To nejkrásnější ze Srí Lanky - safari a kultura ***

03. 06. 2019
34 810 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech na Srí Lance za příplatek.  Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

6x snídaně | 6x večeře

Navštívená místa

 • Kandy
  Kandy
  Kandy
  Počátky tohoto města sahají do 14. století. Podle buddhistické tradice je právě zde uložen Buddhův zub, jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a v roce 1988 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
 • Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara Eliya je považována za nedůležitější lokalitu pro pěstování čaje. Město je obklopeno horou Pidurutalagala, která je také nejvyšší horou na Srí Lance. Je výchozím bodem pro návštěvy NP Hortonovy pláně. Najdeme zde také golfové hřiště, Viktoriin park, nebo je možné si zarybařit na jezeře Gregory.
 • Sigiriya
  Sigiriya
  Sigiriya
  Toto archeologické naleziště na Srí Lance je častým cílem turistů. Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše – dnes již je to zakázáno. Celé naleziště patří pro svou historickou hodnotu do seznamu UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Colombo – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou polopenze (snídaně, večeře)
 • služby anglicky hovořícího průvodce (česky hovořící průvodce za příplatek)
 • program dle itineráře
 • transfer z / na letiště
 • transfery soukromým vozem během poznávacího okruhu
 • 24-hodinová asistenční linka v češtině na Srí Lance
 • asistence na letištích a v hotelech
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum na Srí Lanku (elektronicky za poplatek 35 USD)
 • vstupy do památek (fakultativně: 152 USD/os.)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2

Colombo / Negombo

Přílet do Colomba, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Transfer do letoviska Negombo. Možnost návštěvy největších rybích trhů na Srí Lance. Poté odjezd do hotelu, ubytování. Individuální volno na pláži u Indického oceánu. Nocleh v hotelu.
Hotel, večeře.
den 3

Negombo / Polonnaruwa / Habarana

Dnes navštívíte úchvatné město Polonnaruwa, které vzniklo v 11. století za vlády indické dynastie Chola. Později zde vznikaly rozsáhlé zahrady, mnoho paláců, soch Buddhů i další stavby různého charakteru, které zde najdete i dnes v poměrně zachovalém stavu. Poté odjezd do Habarany, kde se ubytujete. V podvečer fakultativně projížďka na slonovi. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 4

Habarana / Sigiryia / NP MInneriya / Habarana

Brzy ráno ještě před snídaní, dokud není příliš horko a davy turistů, transfer ke skalní hoře Sigiriya (UNESCO). Výstup na skálu, kde se Vám naskytne fantastický výhled do divoké krajiny. Prohlídka královské pevnosti s přilehlými zahradami a nádhernými freskami „sigiriyjských krasavic“. Poté návrat zpět do hotelu na snídani, odpočinek. Odpoledne transfer k NP Minneriya, kde podniknete jeep safari. Národní park má přibližně 8,890 hektarů a můžete v něm vidět slony, přes 160 druhů ptáků, obojživelníky, ryby a více jak 78 druhů motýlů. K večeru návrat do Vašeho hotelu v Habarana a volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 5

Habarana / Dambulla / Kandy

Po snídani transfer do Dambully (UNESCO), kde navštívíte unikátní komplex jeskynních chrámů. Komplex je jedním z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních komplexů na Srí Lance. Je zde velké množství nástěnných maleb a převážně buddhistických, ale i hinduistických soch. Po prohlídce transfer do Kandy. Po cestě se zastavíte v zahradě koření v Matale (Spice garden), kde se pěstuje skořice, pepř, ananasovníky, kakaovníky a další plody. Po příjezdu do Kandy ubytování v hotelu. Večer navštívíte jedno z nejposvátnějších míst buddhistů – Chrám Buddhova zubu. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 6

Kandy / Pinnawala / Nuwara Eliya

Po snídani navštívíte sloní útulek Pinnawalla, kde se starají o opuštěná slůňata a o staré slony. Uvidíte zde, jak se sloni krmí anebo třeba i koupou. Poté transfer do horské oblasti čajových plantáží Nuwara Eliya. Cestou zastávka v botanické zahradě Peradeniya, kde uvidíte mnoho druhů tropických rostlin. Tato botanická zahrada je největší na Srí Lance a najdete zde například mnoho vzácných druhů orchidejí. Vaše další cesta bude pokračovat do Nuwara Eliya. Toto městečko je obklopeno čajovými plantážemi a budete mít možnost odtud vidět nejvyšší horu Srí Lanky. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 7

Nuwara Eliya / NP Horton Plains

Se zabalenou snídaní se brzy ráno vydáte do NP Hortonovy pláně. Podniknete nenáročný trek (cca 11 km), který vás zavede až k místu známému jako “Konec světa”. Hortonovy pláně jsou útočištěm mnoha chráněných živočichů a rostlin. Nejlepší doba pro návštěvu je v ranních hodinách, jelikož tou dobou se odtud naskýtají dechberoucí výhledy do okolí. Zastávka u nádherných vodopádů “Baker´s Falls”. Návrat zpět do hotelu v Nuwara Eliya. Odpoledne prohlídka města a čajových plantáží. 
Hotel, polopenze.
den 8

Nuwara Eliya / Kitulgala / Negombo

Po snídani transfer do Kitulgala, kde budete mít možnost fakultativního raftingu na řece a poznáte místo, kde se roku 1957 točil slavný film most přes řeku Kwai (rafting možný pouze při dostatečně vysoké hladině řeky). Poté transfer na letiště a odlet zpět domů.
Snídaně.
Fakultativně: Možnost prodloužení pobytu u Indického oceánu na Srí Lance nebo na kouzelných plážích na Maledivách o libovolný počet dní.
den 9 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 34 810 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky hovořícího průvodce za skupinu (To nejkrásnější ze SL) 8 190 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Srí Lanka
Termín 3.6. - 11.6.2019
Další termíny
Délka 9 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-258299
Cena za osobu 34 810 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Srí Lanka, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Neznámá tvář Srí Lanky: Konec světa, trekking džunglí a výstup po nejdelším schodišti světa

38 830 Kč

Malebná tvář Srí Lanky se safari a pobytem u Indického oceánu

38 670 Kč

Krásná Srí Lanka se safari

41 730 Kč

Perla skrytá v Indickém oceánu: Královská města a čajové plantáže Cejlonu

35 840 Kč

To nejkrásnější ze Srí Lanky - safari a kultura

Na vyžádání

Cesta plná dobrodružství na Srí Lance

38 030 Kč