Cestou králů na Srí Lance a kouzelné pláže Malediv ***

termín dle vlastního výběru
Na vyžádání

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Srí Lanka: Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. | Maledivy: Hotel Fun Island Resort & Spa 3* Fakultativně: upgrade na 4* nebo 5* hotely. Resort Fun Island se může pochlubit 8 luxusními pokoji a 67 Beach Front pokoji s krásným výhledem na Indický oceán. Fun Island Resort nabízí ve své hotelové restauraci řadu místních i mezinárodních specialit, které si zde můžete nerušeně dopřát. Naleznete zde také obchůdek se suvenýry, bar a kavárnu. Fun Island se nachází u Jižního Atolu jen 37 km od mezinárodního letiště. Vybavení pokoje: vychutnejte si unikátní zážitek - ubytování v pokoji Beach Front Room se vstupem na bílou písečnou pláž přímo z Vašeho pokoje. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, telefonem, minibarem a vlastní terasou. Služby hotelu: hotel nabízí nekonečnou řadu aktivit, od projížďky na katamaránu přes windsurfing, až po šnorchlování nebo potápění. Vedle vodních sportů je zde k dispozici i kulečník, slotní tenis anebo hotelová tělocvična.  Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

4 x  polopenze (na Srí Lance) | 5x plná penze (na Maledivách, snídaně, obědy a večeře servírované formou bufetů)

Navštívená místa

 • Kandy
  Kandy
  Kandy
  Počátky tohoto města sahají do 14. století. Podle buddhistické tradice je právě zde uložen Buddhův zub, jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a v roce 1988 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
 • Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara-Eliya
  Nuwara Eliya je považována za nedůležitější lokalitu pro pěstování čaje. Město je obklopeno horou Pidurutalagala, která je také nejvyšší horou na Srí Lance. Je výchozím bodem pro návštěvy NP Hortonovy pláně. Najdeme zde také golfové hřiště, Viktoriin park, nebo je možné si zarybařit na jezeře Gregory.
 • Sigiriya
  Sigiriya
  Sigiriya
  Toto archeologické naleziště na Srí Lance je častým cílem turistů. Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše – dnes již je to zakázáno. Celé naleziště patří pro svou historickou hodnotu do seznamu UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Colombo – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech na Srí Lance
 • ubytování v hotelu Fun Island Resort & Spa 3*
 • stravování formou polopenze (snídaně, večeře) na Srí Lance
 • stravování formou plné penze na Maledivách
 • služby anglicky hovořícího průvodce (česky hovořící průvodce za příplatek)
 • program dle itineráře
 • transfer z / na letiště
 • transfery soukromým vozem během poznávacího okruhu
 • 24-hodinová asistenční linka v češtině na Srí Lance i na Maledivách
 • asistence na letištích a v hotelech
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum na Srí Lanku (na letišti za poplatek 35,-USD)
 • vstupy do památek (fakultativně: 85 USD / os.)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za období Vánoc a Silvestra
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet na Srí Lanku.
den 2 Colombo / Polonaruwa:
Přílet do Colomba, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Poté Vás čeká návštěva druhého nejstaršího královského města Polonaruwa, které bylo po tři století hlavním městem Srí Lanky. Dodnes se zde dochovaly zbytky obrovských chrámů, paláců a sochy Buddhů. Ubytování a nocleh.
Hotel, večeře.
den 3 Polonaruwa / Sigiriya / Dambulla / Kandy:
Brzy ráno výstup na skalní horu Sigiriya. Nachází se zde mnoho nástěnných maleb, pozůstatky rozlehlých zahrad, fresky nebo zrcadlová stěna, na kterou dříve jezdili turisté z celého světa psát vzkazy či verše. Celé naleziště patří pro svou historickou hodnotu pod ochranu UNESCO. Poté návštěva jeskynního chrámu v Dambulle. Je nazýván také „Zlatý chrám“ možná právě proto, že je jedním z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních chrámů na Srí Lance. Poté přejezd do Kandy. Podle buddhistické tradice je právě zde uložen Buddhův zub, jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů. Večer návštěva Chrámu Buddhova zubu, fakultativně možnost zhlédnutí tradičního Kandyjského tanečního představeni. Nocleh.
Hotel, polopenze.
den 4 Kandy / Peradeniya / Nuwara Eliya:
Po snídani vás čeká návštěva královské botanické zahrady Peradenniya s nádhernou květinovou úpravou. Cestou do Nuwara Eliya se zastavíte u vodopádu Ramboda, které jsou jedny z nejkrásnějších na Srí Lance a prohlídka čajové továrny Labookellie Macwoods Tea Estate. Odpoledne příjezd do Nuwara Eliya, oblasti, která je považována za nedůležitější lokalitu pro pěstování čaje. Nocleh v Nuwara Eliya v nadmořské výšce téměř 2000 metrů. Nocleh. 
Hotel, polopenze.
den 5 Nuwara Eliya / Colombo:
Po snídani odjezd z Nuwara Eliya, příjezd do Colomba. Navštívíte známé čtvrtě Fort a Pettah, kde najdete jeden z největších místních bazzarů se spoustou obchůdků a stánků, kam chodí každodenně místní na nákupy. Zde budete moci nasát při procházce tu pravou atmosféru. Prohlédnete si místní hinduistické a buddhistické chrámy. Večer individuální volno. Průvodce Vám rád poradí, která místa stojí za návštěvu nebo kde strávit příjemný večer. Nocleh.  
Hotel, polopenze.
den 6 Sri Lanka / Maledivy:
Dle letových časů individuální volno v Colombu. Poté transfer na letiště, odlet na Maledivy. Po příletu do Male přivítání českým delegátem CK. Transfer do hotelu Fun Island Resort. Nocleh.
Hotel, polopenze.
den 7 Maledivy:
Individuální volno na plážích Indického oceánu. Nocleh.
Hotel, plná penze.
den 8 Maledivy:
Individuální volno na plážích Indického oceánu. Nocleh.
Hotel, plná penze.
den 9 Maledivy:
Individuální volno na plážích Indického oceánu. Nocleh.
Hotel, plná penze.
den 10 Maledivy:
Individuální volno na plážích Indického oceánu. Nocleh.
Hotel, plná penze.
den 11 Maledivy:
Individuální volno u Indického oceánu na Maledivách. Poté transfer na letiště. Odlet zpět domů.
Snídaně.
den 12

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax na vyžádání na vyžádání
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za česky hovořícího průvodce za skupinu (Královská cesta) 4 740 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Srí Lanka, Maledivy
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 11 dní / 8 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-408232
Cenovou nabídku Vám připraví náš manažer destinace
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Srí Lanka, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Krásná Srí Lanka se safari

Na vyžádání