Za tajemstvím Číny a Severní Koreji ***

termín dle vlastního výběru
Na vyžádání

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob v Číně. Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka v KLDR.

Ubytování

Peking: Dongfang Hotel 4* | Xi-an: Le Garden Hotel 3* | Pchjongjang: Yanggakdo Hotel 4* | Kaesong: tradiční korejský dům | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

Čína: 6x snídaně | 5x oběd

Severní Korea: 3x plná penze | 1x polopenze

Navštívená místa

 • Kaesong
  Kaesong
  Kaesong
  Jedno z nejstarších měst v Severní Koreji se nachází jen pár kilometrů od demilitarizované zóny oddělující KLDR od Jižní Koreji. Město uprostřed borovicových lesů založili panovníci dynastie Korjo a po 500 let bylo hlavním městem známým pod jménem Songo – město borovic. Dnešní Kaesong je významným kulturním a vzdělávacím centrem a také městem se spoustou zachovalých památek. Ve městě obehnaném hradbami se do dnešních dní se dochovalo množství chrámů, paláců a hrobek. Návštěvníci mohou obdivovat tradiční korejskou architekturu v historickém Starém městě, které je jedním z nejzachovalejších v KLDR. Navštěvovaný je také kamenný most Sonjuk z roku 1216 a nebo nejkrásnější ze čtyř městských bran, jižní brána Nam. Za prohlídku stojí také hrobka krále Kongmina s královnou, nacházející se na kopci nedaleko Kaesongu. Roku 2013 byly historické památky města zapsané na seznam památek UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Peking - Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Peking - Pchjongjang - Peking vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • program dle itineráře
 • všechny transfery dle itineráře
 • jízdenka na lůžkový vlak Peking - Xi-an -Peking
 • služby anglicky hovořících průvodců v Číně a KLDR
 • 24-hodinová asistenční linka v Číně a KLDR
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Číny, cena 30 EUR / 1 vstup (na požadavek zajistíme za poplatek 1.000,-Kč)
 • vízum do KLDR (na požadavek zajistíme za poplatek)
 • cestovní pojištění do Číny a KLDR (na požadavek zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za vánoční a velikonoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet do Číny.

den 2

Peking:

Přílet do Pekingu, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který vás doprovodí do vašeho hotelu. Odpoledne prohlídka chrámu Nebes. Návrat do hotelu, nocleh.

Hotel, oběd.

den 3

Peking:

Po snídani celodenní prohlídka Velké čínské zdi, jedinečné památky a největší stavby na světě postavené lidmi. Při zpáteční cestě návštěva Císařské hrobky dynastie Ming, pyšnící se unikátní čínskou architekturou. Návrat do hotelu, nocleh.

Hotel, snídaně, oběd.


den 4

Peking / Xi-an:

Po snídani návštěva náměstí Nebeského klidu, největšího náměstí na světě, které pojme až milion lidí. Nenecháte si ujít ani slavné Zakázané město, sídlo čínských císařů. Budovy jsou jedinečnou ukázkou tradiční architektury a symboliky. Odpoledne se můžete těšit na návštěvu Letního paláce u jezera Kchun-ming. Večer přejezd lehátkovým vlakem do města Xi’an (Si-an). Nocleh v lehátkovém vlaku.

Nocleh ve vlaku, snídaně, oběd.


den 5

Xi-an:

Ranní příjezd do Xi´an, transfer do hotelu. Po snídani návštěva pagody Velké divoké husy ze 7. století, kde byly uloženy buddhistické spisy přivezené z Indie. Po prohlídce ubytování a nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně, oběd.


den 6

Xi-an / Peking

Po snídani návštěva Terakotové armády, impozantního mauzolea 8000 soch válečníků, kteří měli svého císaře chránit v posmrtném životě. Večer přejezd lehátkovým vozem z Xi´an do Pekingu. Nocleh v lehátkovém vlaku.

Nocleh ve vlaku, snídaně, oběd.


den 7

Peking:

Po příjezdu do Pekingu transfer do Vašeho hotelu, snídaně.  Poté individuální volno na Vaše aktivity, nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.


den 8

Peking / Pchjongjang:

Po snídani transfer na letiště a přelet do Severní Koreji. Po příletu se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Večer se můžete těšit na tradiční korejské barbecue. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně, večeře.


den 9

Pchjongjang / Kaesong:

Po snídani odjezd k pomníku na Mansudae Hill, obrovské 22 metrů vysoké soše prezidenta Kim Ir S… a generála Kim Čong Ila vyrobené z bronzu. Za prohlídku stojí také dva pomníky zobrazující řadu různých postav vč. vojáků, dělníků a rolníků. Následně se vydáte na náměstí Kim Ir Sena, jenž pojme až 100 000 lidí a je místem konání vojenských přehlídek. Navštívíte Velkou knihovnu, kde se nalézá téměř 30 milionů knih. Užijete si pohled na 150 metrů vysokou věž Čučche, postavenou k 70. narozeninám Kim Ir Sena. Oběd v místní restauraci. V odpoledních hodinách odjezd do Kaesongu. Město bývalo kdysi hlavním městem dynastie Koryo a dnes patří mezi památky dědictví UNESCO. Těšit se můžete na množství okouzlujících paláců, chrámů a hrobek královské rodiny. K večeru si užijete ukázku vaření tradičních pokrmů vč. přípravy rýžových koláčků nebo korejského národního jídla kimčchi. Večeře v hotelu nebo v místní restauraci. Přenocování v tradičním korejském domě v Kaesongu.

Hotel, plná penze.

den 10

Kaesong / Pchjongjang:

Po snídani se pěšky vydáte skrz centrum města k jižní bráně. Následně odjezd k demilitarizované zóně, nacházející se jen několik kilometrů od Kaesongu. Navštívíte historické muzeum Koryo umístěné v budově první univerzity v Koreji. Oběd v místní restauraci. V odpoledních hodinách prohlídka chrámu Anhwa a jeho sedmi patrové pagody. Prohlédnete si kamenný most Sonjuk a hrobku krále Kongmina, nejlépe dochovanou hrobku v Severní Koreje. Odjezd zpátky do Pchjongjangu. Po cestě zastávka na návštěvu starobylé horské citadely a buddhistického chrámu Jongbang. Příjezd do hotelu a ubytování. Večeře v hotelu nebo v místní restauraci. Nocleh.

Hotel, plná penze.


den 11

Pchjongjang:

Po snídani návštěva muzea Vítězné osvobozenecké války, kde si prohlédnete vojenskou výstroj, tanky, letadla a torpédové čluny. Následuje návštěva korejského filmového ateliéru Pyongllywood, které produkovalo více než 10 000 filmů. Oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka města. Metrem se dostanete do centra, kde budete mít vzácnou příležitost poznat pravý život místních obyvatel. Vystoupíte ve stanici u Vítězného oblouku, možnost nákupů v obchodním centru vlastněného státem. Večeře v hotelu nebo v místní restauraci. Nocleh.

Hotel, plná penze.


den 12

Pchjongjang:

Po snídani transfer na letiště a místní přelet do Pekingu. Odlet zpět domů.

Snídaně.


den 13

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax na vyžádání na vyžádání
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Čína, Severní Korea
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 13 dní / 10 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Plná penze
Kód AA-415696
Cenovou nabídku Vám připraví náš manažer destinace
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Severní Korea, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com