Objevování Ugandy ***

26. 08. 2019
113 310 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* lodge. V případě zájmu možnost ubytování ve 4* či 5* lodge| Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

Plná penze

Navštívená místa

 • jezero Mburo
  jezero Mburo
  jezero Mburo
  Jezero Mburo je jeden z nejmenších národních parků v Ugandě. Nachází se v jižní části země, a i přesto, že je jedním z nejmenších parků, určitě stojí za návštěvu. Má jedinečnou vegetaci a krásnou přírodu s unikátními rostlinami, kterou nenalezneme nikde jinde v zemi. Národní park tvoří celkem 14 jezer, z nich největší je právě jezero Mburo, po kterém celé území nese jméno. Park s jezery, bažinami, akátovými lesy, pláněmi a skalami obývá 60 druhů savců a 350 druhů ptáků, z nichž některé žijí pouze v tomto parku. Mezi živočichy můžete zpozorovat zebry, buvoly, leopardy, lvy, hrochy, hyeny a některé druhy antilop včetně vzácné antilopy losí.
 • NP Bwindi
  NP Bwindi
  NP Bwindi
  Národní park Bwindi je vrcholem návštěvy tohoto afrického státu a každý, kdo zavítá do Ugandy, by si prohlídku neměl nechat ujít. V parku s rozlohou 331 km2, rozkládající se na jihozápadě země, naleznete bohatou přírodní vegetaci, množství unikátních rostlin a vysokých stromů. Kromě krásné přírody je však Bwindi prostředím ve kterém žijí vzácné a extrémně ohrožené gorily horské. Goril zde žije 330, což je největší skupina goril horských, neboť na světě jich přežilo již pouze 650. Gorily zde již dnes žijí v klidném prostředí tropického pralesa. Právě kvůli těmto chráněným živočichům je počet lidí, kteří se smí během jednoho dne do parku podívat značně omezen na pár skupinek v počtu maximálně 8 lidí. Kromě goril v parku naleznete další neméně krásná zvířata. V Bwindi, rozkládající se mezi kopci a údolími, žije na 12 savců, mezi nimiž jsou další primáti, ale také sloni lesní, antilopy, kočkodani, plazi, obojživelníci a na 200 druhů motýlů, ale právě díky gorilám je od roku 1994 park na seznamu památek UNESCO.
 • NP Kibale
  NP Kibale
  NP Kibale
  Národní park Kibale se nachází v jihozápadní části Ugandy. Jeho rozloha činí 795km2 a je známý jako jeden z nejkrásnějších parků s tropickým pralesem v zemi. Severní a střední část parku zabírá deštný prales, na severu naleznete hory. Park je světoznámý díky své obrovské populaci primátů zejména šimpanzů, kterých se v parku nachází až 1400 z celkového počtu 13 druhů opic. Pro jejich velký počet je park Kibale jedním z nejlepších míst na světě pro sledování šimpanze. O parku se říká, že právě zde se nachází ten nejkrásnější tropický prales v zemi. Kromě primátů zde svůj domov nalezlo až 70 druhů dalších savců, mezi kterými jsou sloni, lvi, antilopy a levharti a 375 druhů ptáků.
 • NP Queen Elizabeth
  NP Queen Elizabeth
  NP Queen Elizabeth
  Národní park Queen Elizabeth se nachází na jihu Ugandy u hranic s Demokratickou republikou Kongo. Se svou rozlohou 1978 km2 jedním z největších v Ugandě a pro svůj jedinečný ekosystém a stovky druhů zvířat, velmi vyhledávaným místem. V parku lze najít několik vegetačních pásem, jako jsou louky, lesy, pastviny, savany, jezera, bažiny a na jihu pohoří Ruwenzori. Zdejší rozmanitá krajina je domovem 95 druhů savců, mezi nimiž naleznete 20 predátorů a 612 druhů ptáků. Mezi živočichy můžete spatřit slony, buvoly, šimpanzi, šakaly, hyeny, levharty nebo vzácné lvy stromové ve vzdálenější části Ishasha. Park je také místem s největší koncentrací hrochů. Ti se shlukují převážně kolem jezer a řeky. 40 km dlouhý Kanál Kazinga je jedním z nejnavštěvovanějších, protože právě z přídi lodi si lze vychutnat divočinu trochu jinak. Řeka se vlévá do nedalekých jezer Edward a George. Kromě toho lze v parku najít také Královnin pavilon, na jehož výstavbu přispěla královna Alžběta roku 1954.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Entebbe – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • program dle itineráře
 • vstupy do národních parků
 • 1x permit do národního parku Bwindi
 • dopravu privátním klimatizovaným vozidlem 4x4
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • malé láhve s vodou v průběhu výletů
 • 24-hodinová asistenční linka v Ugandě
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Ugandy (k zakoupení po příletu za 100 USD/osoba)
 • cestovní pojištění (na požadavek rádi zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet
den 2

