Srí Lanka aktivně ***

06. 04. 2020
34 810 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

7x snídaně  7x večeře

Navštívená místa

 • Kandy
  Kandy
  Kandy
  Počátky tohoto města sahají do 14. století. Podle buddhistické tradice je právě zde uložen Buddhův zub, jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a v roce 1988 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
 • Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara Eliya je považována za nedůležitější lokalitu pro pěstování čaje. Město je obklopeno horou Pidurutalagala, která je také nejvyšší horou na Srí Lance. Je výchozím bodem pro návštěvy NP Hortonovy pláně. Najdeme zde také golfové hřiště, Viktoriin park, nebo je možné si zarybařit na jezeře Gregory.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Colombo – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou polopenze (snídaně, večeře)
 • služby anglicky hovořícího průvodce (česky hovořící průvodce za příplatek)
 • program dle itineráře
 • transfer z / na letiště
 • transfery soukromým vozem během poznávacího okruhu
 • 24-hodinová asistenční linka v češtině na Srí Lance
 • asistence na letištích a v hotelech
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum na Srí Lanku (elektronicky za poplatek 35 USD)
 • vstupy do památek (fakultativně: 73 USD)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • příplatek za období Vánoc a Silvestra
 • nápoje a stravu neuvedenou v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet.
den 2

Colombo / Sigiriya / Habarana

Přílet do Colomba, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK. Ten Vás bude doprovázet po celou dobu Vašeho pobytu na Srí Lance. Poté se vydáte na cestu do Sigiriye, kde si prohlídku vesnice užijete z povozu taženého dobytkem. Následuje transfer do Habarany, ubytování a nocleh.
Fakultativně: Odpolední projížka na slonovi.
Hotel, večeře.
den 3

Habarana / Pidurangala / Kandy

Brzy ráno, ještě před svítáním transfer k hoře Pidurangala a krátký trek na její vrchol, odkud budete mít krásný výhled na skalní masiv Sigiriya Rock a do širokého okolí. Návrat na hotel a po snídani transfer do města Kandy. Cestou zastávka v Matale, kde navštívíte zahradu koření. V Kandy se projdete kolem jezera Upper Lake, navštívíte místní centrum řemesel s ruční výrobou a zavítáte také do Chrámu Buddhova Zubu.Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
Hotel, polopenze.

den 4

Kandy / Kitulgala / Adamova hora

Po snídani transfer do městečka Kitulgale, kde se také natáčel slavný film "Most přes řeku Kwai". Fakultativně možnost raftu. Později transfer k Adamově hoře, uybtování a nocleh.
Hotel, polopenze.
den 5

Adamova hora / Nuwara Eliya

Po půlnoci začne výprava na posvátnou horu Adam´s Peak (Adamova hora). Výstup na horu začíná takto brzy, abyste stihli nádherný výhled na východ slunce z vrcholu Adamovy hory. Adamova hora je s výškou 2243 metrů pátou nejvyšší horou Srí Lanky a jedním z nejuctívanějších poutních míst na světě. Najdete zde posvátnou šlépěj, kterou zde podle buddhistů otiskl sám Buddha. Po zdolání vrcholu se vrátíte zpět do hotelu, kde pro Vás bude připravena snídaně. Po odpočinku odjezd do Nuwara Eliya. Cestou zastávka na čajových plantážích a prohlídka města Nuwara Eliya. Ubytování a noclhe.
Hotel, polopenze.
den 6

Nuwara Eliya / NP Horton Plains / Ella

Se zabalenou snídaní se brzy ráno vydáte do NP Hortonovy pláně. Podniknete nenáročný trek (cca 11 km), který vás zavede až k místu známému jako “Konec světa”. Hortonovy pláně jsou útočištěm mnoha chráněných živočichů a rostlin. Nejlepší doba pro návštěvu je v ranních hodinách, jelikož tou dobou se odtud naskýtají dechberoucí výhledy do okolí.Zastávka u nádherných vodopádů “Baker´s Falls”. Návrat zpět do hotelu v Nuwara Eliya, chek-out a odjezd vlakem malebnou krajinou čajových plantáží do Elly. Na nádraží Vás opět vyzvedne řidič a odveze Vás do Vašeho hotelu. Ubytování a nocleh.
Hotel, polopenze.
den 7

Ella

Dopoledne individuální volno na procházky po okolí. Absolvovat můžete např. krátky a nenáročný trek na Little Adams Peak nebo k obloukovému mostu 9Arch Bridge. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 8

Ella / Udawalawe

Po snídani transfer Udawalawe. Ubytování a odpoledne návštěva autentického slonního sirotčinnce "Elephant Transit Home" (ne tak turistický sirotčinec jako Pinnawela). Návrat do hotelu a nocleh.
Hotel, polopenze.
den 9

Udawalawe / Galle / Colombo

Po snídani jeep safari v NP Udawalawe. Poté transfer do Colomba. Cestou zastávka v Galle, kde si prohlédnete místní holandskou pevnost a přilehlé koloniální uličky. Odlet zpět domů
Snídaně
den 10 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 34 810 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky hovořícího průvodce za skupinu (Srí Lanka aktivně) 11 870 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Srí Lanka
Termín 6.4. - 15.4.2020
Další termíny
Délka 10 dní / 7 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-363707
Cena za osobu 34 810 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Srí Lanka, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Rozšířený okruh Srí Lankou

33 640 Kč

Základní okruh Srí Lankou s komfortním pobytem u moře

34 710 Kč

To nejkrásnější ze Srí Lanky - safari a kultura

Na vyžádání

Kompletní okruh s pobytem u moře

37 400 Kč

Základní okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách

53 160 Kč

Indonéská mozaika - prastaré chrámy Jávy, jedinečná kultura Bali a úžasné pláže ostrovů Gili

56 990 Kč