Neznámá tvář Srí Lanky: Konec světa, trekking džunglí a výstup po nejdelším schodišti světa ***

03. 06. 2019
38 830 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech na Srí Lance za příplatek.  Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

8x snídaně  8x večeře

Navštívená místa

 • Kandy
  Kandy
  Kandy
  Počátky tohoto města sahají do 14. století. Podle buddhistické tradice je právě zde uložen Buddhův zub, jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a v roce 1988 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
 • Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara Eliya je považována za nedůležitější lokalitu pro pěstování čaje. Město je obklopeno horou Pidurutalagala, která je také nejvyšší horou na Srí Lance. Je výchozím bodem pro návštěvy NP Hortonovy pláně. Najdeme zde také golfové hřiště, Viktoriin park, nebo je možné si zarybařit na jezeře Gregory.
 • Sigiriya
  Sigiriya
  Sigiriya
  Toto archeologické naleziště na Srí Lance je častým cílem turistů. Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše – dnes již je to zakázáno. Celé naleziště patří pro svou historickou hodnotu do seznamu UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Colombo – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou polopenze (snídaně, večeře)
 • služby anglicky hovořícího průvodce (česky hovořící průvodce za příplatek)
 • program dle itineráře
 • transfer z / na letiště
 • transfery soukromým vozem během poznávacího okruhu
 • 24-hodinová asistenční linka v češtině na Srí Lance
 • asistence na letištích a v hotelech
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum na Srí Lanku (elektronicky za poplatek 35 USD)
 • vstupy do památek (fakultativně: 118 USD/os.)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • příplatek za období Vánoc a Silvestra
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2

Colombo / Kandy:

Přílet do Colomba, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK. Následný transfer do Mawanelly, kde navštívíte krásnou zahradu koření. Poté bude vaše cesta směřovat do města Kandy (UNESCO). Kandy se rozkládá v malebné kopcovité krajině kolem klidného jezera. Prohlídka města a slavného Chrámu Buddhova Zubu, kde je uložena samotná relikvie Buddhy. Večer fakultativně možnost návštěvy tradičního kandyjského tanečního vystoupení. Transfer do nedaleké Digany. Nocleh v hotelu u jezera. 
Hotel, večeře.
den 3

Kandy / Dambulla / Sigiriya:

Po snídani transfer do Dambully (UNESCO), kde navštívíte unikátní komplex jeskynních chrámů. Komplex je jedním z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních komplexů na Srí Lance. Je zde velké množství nástěnných maleb a převážně buddhistických, ale i hinduistických soch. Poté transfer ke skalní hoře Sigiriya (UNESCO). Výstup na skalní  masiv s prohlídkou královské pevnosti a přilehlých zahrad. Po výstupu se Vám naskytne fantastický výhled do divoké krajiny. Prohlédnete si nádherné fresky „sigiriyjských krasavic“ a zahrady na úpatí masivu. Po prohlídce odjezd do hotelu, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 4

Safari a treking v džungli oblasti Knuckles range/Kandy/Nuwara-Eliya:

Brzy ráno se zabalenou snídaní vyrazíte do džungle na safari. Výlet do přírodní rezervace Knuckle Mountains, která je opravdovým rájem pro milovníky divoké přírody. Trekking po doposud turisticky nepoznaných pěšinách, poznávání přírody. Poté odjezd do Nuwara Eliya známé díky krásným čajovým plantážím. V horském městečku budete mít při dobrém počasí výhled i na nejvyšší horu Srí Lanky Pidurutalagala (2.524 m n.m). Individuální volno na vlastní aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 5

Nuwara-Eliya / Hortonovy pláně / Hatton:

Se zabalenou snídaní se brzy ráno vydáte do NP Hortonovy pláně. Podniknete nenáročný trek (cca 11 km), který vás zavede až k místu známému jako “Konec světa”. Hortonovy pláně jsou útočištěm mnoha chráněných živočichů a rostlin. Nejlepší doba pro návštěvu je v ranních hodinách, jelikož tou dobou se odtud naskýtají dechberoucí výhledy do okolí. Zastávka u nádherných vodopádů “Baker´s Falls”. Návrat zpět do hotelu, check out a odjezd do Hattonu k Adamově hoře. Ubytování a odpočinek před výstupem. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 6

Adamova hora / NP Udawalawe:

Po půlnoci transfer k Adamově hoře. Adamova hora je s výškou 2243 metrů pátou nejvyšší horou Srí Lanky a jedním z nejuctívanějších poutních míst na světě. Právě na jejím vrcholku totiž najdete posvátnou šlépěj, kterou zde podle buddhistů otiskl sám Buddha při své třetí návštěvě Srí Lanky – těsně před tím, než vstoupil do nebe. Po sestupu návrat do hotelu, snídaně a krátký odpočinek. Odpoledne transfer do NP Udawalawe. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 7

NP Udawalawa:

Po snídani jeep safari v NP Udawalawe, kde žije celkem asi 400 slonů. Kromě slonů můžete spatřit buvoly, ještěry, jeleny Sambar, opice a občas i leopardy. Milovníci ptactva zde můžou vidět několik vzácných druhů, které se vyskytují jen na Srí Lance. Safari terénním vozem a se zkušeným průvodcem pro Vás bude nezapomenutelným zážitkem. Odpoledne fakultativně výlet do Elephant Transit Home, kde se starají o opuštěná sloní mláďata. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 8

Weligama / Koggala:

Po snídani transfer do rybářské vesničky Weligama na jižním pobřeží Srí Lanky, kde uvidíte známé rybáře na kůlech. Fakultativně možnost zastávky u přírodního gejzíru Hummanaya Blow Hole a u nejjižnějšího cípu Srí Lanky - majáku Dondra. Odpoledne transfer na pláž Koggala a individuální volno. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 9

Koggala / Galle / Induruwa:

Po snídani transfer do Galle, návštěva místní holandské pevnosti s přilehlými koloniálními uličkami. Odpoledne odjezd na krásnou pláž s tyrkysově modrým mořem do městečka Induruwa. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 10

Induruwa / Colombo:

Snídaně v hotelu a odpočinek na krásné pláži. Check out v dopoledních hodinách. V podvečer transfer na letiště. Odlet zpět domů.
Snídaně.

Fakultativně: Možnost prodloužení pobytu u Indického oceánu na Srí Lance nebo na kouzelných plážích na Maledivách o libovolný počet dní.
den 11 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 38 830 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky hovořícího průvodce za skupinu (Neznámá tvář SL) 9 340 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Srí Lanka
Termín 3.6. - 13.6.2019
Další termíny
Délka 11 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-258461
Cena za osobu 38 830 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Srí Lanka, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Neznámá tvář Srí Lanky: Konec světa, trekking džunglí a výstup po nejdelším schodišti světa

Na vyžádání

Malebná tvář Srí Lanky se safari a pobytem u Indického oceánu

38 670 Kč

To nejkrásnější ze Srí Lanky - safari a kultura

34 810 Kč

Perla skrytá v Indickém oceánu: Královská města a čajové plantáže Cejlonu

35 840 Kč

Cesta plná dobrodružství na Srí Lance

38 030 Kč