Poznávací zájezdy do Tanzanie

(0 zájezdů)
Poznávací zájezdy Tanzánie vám zaručí opravdu zcela unikátní dovolenou. Užijete si dobrodružství na safari, setkáte se se zebrami, žirafami, stády pakoňů, lvy, nosorožci a dalšími zvířaty přímo v divočině. Spatříte překrásnou přírodu, Kilimandžáro, potkáte místní obyvatele, seznámíte se s jejich kulturou.

Dovolená Tanzánie poznávací

Dovolená Tanzánie poznávací vám umožní navštívit rozlehlé savany národního parku Serengeti s vůbec největšími stády pakoní, gazel a zeber, kde v noci nastává hon za potravou lvů, levhartů, gepardů a hyen. Obrovská milionová stáda každoročně táhnou až 1500 km savanou a stepí pořád stejnou trasou s obtížnými překážkami. Spatříte jejich boj o přežití a chod potravinového řetězce na naší zemi, v období sucha vyhledávání vody. Národní park Serengeti obývá snad nejvíce druhů divoké zvěře, včetně žiraf, buvolů, antilop, hrochů, nosorožců, hyen, kočkodanů, šakalů, krokodýlů, pštrosů a dalších živočichů. Bohužel s příchodem Evropanů se vyrovnané prostředí změnilo díky divokým honům. Vzniklé škody se projevují v parku dodnes. Ovšem od roku 1921 je park Serengeti CHKO a od roku 1951 dokonce národním parkem. Dalším významným místem v Tanzánii je rezervace Ngorongoro, která se rozkládá okolo obrovského kráteru. Žijí zde pakoně, lvi, zebry, gazely, sloni, nosorožci a další africké druhy zvěře. Po dlouhou dobu byla tato rezervace součástí Serengeti, ovšem v roce 1974 se oddělila a stala se samostatnou chráněnou oblastí. Najdete zde, jak již jsme zmínili, kráter Empakaii se sladkou vodou, ale i dosud činný vulkán Oldonyo a Olduvajskou soutěsku, kde byly objeveny pozůstatky předka člověka. V obrovském kráteru Ngorongoro se pasou stáda hovězího dobytku u bažin stejně jako další divoká zvířata.

Poznávací zájezdy do Tanzánie

Ovšem poznávací zájezdy do Tanzánie nejsou jen Serengeti a Ngorongoro. Najdete zde i další národní parky a rezervace a další důležitá místa, které stojí za poznání. Využijte CK Arcadia Air a užijte si safari bez starostí. Bude o vás dobře postaráno.

Nenašli jste, co jste hledali? Rádi Vám připravíme dovolenou na míru podle Vašich přání a finančních možností.