Masai Mara Safari v Keni a horské gorily v Ugandě ****

27. 05. 2019
111 380 Kč

Privátní safari s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Období 3.1. - 30.6. a 1.11. - 22.12.:
Masai Mara - Sarova Tented Camp | NP Lake Nakuru - Sarova Lion Hill | Entebbe: Cassia Lodge | Jezero Mburo: Rwakobo Rock Lodge |  NP Bwindi: Gorilla Safari lodge | NP Queen Elizabeth: Kyambura Game lodge | NP Kibale: Crater Safari Lodge |

Období 1.7. - 31.10.:
Masai Mara - Mara Leisure Camp | NP Lake Nakuru - Falimgo Hill | Entebbe: Cassia Lodge | Jezero Mburo: Rwakobo Rock Lodge |  NP Bwindi: Gorilla Safari lodge | NP Queen Elizabeth: Kyambura Game lodge | NP Kibale: Crater Safari Lodge |

| Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

10 x snídaně | 9 x oběd | 9 x večeře

Navštívená místa

 • jezero Mburo
  jezero Mburo
  jezero Mburo
  Jezero Mburo je jeden z nejmenších národních parků v Ugandě. Nachází se v jižní části země, a i přesto, že je jedním z nejmenších parků, určitě stojí za návštěvu. Má jedinečnou vegetaci a krásnou přírodu s unikátními rostlinami, kterou nenalezneme nikde jinde v zemi. Národní park tvoří celkem 14 jezer, z nich největší je právě jezero Mburo, po kterém celé území nese jméno. Park s jezery, bažinami, akátovými lesy, pláněmi a skalami obývá 60 druhů savců a 350 druhů ptáků, z nichž některé žijí pouze v tomto parku. Mezi živočichy můžete zpozorovat zebry, buvoly, leopardy, lvy, hrochy, hyeny a některé druhy antilop včetně vzácné antilopy losí.
 • NP Bwindi
  NP Bwindi
  NP Bwindi
  Národní park Bwindi je vrcholem návštěvy tohoto afrického státu a každý, kdo zavítá do Ugandy, by si prohlídku neměl nechat ujít. V parku s rozlohou 331 km2, rozkládající se na jihozápadě země, naleznete bohatou přírodní vegetaci, množství unikátních rostlin a vysokých stromů. Kromě krásné přírody je však Bwindi prostředím ve kterém žijí vzácné a extrémně ohrožené gorily horské. Goril zde žije 330, což je největší skupina goril horských, neboť na světě jich přežilo již pouze 650. Gorily zde již dnes žijí v klidném prostředí tropického pralesa. Právě kvůli těmto chráněným živočichům je počet lidí, kteří se smí během jednoho dne do parku podívat značně omezen na pár skupinek v počtu maximálně 8 lidí. Kromě goril v parku naleznete další neméně krásná zvířata. V Bwindi, rozkládající se mezi kopci a údolími, žije na 12 savců, mezi nimiž jsou další primáti, ale také sloni lesní, antilopy, kočkodani, plazi, obojživelníci a na 200 druhů motýlů, ale právě díky gorilám je od roku 1994 park na seznamu památek UNESCO.
 • NP Kibale
  NP Kibale
  NP Kibale
  Národní park Kibale se nachází v jihozápadní části Ugandy. Jeho rozloha činí 795km2 a je známý jako jeden z nejkrásnějších parků s tropickým pralesem v zemi. Severní a střední část parku zabírá deštný prales, na severu naleznete hory. Park je světoznámý díky své obrovské populaci primátů zejména šimpanzů, kterých se v parku nachází až 1400 z celkového počtu 13 druhů opic. Pro jejich velký počet je park Kibale jedním z nejlepších míst na světě pro sledování šimpanze. O parku se říká, že právě zde se nachází ten nejkrásnější tropický prales v zemi. Kromě primátů zde svůj domov nalezlo až 70 druhů dalších savců, mezi kterými jsou sloni, lvi, antilopy a levharti a 375 druhů ptáků.
 • NP Queen Elizabeth
  NP Queen Elizabeth
  NP Queen Elizabeth
  Národní park Queen Elizabeth se nachází na jihu Ugandy u hranic s Demokratickou republikou Kongo. Se svou rozlohou 1978 km2 jedním z největších v Ugandě a pro svůj jedinečný ekosystém a stovky druhů zvířat, velmi vyhledávaným místem. V parku lze najít několik vegetačních pásem, jako jsou louky, lesy, pastviny, savany, jezera, bažiny a na jihu pohoří Ruwenzori. Zdejší rozmanitá krajina je domovem 95 druhů savců, mezi nimiž naleznete 20 predátorů a 612 druhů ptáků. Mezi živočichy můžete spatřit slony, buvoly, šimpanzi, šakaly, hyeny, levharty nebo vzácné lvy stromové ve vzdálenější části Ishasha. Park je také místem s největší koncentrací hrochů. Ti se shlukují převážně kolem jezer a řeky. 40 km dlouhý Kanál Kazinga je jedním z nejnavštěvovanějších, protože právě z přídi lodi si lze vychutnat divočinu trochu jinak. Řeka se vlévá do nedalekých jezer Edward a George. Kromě toho lze v parku najít také Královnin pavilon, na jehož výstavbu přispěla královna Alžběta roku 1954.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Nairobi / Entebbe – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • přelet Nairobi - Entebbe vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v lodge dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • program dle itineráře
 • vstupy do národních parků
 • 1x povolení vstupu do národního parku Bwindi
 • dopravu privátním klimatizovaným vozidlem 4x4 v Ugandě
 • doprava minibusem s otevřenou střechou na safari v Keni (garance místa u okénka)
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • turistické poplatky
 • 24-hodinová asistenční linka v Ugandě
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Keni 51 USD (elektronické vízum, zajistíme za poplatek 500,- / os.)
 • vízum do Ugandy (k zakoupení po příletu za 100 USD/osoba)
 • cestovní pojištění (na požadavek rádi zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Keni.
den 2

