Zájezdy na Srí Lanku s českým průvodcem - objevte pravou krásu Srí Lanky

(0 zájezdů)
Zájezdy Srí Lanka jsou plné vzácných kamenů, aromatických čajů a směsí odlišných kultur a historií. Je to ostrov s přátelskými lidmi, pestrou vegetací a písčitými plážemi omývanými modrým mořem. Srí Lanka leží nedaleko Indie a je snad nejhezčím ostrovem na světě. Na Vaší dovolené na Srí Lance vás čeká nepřeberné množství kulturních dědictví dávných i současných kultur, národní parky s pestrou a také vzácnou flórou a faunou. A ne nadarmo se říká Srí Lance země smějících se lidí. Přijeďte si vyzkoušet skvělou atmosféru.

Zájezdy na Srí Lanku s CK Arcadia Air

Zájezdy na Srí Lanku Vám nabídnou možnost ochutnat skvělou kuchyni, a to především pokrmy ochucené curry. Domů si s sebou můžete přivést klasické dřevěné masky z oblasti Ambalangoda nebo typické batiky z oblasti okolo Kandy nebo i všudypřítomný arak. Srí Lanka je ideálním místem pro šnorchlování a potápění, které se provozuje v okolí Hikkaduwy a Unawatuny. Naopak zase zátoka Urugam je přímo předurčena pro surfaře. Na své si přijdou i milovníci golfu. Jediné, co vám nemůžeme doporučit, je pronájem auta, jelikož dopravní situace vypadá velmi chaoticky a pro běžného Evropana je téměř nezvladatelná.

Dovolená Srí Lanka

Dovolená Srí Lanka lze zkombinovat s i návštěvou nedalekých Malediv, kde v čisté přírodě korálových ostrovů najdete přenádherné pláže s kokosovými palmami. Srí Lanka je především buddhistickou zemí, ovšem i to má své výjimky. Na východě země se můžete setkat i s islámem od tehdejších arabských obchodníků, na severu s hinduismem, kde je Srí Lanka propojena s Indií tzv. Adamovým mostem a na západě s křesťanstvím, které sem přinesli evropští kolonizátoři. Proto se na Srí Lance slaví 135 svátků. Velmi významným je Esala perahera v městě Kandy. Prochází zde několik dní průvody tanečníků, bubeníků, ozdobených slonů, nesoucích sloního krále s posvátným Buddhovým zubem. Vydejte se na Srí Lanku a poznáte zcela jiný svět.

Nenašli jste, co jste hledali? Rádi Vám připravíme dovolenou na míru podle Vašich přání a finančních možností.