Základní okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách *** +

06. 04. 2020
53 160 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Wattale - Pegasus Reef 4*/ Habarana - Wewa Addara 3*+/ Kandy - Hotel Topaz 4* / Nuwara Eliya - Qantara 3*+ | Fakultativně upgrade na 4* nebo 5* hotely | Maledivy: Hotel Fun Island Resort & Spa 3*
Resort se může pochlubit 8 luxusními pokoji a 67 Beach Front pokoji s krásným výhledem na Indický oceán. Fun Island Resort nabízí ve své hotelové restauraci řadu místních i mezinárodních specialit, které si zde můžete nerušeně dopřát. Naleznete zde také obchůdek se suvenýry, bar a kavárnu. Fun Island se nachází u Jižního Atolu jen 37 km od mezinárodního letiště. | Vybavení pokoje: Vychutnejte si unikátní zážitek - ubytování v pokoji Beach Front Room se vstupem na bílou písečnou pláž přímo z Vašeho pokoje. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, telefonem, minibarem a vlastní terasou. | Služby hotelu: hotel nabízí nekonečnou řadu aktivit, od projížďky na katamaránu přes windsurfing, až po šnorchlování nebo potápění. Vedle vodních sportů je zde k dispozici i kulečník, slotní tenis anebo hotelová tělocvična.  Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

4 x polopenze během pobytu na Srí Lance
5 x plná penze během pobytu na Maledivách

Navštívená místa

 • Kandy
  Kandy
  Kandy
  Počátky tohoto města sahají do 14. století. Podle buddhistické tradice je právě zde uložen Buddhův zub, jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a v roce 1988 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
 • Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara Eliya je považována za nedůležitější lokalitu pro pěstování čaje. Město je obklopeno horou Pidurutalagala, která je také nejvyšší horou na Srí Lance. Je výchozím bodem pro návštěvy NP Hortonovy pláně. Najdeme zde také golfové hřiště, Viktoriin park, nebo je možné si zarybařit na jezeře Gregory.
 • Sigiriya
  Sigiriya
  Sigiriya
  Toto archeologické naleziště na Srí Lance je častým cílem turistů. Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše – dnes již je to zakázáno. Celé naleziště patří pro svou historickou hodnotu do seznamu UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Colombo / Colombo – Male / Male - Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v hotelu Fun Island Resort 3* na Maledivách
 • ubytování v hotelech standardní kategorie na Srí Lance
 • polopenze během poznávacího okruhu na Srí Lance
 • plná penze během pobytu na Maledivách
 • služby anglicky hovořícího průvodce (česky hovořící průvodce za příplatek)
 • transfer z / na letiště
 • transfery soukromým vozem s anglicky hovořícím průvodcem (řidičem), který Vás bude doprovázet po celou dobu Vašeho pobytu na Srí Lance
 • program dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka na Srí Lance
 • asistence na letištích a v hotelech na Srí Lance a Maledivách (česky mluvící)
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum na Srí Lanku 35 USD (na požadavek zajistíme za poplatek 500,-/os.)
 • vstupy do památek (fakultativně: 80 USD/os.)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za období Vánoc a Silvestra
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2

Colombo / Wattale:

Přílet do Colomba, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Následuje transfer do plážového resortu ve Wattale, kde si budete moct odpočinout před zahájením poznávacího okruhu. Nocleh v hotelu.
Hotel, večeře.
den 3

Wattale / Pinnawela / Sigiriya / Habarana:


Po snídani navštívíte sloní útulek Pinnawalla, kde se starají o opuštěná slůňata a o staré slony. Uvidíte zde, jak se sloni krmí anebo třeba i koupou. Poté se vydáte do vnitrozemí Srí Lanky k výstupu na skalní horu Sigiriya (UNESCO). Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše. Dnes je to ovšem již zakázáne. Následně transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
Hotel, polopenze.
den 4

Habarana / Dambulla / Matale / Kandy:

Po snídani transfer do Dambully (UNESCO), kde navštívíte unikátní komplex jeskynních chrámů. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních komplexů na Srí Lance. Je zde velké množství nástěnných maleb a převážně buddhistických, ale i hinduistických soch. Následně zavítáte do zahrady koření v Matale, kde budete zasvěceni do tajů přípravy místních léčebných přípravků. Odpoledne  přejezd do Kandy, kde navštívíte jedno z nejposvátnějších míst buddhistů – Chrám Buddhova zubu. Ten byl založen ve 4. st. př. n. l. k uchování vzácné relikvie. Prohlídka města a návštěvy centra řemesel. Večer můžete fakultativně shlédnout tradičního tanečního představení.Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 5

Kandy / Paradeniya / Gampola / Nuwara Eliya:

Po snídani následuje zastávka v botanické zahradě Peradeniya, kde uvidíte mnoho druhů tropických rostlin. Tato botanická zahrada je největší na Srí Lance a najdete zde například mnoho vzácných druhů orchidejí. Cestou kolem čajových plantáží se dále zastavíte v Gampole. Zde ochutnáte 8 druhů čaje v místní továrně na jeho zpracování. Odpoledne se ještě podíváte k vodopádům Ramboda a poté příjezd do nejznámější oblasti čajových plantáží Nuwara Eliya.Ubytování a nocleh
Hotel, polopenze.
den 6

Nuwara Eliya / Colombo / Maledivy

Po snídani prohlídka města s možností individuálního rozchodu. Navštívit můžete místní tržíště nebo se jen tak projít po čajových plantážích. Následný transfer do Colomba a odlet na Maledivy. Po příletu do Male transfer do hotelu Fun Island Resort. Nocleh.

Hotel, polopenze.

den 7

Maledivy

Individuální volno u Indického oceánu na Maledivách. Nocleh.

Hotel, plná penze. 

den 8

Maledivy

Individuální volno u Indického oceánu na Maledivách. Nocleh.

Hotel, plná penze. 

den 9

Maledivy

Individuální volno u Indického oceánu na Maledivách. Nocleh.
Hotel, plná penze.
den 10

Maledivy

Individuální volno u Indického oceánu na Maledivách. Nocleh.

Hotel, plná penze.

den 11

Maledivy

Individuální volno u Indického oceánu na Maledivách. Ve večerních hodinách transfer na letiště, odlet zpět domů.

Snídaně.

den 12

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 53 160 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky hovořícího průvodce za skupinu (Základí okruh) 9 530 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Srí Lanka, Maledivy
Termín 6.4. - 17.4.2020
Další termíny
Délka 12 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***+
Strava Polopenze
Kód AA-375899
Cena za osobu 53 160 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Srí Lanka, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Kompletní okruh s pobytem u moře

Na vyžádání

Tajemná zákoutí neobjeveného Kašmíru a úchvatná příroda Ladakhu

59 550 Kč

Starobylá města Sukhothai, Ayutthaya a Angkor

53 980 Kč

Dominanty ostrova Honšú

64 150 Kč

Velký okruh severním Vietnamem

56 920 Kč

Uzbekistán – cesta pohádkovým orientem

01 Náměstí Registan, Samarkand
51 370 Kč