Metropole východu a Niagárské vodopády ** +

03. 06. 2019
38 610 Kč

Privátní zájezd Fly & Drive.

Ubytování

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

Bez stravy

Navštívená místa

 • Niagárské vodopády
  Niagárské vodopády
  Niagárské vodopády
  Niagárské vodopády je souhrnné označení celkem tří sousedících vodopádů na řece Niagara na pomezí USA a Kanady. Niagara vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. Největší a nejznámější z vodopádů je Horseshoe (Podkova), který dosahuje výšky až 52 metrů a jehož převážná část se nachází v Kanadě. Druhým největším vodopádem je American Falls (Americký vodopád) a nejmenším je Bridal Veil Falls (Nevěstin závoj), oba leží na americké půdě. Vodopády vznikly před cca 12tis lety, ale nacházely se o cca 11 km níže než dnes, v minulosti se posouvaly v průměru o 1 m ročně proti proudu, současné tempo eroze je 30 cm za rok. Potenciál vodopádů se začal využívat již v roce 1759, první elektrárna zde vznikla v roce 1881 a v roce 1895 zde Nikola Tesla postavil první významnou hydroelektrárnu na světě, což na americké straně připomíná jeho bronzová socha. V roce 1957 se začala budovat největší vodní elektrárna západního světa, která je dodnes největším výrobcem elektřiny ve státe New York. Hnutí Free Niagara se zasadilo o to, že v roce 1885 byl vytvořen Niagara Falls State Park a území vodopádů tak začalo být chráněné a přístupné turistům, a to i z kanadské strany.

Cena zahrnuje

 •  mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – New York – Praha (Vídeň)
 •  ubytování po trase ve 2-3 hotelech a motelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 •  pronájem vozu třídy economy s pojištěním bez spoluúčasti
 •  neomezené míle
 •  havarijní pojištění
 •  pojištění vozu proti krádeži
 •  pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava
 • benzín, parkovné, mýtné
 • místní taxa 1,5 USD/pokoj/noc
 • příplatek za Velikonoce, Vánoce, Nový rok a hlavní sezónu
 • spropitné a osobní výdaje
 • fakultativní aktivity
 • mapové podklady
 • povolení ESTA do USA – 14 USD (nutný biometrický pas) – na vyžádání zajistíme za poplatek 500,-/osoba

Program zájezdu

den 1

New York

Odlet do NY. Přistání v New Yorku, vlastní transfer do hotelu. Ubytování, nocleh.
Hotel
den 2

New York

Den doporučujeme zahájit plavbou k Soše svobody, od které je krásný výhled na celý Manhattan (lístky je nutné zakoupit předem). Po návratu na pevninu se můžete vydat na procházku po Manhattanu, Wall Street, Ground Zero a Times Square. Nakoupit můžete na 5th Avenue. Krásná je vyhlídka z Empire State Building nebo z Rockefeller Centra. Za návštěvu stojí také zelená oáza Central Parku a nedalekého Amerického přírodovědného muzea.
Hotel
den 3

New York / Philadelphia

Ráno vlastní transfer do půjčovny a vyzvednutí pronajatého vozu a vyrazíte směr jih do kolébky nezávislosti Spojených Států Philadelphie. Právě zde byla podepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených Států Amerických a dýchne zde na vás atmosféra starých časů. (100 mil, 2 h jízdy).
Hotel, auto
den 4

Philadelphia

Dnes navštívíte Independence National Historic Park, kde najdete Hall of Independence se Zvonem svobody a starou radnici. Východně od tohoto historického parku najdete Old City and Society Hill, starou čtvrť s ulicí Elfreth's Alley, která je považována za nejstarší obývanou ulici ve Spojených státech. Západně od této čtvrti leží Center City s jednou z dominant města, radnicí - City Hall na náměstí Penn Square, která byla dokončena roku 1901 a se svou výškou 167m tehdy patřila k nejvyšším budovám na světě. Západně od radnice leží ulice JFK Boulevard, kde najdete nejvyšší budovy ve městě. Najdete zde také několik kostelů a muzeí. Za návštěvu také stojí bývalé vězení Eastern State Penitentiary, první skutečné nápravné zařízení svého druhu na světě, otevřené v roce 1829. Jeho opuštěné budovy a historie vězňů (např. Al Caponeho) na vás jistě zanechají hluboký dojem. Nocleh.
Hotel, auto

den 5

Philadelphia / Washington

Vaše cesta povede přes státy Pensylvanii a Maryland a města Wilmington a Baltimore, kde si můžete vyfotit fregatu USS Constellation z roku 1854, navštívit národní akvárium nebo pevnost Fort McHenry. Poté již dorazíte do hlavního města Spojených států – Washingtonu, D.C. Ubytování v hotelu, nocleh. (140 mil, 3 h jízdy).
Hotel, auto
den 6

Washington

Mezi hlavní atrakce města patří samozřejmě Bílý dům, dále Capitol, Kongresová knihovna, Lincolnův a Jeffersonův památník a slavný hřbitov na Arlingtonském kopci založený již v době občanské války, který leží u řeky Potomac a u známé budovy Pentagonu. Pokud bude čas, doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum.
Hotel, auto
den 7

Washington / Buffalo

Dnešní den vás čeká přejezd k jezeru Erie do města Buffalo, které je dobrým výchozím bodem pro návštěvu Niagárských vodopádů. Ubytování a nocleh. (380 mil, 7 h jízdy).
Hotel, auto
den 8

Niagárské vodopády

Dnes navštívíte ten přírodní div z Americké i Kanadské strany, můžete se k nim projet lodí nebo se projít pěšky. Návrat do Buffala, nocleh.
Hotel, auto
den 9

Niagárské vodopády / New York

Dnes se vrátíte zpět do New Yorku, cestou můžete navštívit oblast Finger Lakes. Vrácení vozu v půjčovně (nejpozději do 18.00h), vlastní transfer do hotelu, ubytování a nocleh. (406 mil, 7 h jízdy).
Hotel, auto
den 10

New York

Ráno odhlášení z hotelu a dle letového řádu vlastní transfer na letiště a odlet domů.

den 11

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 38 610 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země USA
Termín 3.6. - 13.6.2019
Další termíny
Délka 11 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel**+
Strava Bez stravy
Kód AA-374926
Cena za osobu 38 610 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi USA, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Za krásami velkých jezer USA a Kanady

44 880 Kč

Za Atlantikem, sluncem a aligátory na Floridu

36 900 Kč

Jedinečná příroda Havajských ostrovů

69 490 Kč

Nejkrásnější parky divokého západu

Grand Canyon
40 600 Kč

Metropole východu a Niagárské vodopády

36 800 Kč