Lvi a sloni jižní Tanzánie ***

06. 05. 2019
78 230 Kč

Privátní zájezd s osobním AJ průvodcem již od 2 osob.


Ubytování

Selous - Butembo Camp, NP Mikumi - Mikumi Safari Lodge, NP Ruaha - Ruaha Hilltop Lodge | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

6x snídaně | 7x oběd | 6x večeře | 1x oběd

Navštívená místa

 • Národní park Mikumi
  Národní park Mikumi
  Národní park Mikumi
  Národní park Mikumi je se svými 3 230 km2 čtvrtým největším parkem v Tanzanii. Park s jedinečnou přírodní vegetací se rozprostírá pod vysokými štíty hor Uruguru. Park tvoří většinou savany a pastviny po kterých se prohání stáda afrických zvířat. Návštěvníci zde mohou pozorovat typická zvířata, jako jsou lvi, žirafy, sloni, zebry, antilopy, prasata bradavičnatá nebo leopardi na severu parku, zatímco na jihu, který pokrývají lesy se dají nalézt méně běžná zvířata, jako jsou soboli nebo Kudu velký. Mikumi je národním parkem od roku 1964 a na severu sousedí s rezervací Selous, tudíž jsou typické velké migrace mezi oběma parky.
 • Selousova rezervace
  Selousova rezervace
  Selousova rezervace
  Selousova rezervace (Selous Game Reserve) je se svými 54 600 km2 největší rezervací v Africe. Rezervace Selous se nachází v jižní Tanzánii, daleko od nejnavštěvovanějších parků a rezervací, tudíž ten kdo sem přijede, může zažít to pravé safari, bez houfů turistů a zvířat, která jsou již na přítomnost člověka zvyklá. Rezervace v krajině s ojedinělým ekosystémem je domovem množství divoké zvěře, jako jsou žirafy, zebry, pakoně, gazely, hroši nebo různé druhy ptactva. Jedinečnost rezervace tkví právě v množství těchto majestátních zvířat, nespočetná stáda buvolů, zeber a dalších se prohánějí vyprahlými savanami. Rezervace se pyšní největším stádem slonů v Tanzánii a také posledním stádem vzácných černých nosorožců na světě. Park pojmenovaný podle lovce, průzkumníka a ochránce přírody Frederica Selouse nabízí nejen tradiční safari v otevřeném autě, ale také ojedinělé pěší safari a lodní safari, kdy návštěvník pozoruje divoká zvířata z přídi lodičky na řece Rufiji. Jedinečnost a krása zajistila roku 1963 této přírodní rezervaci místo v seznamu památek UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Dar es Salaam - Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v lodge během safari
 • doprava v komfortních vozidlech Land Rover nebo Land Cruises během safari
 • vstupy do národních parků
 • lahev pitné vody během safari
 • stravování dle itineráře
 • služby anglicky mluvícího průvodce/řidiče
 • vládní poplatky
 • 24-hodinová asistenční služba v Tanzanii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • vízum do Tanzanie, cena 50 USD (na hraničním přechodu)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční / vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet
den 2

Dar es Salaam / Selous

Přílet do Dar es Salaam, kde se na letišti setkáte s Vašim průvodcem. Následuje transfer do přírodní rezervace Selous (5-6 h jízdy). Krajina s ojedinělým ekosystémem a vegetací ukrývá taková zvířata, jako jsou žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, nilské krokodýly, černé nosorožce a různé druhy ptactva. Rezervace se také pyšní největšími stády slonů v Tanzánii, stejně jako nespočetnými stády buvolů a hrochů a i díky velkému množství majestátních zvířat je zapsaná do seznamu přírodního dědictví UNESCO. Ubytování a nocleh v lodge.
Lodge, oběd, večeře
den 3

Rezervace Selous

Brzy ráno se s rangerem vydáte na pěší safari během něhož uvidíte menší organizmy, rostliny a stopy, kterých byste si během jízdy v autě ani nevšimli. Návrat do lodge na snídani a odpoledne následuje safari vyjížďka. Nocleh v lodge
Lodge, plná penze
den 4

Rezervace Selous

Celý dnešní den je věnován dopolednímu a odpolednímu safari. Nocleh v lodge.
Lodge, plná penze
den 5

Rezervace Selous / NP Mikumi

Po snídani se rozloučíte s rezervací Selous a vydáte se do národního parku Mikumi (8 h jízdy), rozkládajícího se pod vysokými štíty hor. NP Mikumi je čtvrtým největším parkem v Tanzánii oplývající jedinečnou vegetací, který volně navazuje na rezervaci Selous, a proto jsou zde běžné velké migrace stád zvířat mezi oběma parky. Kromě slonů, zeber, žiraf nebo antilop žijí v této krajině také leopardi. Odpolední safari začne hned po průjezdu východní branou do tohoto NP. Nocleh v lodge.
Lodge, plná penze
den 6

NP Mikumi / NP Ruaha

Po ranním safari a snídani se vydáte na cestu do NP Ruaha, který je známý především kvůli své populaci lvů. V roce 2015 byla odhadována na 10% celosvětové populace. Plantráže, skromné příbytky a hlíněná cesta Vám ukáže jak vypadá opravdový venkov v Tanzánii. Nocleh v Lodge.
Lodge, plná penze
den 7

NP Ruaha

Celý dnešní den strávíte na dopoledním a odpoledním safari. Nocleh v lodge.
Lodge, plná penze
den 8

NP Ruaha / Dar es Salaam

Po snídani odjezd do Dar es Salaam a odlet zpět domů.
Snídaně, oběd
den 9

Přílet

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 78 230 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Tanzanie
Termín 6.5. - 14.5.2019
Další termíny
Délka 9 dní / 6 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Lodge***
Strava Plná penze
Kód AA-415778
Cena za osobu 78 230 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Tanzanie, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Výstup na Kilimandžáro - trasa Rongai

Na vyžádání

Safari - nejkrásnější národní parky Tanzánie

Slon 3
80 680 Kč

Lvi a sloni jižní Tanzánie

78 230 Kč

Do Ugandy za horskými gorilami

89 570 Kč

Outrigger Mauritius Beach Resort 5*: Romantické jižní pobřeží Mauricia

74 540 Kč