Nespoutaná Srí Lanka ***

03. 06. 2019
34 610 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech za příplatek. Prosím kontaktujte naší CK.  Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

Polopenze

Navštívená místa

 • Kandy
  Kandy
  Kandy
  Počátky tohoto města sahají do 14. století. Podle buddhistické tradice je právě zde uložen Buddhův zub, jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a v roce 1988 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
 • Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara Eliya je považována za nedůležitější lokalitu pro pěstování čaje. Město je obklopeno horou Pidurutalagala, která je také nejvyšší horou na Srí Lance. Je výchozím bodem pro návštěvy NP Hortonovy pláně. Najdeme zde také golfové hřiště, Viktoriin park, nebo je možné si zarybařit na jezeře Gregory.
 • Sigiriya
  Sigiriya
  Sigiriya
  Toto archeologické naleziště na Srí Lance je častým cílem turistů. Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše – dnes již je to zakázáno. Celé naleziště patří pro svou historickou hodnotu do seznamu UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Colombo – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou polopenze
 • program dle itineráře
 • služby anglicky hovořícího průvodce (česky hovořící průvodce za příplatek)
 • transfer z/na letiště
 • transfery soukromým vozem během poznávacího okruhu
 • 24-hodinová asistenční linka na Srí Lance
 • asistence na letištích a v hotelech
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum na Srí Lanku (elektronicky za poplatek 35 USD)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • vstupy do památek 127 USD / os.
 • příplatek za období Vánoc a Silvestra
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet.
den 2

Colombo / Negombo

Přílet do Colomba, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Privátní transfer do Vašeho hotelu, ubytování a zbytek dne volno k odpočinku na pláži, aklimatizaci nebo k individuální prohlídce města.
Hotel
den 3

Negombo / Sigiriya / Dambulla

Po snídani se vydáte do vnitrozemí Srí Lanky k výstupu na skalní horu Sigiriya (UNESCO). Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše. Dnes je to ovšem již zakázáne. Následuje transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
Hotel, polopenze.
den 4

Sigiriya / Polonnaruwa / Dambulla

Dnes Vás čeká návštěva druhého nejstaršího královského města Polonaruwa, které bylo díky své výjimečnosti zapsáno na Seznam UNESCO. Tři století bylo toto město hlavním městem Srí Lanky. Odpoledne návrat do hotelu. Fakultativně můžete absolvovat projížďku na slonech v nedaleké Habaraně.
Hotel, polopenze.
den 5

Dambulla / Matale / Kandy

Po snídani transfer do Dambully (UNESCO), kde navštívíte unikátní komplex jeskynních chrámů. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních komplexů na Srí Lance. Je zde velké množství nástěnných maleb a převážně buddhistických, ale i hinduistických soch. Následně zavítáte do zahrady koření v Matale, kde budete zasvěceni do tajů přípravy místních léčebných přípravků. Odpoledne  přejezd do Kandy, kde navštívíte jedno z nejposvátnějších míst buddhistů – Chrám Buddhova zubu. Ten byl založen ve 4. st. př. n. l. k uchování vzácné relikvie. Prohlídka města a návštěvy centra řemesel. Večer shlédnutí tradičního tanečního představení.
Hotel, polopenze.

den 6

Kandy / Pinnawela / Paradenya / Kandy

Po snídani navštívíte sloní útulek Pinnawalla, kde se starají o opuštěná slůňata a o staré slony. Uvidíte zde, jak se sloni krmí anebo třeba i koupou. Poté následuje zastávka v botanické zahradě Peradeniya, kde uvidíte mnoho druhů tropických rostlin. Tato botanická zahrada je největší na Srí Lance a najdete zde například mnoho vzácných druhů orchidejí. Návrat do hotelu a nocleh.
Hotel, polopenze.
den 7

Kandy / Gampola / Nuwara Eliya

Po snídani následuje transfer do Gampoly. Zde ochutnáte 8 druhů čaje v místní továrně na jeho zpracování. Odpoledne se ještě podíváte k vodopádům Ramboda a poté příjezd do Nuwara Eliya.
Hotel, polopenze.
den 8

Nuwara Eliya / Ella / Tissamaharama / NP Yala

Dnešní den začnete cestou na nádraží Nanu Oya, kde nastoupíte na vlak a pojedete kolem čajových plantáží do Mésta Demodary. Zde Vás opět vyzvedne průvodce a pojedete do městečka Ella, které se nachází ve výšce 1.041 m n.m a je obklopeno lesy a čajovými plantážemi. Foto-stop u Ella Gap a transfer k úchvatnému mostu 9 Arch Bridge. Odpoledne příjezd do Tissamaharamy, kde se ubytujete a po krátkém odpočinku se vydáte do jednoho z nejvýznamnějších poutních míst Kataragamy, kde navštívíte místní chrámy. Možnost účastnit se autentické bohoslužby. Návrat do hotelu,
Hotel, polopenze.
den 9

Tissamaharama / Kataragama / Galle / Colombo

Brzy ráno se zabalenou snídaní pojete na safari do NP Yala. V tomto národním parku můžete spatřit slony, buvoly, jeleny, medvědy, krokodýly anebo i leoparda.  Poté transfer do města Galle, kde si prohlédnete místní holandskou pevnost a přilehlé koloniální uličky. Odpoledne cesta na sever do města Colombo a odlet zpět domů.
Snídaně.

den 10

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 34 610 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky hovořícího průvodce za skupinu (Nespoutaná SL) 9 340 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Srí Lanka
Termín 3.6. - 12.6.2019
Další termíny
Délka 10 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-415770
Cena za osobu 34 610 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Srí Lanka, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Safari a kultura na Srí Lance s pobytem na Maledivách

51 890 Kč

Neznámá tvář Srí Lanky: Konec světa, trekking džunglí a výstup po nejdelším schodišti světa

38 830 Kč

To nejkrásnější ze Srí Lanky - safari a kultura

34 810 Kč

Královská cesta Srí Lankou

tea picker
31 820 Kč

Krásná Srí Lanka se safari

41 730 Kč

Malebná tvář Srí Lanky se safari a pobytem u Indického oceánu

38 670 Kč