Safari v neobjevených rezervacích jižní Tanzanie

Slon
21. 08. 2019
68 550 Kč

Privátní zájezd s osobním AJ průvodcem již od 2 osob.

Ubytování

Dar es Salaam: Jangwani Sea Breeze 3* | Kempy během safari v národních parcích (v kempu stany typu "A" pro dva se spací matrací a s kempovým vybavením) | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

3x plná penze | 1x polopenze | 1x snídaně | 1x oběd

Navštívená místa

 • Národní park Mikumi
  Národní park Mikumi
  Národní park Mikumi
  Národní park Mikumi je se svými 3 230 km2 čtvrtým největším parkem v Tanzanii. Park s jedinečnou přírodní vegetací se rozprostírá pod vysokými štíty hor Uruguru. Park tvoří většinou savany a pastviny po kterých se prohání stáda afrických zvířat. Návštěvníci zde mohou pozorovat typická zvířata, jako jsou lvi, žirafy, sloni, zebry, antilopy, prasata bradavičnatá nebo leopardi na severu parku, zatímco na jihu, který pokrývají lesy se dají nalézt méně běžná zvířata, jako jsou soboli nebo Kudu velký. Mikumi je národním parkem od roku 1964 a na severu sousedí s rezervací Selous, tudíž jsou typické velké migrace mezi oběma parky.
 • Selousova rezervace
  Selousova rezervace
  Selousova rezervace
  Selousova rezervace (Selous Game Reserve) je se svými 54 600 km2 největší rezervací v Africe. Rezervace Selous se nachází v jižní Tanzánii, daleko od nejnavštěvovanějších parků a rezervací, tudíž ten kdo sem přijede, může zažít to pravé safari, bez houfů turistů a zvířat, která jsou již na přítomnost člověka zvyklá. Rezervace v krajině s ojedinělým ekosystémem je domovem množství divoké zvěře, jako jsou žirafy, zebry, pakoně, gazely, hroši nebo různé druhy ptactva. Jedinečnost rezervace tkví právě v množství těchto majestátních zvířat, nespočetná stáda buvolů, zeber a dalších se prohánějí vyprahlými savanami. Rezervace se pyšní největším stádem slonů v Tanzánii a také posledním stádem vzácných černých nosorožců na světě. Park pojmenovaný podle lovce, průzkumníka a ochránce přírody Frederica Selouse nabízí nejen tradiční safari v otevřeném autě, ale také ojedinělé pěší safari a lodní safari, kdy návštěvník pozoruje divoká zvířata z přídi lodičky na řece Rufiji. Jedinečnost a krása zajistila roku 1963 této přírodní rezervaci místo v seznamu památek UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dar es Salaam - Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • 1 noc v hotelu v Dar es Salaam
 • ubytování v kempech během safari (za příplatek možnost ubytování v lodge)
 • doprava v komfortních vozidlech Land Rover nebo Land Cruises během safari
 • vstupy do národních parků
 • lahev pitné vody během safari
 • stravování dle itineráře
 • služby anglicky mluvícího průvodce/řidiče (za poplatek lze zajistit služby průvodce hovořícího španělsky, německy, francouzsky nebo italsky)
 • 24-hodinová asistenční služba v Tanzanii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje


 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • vízum do Tanzanie, cena 50 USD (na hraničním přechodu)
 • spací pytel
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2 Dar es Salaam / Rezervace Selous:
Po příletu se na letišti setkáte se zástupcem naší CK se který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Odpočinek. Poté se vydáte do Selousovy rezervace (Selous Game Reserves). Odpoledne příjezd do rezervace, ubytování v kempu, nocleh.
Kemp, polopenze.
den 3 Rezervace Selous:
Po snídani se můžete těšit na celodenní safari v největší rezervaci v Africe. Krajina s ojedinělým ekosystémem a vegetací ukrývá taková zvířata, jako jsou žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, nilské krokodýly, černé nosorožce a různé druhy ptactva. Rezervace se také pyšní největšími stády slonů v Tanzánii, stejně jako nespočetnými stády buvolů a hrochů a i díky velkému množství majestátních zvířat je zapsaná do seznamu přírodního dědictví UNESCO. Celodenní safari v parku. Návrat do kempu a nocleh.
Kemp, plná penze.
den 4 Rezervace Selous:
Po snídani odjezd do rezervace, na pěší safari, které si nevychutnáte skoro nikde jinde na světě. Z bezpečné vzdálenosti a přesto na dosah ruky budete moci pozorovat slony, žirafy, zebry, prasata bradavičnatá nebo divoké psy. Před polednem návrat do kempu na oběd. Odpoledne Vás čeká safari po vodě. Z přídi lodičky budete pozorovat tu pravou divočinu a zvířata shlukující se u řeky. K večeru návrat do kempu, nocleh.
Kemp, plná penze.
den 5 Rezervace Selous / NP Mikumi:
Po snídani se rozloučíte s rezervací Selous a vydáte se do nedalekého národního parku Mikumi, rozkládajícího se pod vysokými štíty hor. NP Mikumi je čtvrtým největším parkem v Tanzánii oplývající jedinečnou vegetací, který volně navazuje na rezervaci Selous, a proto jsou zde běžné velké migrace stád zvířat mezi oběma parky. Kromě slonů, zeber, žiraf nebo antilop žijí v této krajině také leopardi. Nocleh v kempu.
Kemp, plná penze.
den 6 NP Mikumi / Dar es Salaam:
Ráno si užijete poslední safari po národním parku Mikumi a rozloučíte se s krásou divočiny. K večeru odjezd do města Dar es Salam k Vašemu letu domů. Zájezd lze rozšířit o pobytovou část na Zanzibaru nebo o další safari v Keni nebo Tanzanii).
Snídaně, oběd.
den 7 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 68 550 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Tanzanie
Termín 21.8. - 27.8.2019
Další termíny
Délka 7 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Kemp
Strava Plná penze
Kód AA-403209
Cena za osobu 68 550 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Tanzanie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Safari v neobjevených rezervacích jižní Tanzanie

Slon
Na vyžádání

Výstup na Kilimandžáro - cesta Machame

Gilmans Point 5685 m.n.m.
69 750 Kč

Výstup na Kilimandžáro - trasa Rongai

70 610 Kč

Výstup na Kilimandžáro - trasa Marangu

Kilimandžáro
63 730 Kč

Výstup na sopky Réunionu

64 240 Kč