Zájezdy do Ugandy - za horskými gorilami s CK Arcadia Air

(0 zájezdů)
Hledáte dobrodružství a neopakovatelné zážitky? Zájezdy Uganda vám toto umožní. Nechte se unášet krásami divoké panenské přírody a vyhlášenými národními parky jako je Bwindi s horskými gorilami v jejich původním prostředí, Kibale s hravými roztomilými šimpanzi, Queen Elizabeth s velkými skupinami hrochů, slony a buvoly. Navštívíte i jezero Mburo se zebrami, antilopami a krokodýly.

Zájezdy do Ugandy

Vydejte se se zájezdy do Ugandy do národního parku Kibale v jihozápadní části Ugandy. Rozkládá se na ploše skoro 800 km2 a je vyhlášen jako jeden z nejkrásnějších parků. Jeho sever a střed zabírá deštný prales, na severu spolu s horami. Tento park je oblíbený zejména kvůli četné populaci šimpanzů a dalších 13 druhů opic. Proto pokud chcete pozorovat šimpanze, tento park je opravdu tím nejvhodnějším. Najdete zde ještě více jak 70 druhů dalších savců a 375 druhů ptáků. Národní park Kibale navazuje jižním cípem na národní park Queen Elizabeth, který se táhne až k hranicím s republikou Kongo. Díky své rozloze téměř 2000 km2 patří mezi největší parky Ugandy a svému naprosto jedinečnému ekosystému, tento park vyhledávají stovky druhů zvířat. V tomto parku najdete louky, lesy, pastviny, savany, jezera, bažiny a také pohoří Ruwenzori. Je domovem pro více jak 95 druhů savců, 20 predátorů a 612 druhů ptáků. Parkem vede kanál Kazinga, po kterém poplujete lodí a budete si v klidu vychutnávat divočinu.

Dovolená Uganda

Dovolená Uganda znamená také národní park Bwindi, což bývá vrchol celé dovolené. Najdete zde pestrou vegetaci, unikátní rostliny a vysoké stromy. Je místem, kde žijí gorily horské, kterých je na světě pouze 650. Díky nim je tento park zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO. Proto také je počet turistů v parku regulován a skupiny nesmí být větší než osm lidí. Kochat se zde můžete také více jak 200 druhy motýlů. Při dovolené v Ugandě také nevynechejte park Lake Mburo, který tvoří 14 jezer, bažiny, akátové lesy, pláně a skály. Pozorovat zde lze jedinečné druhy savců a ptáků včetně velmi vzácné antilopy losí. Neváhejte proto a vydejte se na svou cestu za dobrodružstvím.

Nenašli jste, co jste hledali? Rádi Vám připravíme dovolenou na míru podle Vašich přání a finančních možností.