Výstup na sopky Réunionu

03. 02. 2020
64 240 Kč

Privátní zájezd, fly & drive & hike. Trek pro zkušené.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v prověřených hotelech ve dvoulůžkových pokojích a v horských chatách ve společném ubytování | Hotel Relais des Cimes 2* | Hotel Auberge Fenne du Pommeau 2* | Hotel Les Geraniums 2* | Hotel Vieux Cep 2* | Hotel Domaine des Fougeres 2* | Hotel Alamanda 2* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

snídaně / polopenze během treku

Navštívená místa

 • Réunion
  Réunion
  Réunion
  Jste-li dobrodružné povahy, zajisté oceníte přírodní krásy nespoutaného ostrova Réunion. Svoboda, jakou vám poskytuje zapůjčený vůz, je nedocenitelná. Cestou po Réunionu spatříte zemi pokrytou lávou, strmé skály, výhledy na zelená horská údolí, plantáže vanilky a nečeká vás pohled jen na vyhaslé sopky, k vidění jsou také sopky aktivní. Nejznámější a největší z nich je Piton de la Fournaise, kterou můžete pozorovat z horské oblasti Pas de Bellocombe. Čeká vás spousta dobrodružství, které si můžete vychutnat, pokud se odhodláte do této úžasné divoké země. Réunion vás nezklame ani gastronomií. Místo, kde se setkává francouzská gastronomie s kreolskou, tvoří výbornou souhru chutí a barev. Réunion je také proslaven spoustou malých pekáren, které nabízejí například tradiční croissany.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Saint Denis - Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v prověřených turistických hotelech 2* ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • společné ubytování v horských chatkách během treku s polopenzí
 • trekový program dle itineráře
 • transfery dle itineráře
 • půjčení auta na 4 dny dle itineráře (kat. malá auta - Peugeot 206 apod.)
 • informační schůzka s anglicky hovořícím zástupcem CK na letišti v Saint Denis
 • knižní průvodce a mapa Réunionu
 • asistence na letišti
 • 24-hodinová asistenční linka na Réunionu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • stravu a nápoje neuvedené v itineráři
 • průvodce během programu
 • ubytovací taxy, cena cca 1 EUR/os./noc (platí se na místě)
 • benzín
 • pojištění auta, cena 10 EUR/den (platí se na místě)
 • * při vyzvednutí auta je standardně vyžadována garance kreditní kartou s částkou 950 USD (pro případ poškození nebo nevrácení auta)
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet na Réunion.
den 2

Saint Denis / západní pobřeží Réunionu - Saint Gilles les Bains

Přílet do Saint Denis, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Krátká informační schůzka a transfer do vašeho hotelu na západním pobřeží ostrova v letovisku Saint Gilles les Bains, kterému se přezdívá "malé Saint Tropez". Ubytování v hotelu Alamanda nebo v rezidenci Tropic.
Hotel / rezidence.
den 3

Saint Gilles les Bains / východní pobřeží Réunionu - kaldera Salazie / Hell-Bourg

Po snídani odjezd do horského údolí Salazie (jedna ze tří kalder vyhaslé sopky Piton des Neiges - nejvyšší hora Réunionu, 3 069 m n. m.) s množstvím úchvatných vodopádů ležící na východním pobřeží ostrova, ubytování v hotelu Relais des Cimes v Hell-bourgu, nákup potřebných zásob na trek a odpočinek. Zavazadla, která nepotřebujete sebou na trek, si necháte v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 4

Hell-Bourg / prales Belouve

Po snídani trek z Hell-bourg do pralesa Belouve (2,5 hodiny). Délka treku cca 4,8 km a převýšení +500 m. Odpočinek v přírodě a přenocování v horské chatě Belouve.
Horská chata, polopenze.
den 5

Belouve / Caverne Dufour

Trek z deštného pralesa na Caverne Dufour ve výšce 2 520 m n. m. (6,5 hodin). Délka výstupu cca 10 km a převýšení +980 m. Ubytování v horské chatě Piton des Neiges. Odpočinek v přírodě a nocleh.
Horská chata, polopenze.
den 6

