nejvyšší v USA) a skalními útvary jako El Capitan (nejvyšší odkrytý žulový monolit na světě) nebo hora Half Dome. Potkat zde můžete i medvěda. Ubytování v okolí Yosemitů. (210 km)
Hotel
den 11

Yosemite NP / San Francisco

Dnes už vás čeká jen dojezd do San Francisca, kde v 60tých letech vzniklo hnutí Hippies. Rozhodně nevynechejte ikonu města, slavný Golden Gate Bridge (cestou do města se platí mýtné), a Golden Gate Park s bohatým kulturním programem. Projet se můžete po „nejklikatější ulici světa“, projdete se uličkami China Town nebo také Japan Tea Garden. Za návštěvu stojí také Mission Dolores (nejstarší stavba v San Franciscu). (303 km)
Hotel
den 12

San Francisco

Dnešek můžete začít jízdou místní tramvají do přístavu – Fisherman´s wharf, odkud vyplouvají lodě na návštěvu Alcatrazu (lístky je nutné koupit dlouho dopředu) a je tu také známý Pier 39 s na slunci se opalujícími lachtany a výhledem na Alcatraz. Najdete zde také spoustu obchůdků se suvenýry a jídlem.
Hotel
den 13

San Francisco

Dopoledne odhlášení z hotelu, dojezd na letiště a dle letového řádu odlet domů.
den 14

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 57 800 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země USA
Termín 3.6. - 16.6.2019
Další termíny
Délka 14 dní / 12 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel**
Strava Bez stravy
Kód AA-415766
Cena za osobu 57 800 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi USA, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Za krásami velkých jezer USA a Kanady

53 310 Kč

Jedinečná příroda Havajských ostrovů

69 490 Kč

Přírodní krásy divoké Aljašky

104 000 Kč

Aljaška - divoká, romantická, krásná!

88 560 Kč

Memories Grand Bahama Beach and Casino Resort

Hotel Memories Grand Bahama Resort 4*
Na vyžádání