Kompletní okruh s pobytem u moře ***

06. 04. 2020
37 400 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech za příplatek. Prosím kontaktujte naší CK.  Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

10x snídaně | 10x večeře

Navštívená místa

 • Kandy
  Kandy
  Kandy
  Počátky tohoto města sahají do 14. století. Podle buddhistické tradice je právě zde uložen Buddhův zub, jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a v roce 1988 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
 • Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara Eliya je považována za nedůležitější lokalitu pro pěstování čaje. Město je obklopeno horou Pidurutalagala, která je také nejvyšší horou na Srí Lance. Je výchozím bodem pro návštěvy NP Hortonovy pláně. Najdeme zde také golfové hřiště, Viktoriin park, nebo je možné si zarybařit na jezeře Gregory.
 • Sigiriya
  Sigiriya
  Sigiriya
  Toto archeologické naleziště na Srí Lance je častým cílem turistů. Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše – dnes již je to zakázáno. Celé naleziště patří pro svou historickou hodnotu do seznamu UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Colombo – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou polopenze (snídaně, večeře)
 • služby anglicky hovořícího průvodce (česky hovořící průvodce za příplatek)
 • transfer z / na letiště
 • transfery soukromým vozem během poznávacího okruhu
 • program dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka na Srí Lance
 • asistence na letištích a v hotelech
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum na Srí Lanku (elektronicky za poplatek 35 USD)
 • vstupy do památek (fakultativně: 210 USD/os.)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet.
den 2

Colombo

Přílet do Colomba, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který Vás bude doprovázet po celou dobu Vašeho pobytu na Srí Lance. Prohlídka města, během které navštívíte známé čtvrtě Fort a Pettah, kde se nachází jeden z největších místních bazaarů se spoustou obchůdků a stánků, kam chodí každodenně místní na nákupy. Zde budete moci nasát při procházce tu pravou srílanskou atmosféru. Prohlédnete si i místní hinduistické a buddhistické chrámy. Tranfser do hotelu. Individuální volno k odpočinku a na vlastní aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, večeře
den 3

Colombo / Anuradhapura

Po snídani brzy ráno odjezd do Anuradhapury (UNESCO). Prohlídka starobylého města, jehož počátky sahají až do 4. století př. n. l. Po nějaké době se na dlouhá století stalo toto město centrem politického i náboženského života celého ostrova. Ve městě se nachází velké množství buddhistických klášterů a nejrůznějších pozůstatků starověkých budov. Po prohlídce transfer do hotelu, ubytování a večeře. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 4

Annuradhapura / Mihintale / Aukana / Sigiriya

Po snídani se vydáte do města Mihintale, které patří mezi 16 nejdůležitějších míst pro buddhistické poutníky. Návštěva buddhistického chrámu. Poté cesta do Aukany, kde spatříte jednu z nejvyšších soch stojícího Buddhy. Po prohlídce odjezd ke skalnímu masívu Sigiriya. Ubytování v hotelu. Nocleh.
Hotel, polopenze.
den 5

Sigiriya / Polonnaruwa

Brzy ráno ještě před snídaní, dokud není příliš horko a davy turistů, transfer ke skalní hoře Sigiriya (UNESCO). Výstup na skálu, kde se Vám naskytne fantastický výhled do divoké krajiny. Prohlídka královské pevnosti s přilehlými zahradami a nádhernými freskami „sigiriyjských krasavic“. Poté návrat do hotelu na snídani, krátký odpočinek. Dále vaše cesta povede do starobylého města Polonnaruwa (UNESCO).Prohlídka archeologického naleziště. K večeru se vrátíte zpět do vašeho hotelu. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 6

Dambulla / Kandy

Po snídani transfer do Dambully (UNESCO), kde navštívíte unikátní komplex jeskynních chrámů. Komplex je jedním z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních komplexů na Srí Lance. Je zde velké množství nástěnných maleb a převážně buddhistických, ale i hinduistických soch. Odpoledne pojedete do Kandy, cestou se zastavíte v zahradě koření (Spice garden), kde se pěstuje skořice, pepř, ananasovníky, kakaovníky a další plody. Po příjezdu do Kandy ubytování. Následuje prohlídka města Kandy, během které navštívíte i jedno z  nejposvátnějších míst Buddhistů - Chrám Buddhova Zubu s unikátní relikvií samotného Buddhy. Poté odjezd do hotelu poblíž krásného jezera v Diganě. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 7

Pinnawala / Nuwara Eliya

Po snídani odjezd do Pinnawaly, kde navštívíte sloní útulek. Zde se starají o opuštěná slůňata i starší slony. Poté se vydáte do horského města a krajiny čajových plantáží Nuwara Eliya. Cestou navštívíte botanickou zahradu Peradeniya, kde najdete vzácné druhy tropických orchidejí. Po příjezdu do Nuwara Eliya se ubytujete ve Vašem hotelu. Individuální volno k procházce po městě a na vlastní aktivity. Nocleh.
Hotel, polopenze.
den 8

NP Horton Plains / Nuwara Eliya

Se zabalenou snídaní se brzy ráno vydáte do NP Hortonovy pláně. Podniknete nenáročný trek (cca 11 km), který vás zavede až k místu známému jako “Konec světa”. Hortonovy pláně jsou útočištěm mnoha chráněných živočichů a rostlin. Nejlepší doba pro návštěvu je v ranních hodinách, jelikož tou dobou se odtud naskýtají dechberoucí výhledy do okolí. Zastávka u nádherných vodopádů “Baker´s Falls”. Návrat zpět do hotelu, krátký odpočinek. Odpolední prohlídka městě Nuwara Eliya, návštěva čajových plantáží a čajové továrny. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 9

NP Yala

Po snídani pojedete na jih Srí lanky do NP Yala. Cestou krátká zastávka u vodopádů Ravana. Po příjezdu do Yaly ubytování. Odpoledne jeep safari  terénním vozem. V tomto národním parku můžete spatřit slony buvoly, jeleny, medvědy, krokodýly anebo i leoparda. Poté večeře a nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 10

Induruwa

Po snídani odjezd do letoviska Induruwa u Indického oceánu. Odpoledne odpočinek na pláži. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 11

Induruwa

Individuální volno na pláži u Indického oceánu. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 12

Induruwa / Colombo

Individuální volno na pláži u Indického oceánu. Transfer na letiště, odlet zpět domů.
Snídaně.

Fakultativně: Možnost prodloužení pobytu u Indického oceánu na Srí Lance nebo na kouzelných plážích na Maledivách o libovolný počet dní.
den 13 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 37 400 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky hovořícího průvodce za skupinu (Kompletní okruh) 13 290 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Srí Lanka
Termín 6.4. - 18.4.2020
Další termíny
Délka 13 dní / 10 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-151108
Cena za osobu 37 400 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Srí Lanka, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Kompletní okruh s pobytem u moře

Na vyžádání

Základní okruh Srí Lankou s komfortním pobytem u moře

34 710 Kč

Rozšířený okruh Srí Lankou

33 640 Kč

Základní okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách

53 160 Kč

Objevování Laosu a Vietnamu

61 380 Kč