Entebbe / Kampala

Přílet do města Entebbe, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás odveze do Vaší lodge. Ubytování, nocleh.
Lodge
den 3

Kampala / NP Murchison

Po snídani se vydáte severozápadně od Kampaly do NP Murchison. Po cestě se zastavíte v nosorožčím sirotčinci a na oběd ve městě Masindi. Odpoledne příjezd do lodge, ubytování a nocleh.
Hotel, plná penze
den 4

NP Murchison

Ranní safari projížďka u severního břehu řeky Nil. V národním parku se vyskytují sloni, lvi, žirafy, bůvoli, hyeny leopadi aj. Návrat do lodge a odpočinek. Po obědě se vydáte na plavbu proti proudu řeky Nil až k vodopádům Murchison. Z lodi budete moct pozorovat hrochy, krokodýly, vodní bůvoly a různé druhy ptáků. Nocleh v lodge.
Hotel, plná penze
den 5

NP Murchison / NP Kibale

Po snídani transfer k NP Kibale, kde dorazíte v pozdní odpoledne. Cestou zastávka na oběd. Ubytování a nocleh.
Fakultativně: Přelet NP Murchison - NP Kibale 11.300,-/os.
Hotel, plná penze
den 6

NP Kibale

Po snídani se vydáte do národního parku Kibale, jehož největší, lákadlem jsou hraví šimpanzi. Užijete si jedinečnou příležitost setkat se s těmito živočichy a pozorovat jejich každodenní život v korunách stromů. Toto pěší safari trvá přibližně 2-3 h. Po obědě se vydáte na procházku do bažin Bigodi. Návrat do lodge a nocleh.
Hotel, plná penze.
den 7

NP Kibale / NP Queen Elizabeth

Po snídani se vydáte do NP Queen Elizabeth, kde dorazíte na oběd. Následuje 2 hodinová plavba po Kanálu Kazinga, který se svou délkou 40 km přitahuje obrovské množství divoké zvěře, která zde hledá osvěžení a odpočinek. Uvidíte skupiny hrochů, ale i slony, buvoly, hejna vodních ptáků, a pokud budete mít štěstí tak i krokodýly. Návrat do lodge, večeře a nocleh.
Hotel, plná penze
den 8

NP Queen Elizabeth

Národní park je známý svou biodiverzitou. Najdete zde travnaté planiny, tropický prales, řeky, bažiny, jezero a vulkanické krátery. Dnes jej budete objevovat v rámci dopolední a odpolední safari vyjížďky. Během odpolední vyjížďky pojedete do části planin Ishasha, kde se vyskytují lvi šplhající po stromech.
Hotel, plná penze
den 9

NP Queen Elizabeth / NP Bwindi

Ranní safari, návrat do lodge na snídani a cesta na jih do NP Bwindi. Ubytování a nocleh.
Hotel, plná penze
den 10

NP Bwindi

Za svítání se vydáte do jednoho z nejúchvatnějších parků na světě, kde si budete moci vychutnat krásy svěžího deštného pralesa, který je domovem více než poloviny světové populace horských goril. Po prohlídce parku návrat do lodge, večeře, nocleh.
Hotel, plná penze.
den 11

NP Bwindi / jezero Bunyonyi

Po snídani transfer k jezeru Bunyonyi, které je druhým nejhlubším jezerem v Africe a hnízdí zde velké množství ptáků. Po jeho hladině se budete moct plavit na kánoi. Ubytování a nocleh.
Hotel, plná penze
den 12

jezero Bunyonyi / jezero Mburo

Po snídani odjezd z lodge k jezeru Mburo. Odpoledne příjezd do parku. Ještě tento den se můžete těšit na večerní výlet lodí po jezeře, kde si budete moci vychutnat výhled na kouzelnou krajinu s kopci a klidné vody jezera. Večeře, ubytování a nocleh v lodge.
Hotel, plná penze
den 13

jezero Mburo / Entebbe

Ráno se můžete vydat na pěší safari do NP s místním ranger, který Vám ukáže jak stopovat zvířata. Následně odjezd na letiště a cestou zastávka na rovníku. Odlet zpět domů.
den 14

Přílet

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 113 310 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Uganda
Termín 26.8. - 8.9.2019
Další termíny
Délka 14 dní / 11 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Lodge***
Strava Plná penze
Kód AA-415832
Cena za osobu 113 310 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Uganda, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Do Ugandy za horskými gorilami

Na vyžádání

Komfortní safari okruh v Keni a horské gorily v Ugandě

113 540 Kč

Constance Ephelia Resort 5*: Luxusní zážitek, na který nezapomenete!

122 710 Kč