Nairobi / NP Masai Mara

Přílet do Nairobi, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který vás bude doprovázet po celou dobu Vašeho pobytu na safari. Poté odjezd do Národního parku Masai Mara (cestou zastávka na snídani). První safari při cestě národním parkem do lodge, kde dorazíte kolem obědu. Zde strávíte 2 noci v přírodním ráji se zebrami, pakoni, žirafami, buvoli, slony, antilopami a gazelami. Setkáte se zde s hrdými lvy, obvykle odpočívajícími ve stínu stromů nebo ležícími ve vysoké trávě a čekajícími na svou příští kořist. Je zde velká šance, že uvidíte geparda a při troše štěstí i plachého levharta. Odpoledne kolem 16 hod. safari vyjíždka.
Lodge, oběd, večeře
den 3

NP Masai Mara

Celý den v rezervaci Masai Mara strávíte na dopolední a odpolední safari projížďce pozorováním divoké zvěře.
Fakultativně
: návštěva masajské vesnice.  Nocleh v lodge.
Lodge, plná penze.
den 4

NP Masai Mara / NP Jezero Nakuru

Po snídani odjezd k jezeru Nakuru, které je jedním z nejkrásnějších jezer nacházejících se v Great Rift Valley a je domovem milionů růžových plameňáků a dalších divokých ptáků a zvířat. Cestou k branám národního parku budete mít možnost opět pozorovat divokou zvěř. Příjezd k jezeru Nakuru kolem oběda. Odpoledne volno a kolem 16 hod. odpolední safari. Nocleh v Lodge
Lodge, plná penze. 
den 5

NP Jezero Nakuru / Nairobi / Entebbe

Brzké ranní safari, po němž se vrátite do lodge na snídani a odjezd kolem 10 hod. zpět do Nairobi. Transfer na letiště k Vašemu přeletu do Entebbe, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Ubztování a nocleh.
Hotel, snídaně
den 6

Entebbe / jezero Mburo

Po snídani odjezd z lodge k jezeru Mburo. Odpoledne příjezd do parku. Ještě tento den se můžete těšit na večerní výlet lodí po jezeře, kde si budete moci vychutnat výhled na kouzelnou krajinu s kopci a klidné vody jezera. Večeře, ubytování a nocleh v lodge.
Lodge, plná penze
den 7

jezero Mburo / NP Bwindi

Po snídani se vydáte s rangerem na pěší safari po národním parku jezera Mburo, který uchvátí jedinečnou vegetací a rozsáhlou oblastí mokřadů. Krajina je domovem stovek druhů divoké zvěře, jako jsou velká stáda zeber, buvolů nebo různé druhy antilop, mezi kterými nechybí největší Antilopa Derbyho. Při troše štěstí uvidíte hyeny, šakaly nebo leopardy. Park obývají taková zvířata, jako jsou hroši, krokodýli nebo prasata savanová. Odpoledne transfer do NP Bwindi. Ubytování a nocleh.
Lodge, plná penze
den 8

NP Bwindi

Za svítání se vydáte do jednoho z nejúchvatnějších parků na světě, kde si budete moci vychutnat krásy svěžího deštného pralesa, který je domovem více než poloviny světové populace horských goril. Po prohlídce parku návrat do lodge, večeře, nocleh.
Lodge, plná penze.
den 9

NP Bwindi / NP Queen Elizabeth

Po snídani transfer do NP Queen Elizabeth, kde dorazíte na oběd. Následuje 2 hodinová plavba po Kanálu Kazinga, který se svou délkou 40 km přitahuje obrovské množství divoké zvěře, která zde hledá osvěžení a odpočinek. Uvidíte skupiny hrochů, ale i slony, buvoly, hejna vodních ptáků, a pokud budete mít štěstí tak i krokodýly. Návrat do lodge, večeře a nocleh.
Lodge, plná penze.
den 10

NP Queen Elizabeth / Kibale

Po brzké snídani se cca v 6:30 hod. ráno vydáte na dobrodružnou cestu po národním parku Queen Elizabeth. Nádherná příroda, travnaté pláně, tropické pralesy, řeky, močály, jezera, sopečné krátery a až 95 druhů savců a stovky druhů ptáků. To vše čeká na Vaše objevení. Seznámíte se s divokými slony, buvoly, lvy, antilopami nebo levharty. Odpoledne transfer do parku Kibale, ubytování a nocleh.
Lodge, plná penze.
den 11

NP Kibale

Po snídani se vydáte do národního parku Kibale, jehož největší, lákadlem jsou hraví šimpanzi. Užijete si jedinečnou příležitost setkat se s těmito živočichy a pozorovat jejich každodenní život v korunách stromů. Toto pěší safari trvá přibližně 2-3 h. Po obědě se vydáte na procházku do bažin Bigodi. Návrat do lodge a nocleh.
Lodge, plná penze.
den 12

NP Kibale / Entebbe

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět domů
Snídaně
den 13 Přílet

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 111 380 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Keňa, Uganda
Termín 27.5. - 8.6.2019
Další termíny
Délka 13 dní / 10 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Lodge****
Strava Plná penze
Kód AA-397938
Cena za osobu 111 380 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Uganda, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Do Ugandy za horskými gorilami

Na vyžádání

Masai Mara Safari v Keni a horské gorily v Ugandě

111 380 Kč

Camping Masai Mara Safari v Keni

Na vyžádání

Constance Ephelia Resort 5*: Luxusní zážitek, na který nezapomenete!

122 710 Kč