Caverne Dufour / sopka Piton des Neiges / kaldera Cilaos

Trek z Caverne Dufour na vrchol sopky (nejvyšší hory Réunionu) Piton des Neiges (3 069 m n. m) a dále do horského městečka Cilaos ležící ve stejnojmenné kaldeře (7 - 8 hodin). Celková délka dnešního treku je cca 16,8 km a převýšení je +591 m / -1 860 m. Ubytování v hotelu Vieux Cep v Cilaosu, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 7

Cilaos

Celodenní odpočinek v překrásném horském městečku Cilaos, které se nachází přímo pod mohutným masivem nejvyšší hory ve výšce 1 214 m n. m. V Cilaosu najdete termální prameny, proto je také významným lázeňským městem Réunionu. Dále se zde nachází muzea, galerie, spoustu obchůdků a restaurací se skvělým typickým jídlem. Přenocování v hotelu Vieux Cep.
Hotel, snídaně.
den 8

Cilaos / kaldera Mafate - Marla

Trek z městečka Cilaos do osady Marla v kaldeře Mafate (7 - 8 hodin). Délka treku cca 7 km a převýšení +1 320 m / -912 m. Ubytování v horské chatě Marla.
Horská chata, polopenze.
den 9

Marla / Roche Plate

Trek z Marly na Roche Plate (5 - 5,5 hodin). Délka výstupu cca 11,7 km a převýšení +720 m. Ubytování v horské chatě Roche Plate.
Horská chata, polopenze.
den 10

Roche Plate / Maido / Saint Gilles les Bains

Trek z Roche Plate na Maido (5 hodin). Délka dnešního výstupu je cca 7,5 km a převýšení je +1 000 m. Váš trek tady končí a odtud transfer do Saint Gilles na západním pobřeží ostrova, kde budou na hotelu připravena vaše uschovaná zavazadla. Ubytování v hotelu Alamanda, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 11

Saint Gilles les Bains

Odpočinek a slunění na krásné pláži u Indického oceánu. V Saint Gilles naleznete mnoho restaurací a barů, a také širokou nabídku různých aktivit. Vychutnáte si tak příjemné chvíle klidu a relaxace na tomto exotickém ostrově. Přenocování v hotelu Alamanda.
Hotel, snídaně.
den 12

Saint Gilles les Bains

Odpočinek a slunění na krásné pláži u Indického oceánu. Přenocování v hotelu Alamanda.
Hotel, snídaně.

Fakultativně: Možnost prodloužení pobytu na pláži u Indického oceánu v Saint Gilles o libovolný počet dní nebo přelet na Mauricius.
den 13

Saint Gilles / Pas de Bellecombe

Vypůjčení auta v hotelu a dále už vlastní transfer do horské oblasti Pas de Bellecombe, kde se nachází jedna z největších a nejaktivnějších sopek na světě - Piton de la Fournaise (2 631 m n. m.). Ubytování v horské chatě Volcano.
Horská chata, polopenze.
den 14

sopka Piton de la Fournaise

Trek na vrchol sopky Piton de la Fournaise (5 hodin). Délka výstupu cca 4,8 km a převýšení +700 m / -700 m. Ubytování v hotelu Geraniums, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 15

Pas de Bellecombe / Saint Denis

Vlastní cesta autem do Saint Denis. Prohlídka hlavního města Réunionu. Ubytování v hotelu Juliette Dodu v centru Saint Denis.
Hotel, snídaně.
den 16

Saint Denis

Volno do vašeho odletu. Vrácení vozu a odlet domů.
Snídaně.

den 17

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 64 240 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Réunion
Termín 3.2. - 19.2.2020
Další termíny
Délka 17 dní / 14 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Kód AA-151158
Cena za osobu 64 240 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Réunion, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Lenka Zahajská

+420 603 588 859

lzahajska@arcadia-air.com

Treky v božské přírodě s pobytem na divoké pláži - LUX* Saint Gilles 5*

60 470 Kč

Réunion a Mauricius - Riu Creole 4* - Zapomenuté perly v Indickém oceánu

Mauricius - Le Morne
69 040 Kč

Réunion a Mauricius - Emeraude Beach Attitude 3* - Úžasná turistika s odpočinkem na pláži

62 250 Kč

Rozšířený komfortní safari okruh

64 480 Kč

Fascinující národní parky Keni a Tanzanie

Lev 2
90 120 Kč