Trek kolem sopky Piton des Neiges s pobytem na pláži Saint Gilles

03. 02. 2020
52 130 Kč

Privátní zájezd, fly & drive & hike. Trek pro zkušené.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v prověřených hotelech ve dvoulůžkových pokojích a v horských chatách ve společném ubytování | Saint Gilles: hotel Alamanda 2* nebo rezidence Tropic 2* | La Nouvelle: horská chata | Mafate: horská chata | Cilaos: hotel Le Vieux Cep 2* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

5x snídaně (v hotelech) | 2x polopenze (během treku)

Navštívená místa

 • Réunion
  Réunion
  Réunion
  Jste-li dobrodružné povahy, zajisté oceníte přírodní krásy nespoutaného ostrova Réunion. Svoboda, jakou vám poskytuje zapůjčený vůz, je nedocenitelná. Cestou po Réunionu spatříte zemi pokrytou lávou, strmé skály, výhledy na zelená horská údolí, plantáže vanilky a nečeká vás pohled jen na vyhaslé sopky, k vidění jsou také sopky aktivní. Nejznámější a největší z nich je Piton de la Fournaise, kterou můžete pozorovat z horské oblasti Pas de Bellocombe. Čeká vás spousta dobrodružství, které si můžete vychutnat, pokud se odhodláte do této úžasné divoké země. Réunion vás nezklame ani gastronomií. Místo, kde se setkává francouzská gastronomie s kreolskou, tvoří výbornou souhru chutí a barev. Réunion je také proslaven spoustou malých pekáren, které nabízejí například tradiční croissany.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Saint Denis - Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v prověřených turistických hotelech 2* ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • společné ubytování v horských chatkách a pensionech během treku s polopenzí
 • informační schůzka s anglicky hovořícím zástupcem CK na letišti v Saint Denis
 • knižní průvodce a mapa Réunionu
 • transfery turistickým autobusem
 • asistence na letišti
 • 24hodinová asistenční linka na Réunionu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • průvodce během programu
 • ubytovací taxy, cena cca 1 EUR/os./noc (platí se na místě)
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet na Réunion.
den 2

Saint Denis / západní pobřeží Réunionu - Saint Gilles les Bains

Přílet do Saint Denis, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Krátká informační schůzka a transfer do vašeho hotelu na západním pobřeží ostrova v letovisku Saint Gilles les Bains, kterému se přezdívá "malé Saint Tropez". Ubytování v hotelu Alamanda nebo v rezidenci Tropic.
Hotel / rezidence.
den 3

Saint Gilles les Bains / Col des Boeufs / La Nouvelle

Brzy ráno po snídani odjezd do horké oblasti Col des Boeufs, kde si v hotelu necháte svá hlavní zavazadla. Poté vás čeká nenáročný výstup do sedla Col des Boeufs, odkud budete mít krásné výhledy do horského údolí Mafate - jedna ze tří kalder vyhaslé sopky Piton des Neiges (nejvyšší hora Réunionu, 3 069 m n. m.), a dále sestup do vesničky La Nouvelle, která je centrem Mafate (3 - 4 hodiny), kde se ubytujete v horské chatě. V La Nouvelle se nachází škola, kostek, několik restaurací a také několik obchůdků, kde si můžete nakoupit zásoby na další den. Odpočinek v krásné přírodě a přenocování.
Horská chata, polopenze.
den 4

La Nouvelle / kaldera Mafate

Tento den vás čeká nenáročný trek (2 - 4 hodiny podle zvolené trasy) v kaldeře Mafate, kde se později ubytujete ve známé horské chatě Marla. Kaldera Mafate je místy až jeden a půl kilomentru hluboká. Jedná se o jedinečné místo na Réunionu, kde najdete naprosto nedotčenou, překrásnou přírodu, kam se dostanete pouze pěšky nebo vrtulníkem. Odpočinek v přírodě a přenocování.
Horská chata, polopenze.
den 5

Mafate / Col de Taibit / Cilaos

Nenáročný trek přes průsmyk Col de Taibit do horského městečka Cilaos (7 - 8 hodin). Městečko Cilaos se nachází přímo pod mohutným masivem nejvyšší hory ve výšce 1 214 m n. m. V Cilaosu najdete termální prameny, proto je také významným lázeňským městem Réunionu. Dále se zde nachází muzea, galerie, spoustu obchůdků a restaurací se skvělým typickým jídlem. Ubytování v hotelu Le Vieux Cep. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 6

Cilaos

Volný den v překrásném horském městečku s čerstvým ovzduším a termálními prameny ležícím v kaldeře Cilaos - druhá kaldera sopky Piton des Neiges. Ubytování v hotelu Le Vieux Cep. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 7

Cilaos / Saint Gilles les Bains

Po snídani odjezd do letoviska Saint Gilles les Bains na západním pobřeží ostrova. Západní část ostrova Réunion je velice vyhledávaná zejména těmi návštěvníky, kteří milují pobyt na krásných, romantických plážích. Pláže jsou zde nejčastěji tvořeny světlým pískem či malými oblázky. Někde však najdete také černý lávový písek. V hotelu budete mít připravená svá hlavní zavazadla. Odpočinek a ubytování v hotelu Alamanda nebo v rezidenci Tropic.
Hotel / rezidence, snídaně.
den 8

Saint Gilles les Bains

Odpočinek a slunění na krásné pláži u Indického oceánu. V Saint Gilles naleznete mnoho restaurací a barů, a také širokou nabídku různých aktivit. Vychutnáte si tak příjemné chvíle klidu a relaxace na tomto exotickém ostrově.
Hotel, snídaně.

Fakultativně: Možnost prodloužení pobytu na pláži u Indického oceánu v Saint Gilles o libovolný počet dní nebo přelet na Mauricius.
den 9

Saint Gilles les Bains / Saint Denis

Po snídani návrat do Saint Denis a volno do odletu domů.
Snídaně.
den 10

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 52 130 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Réunion
Termín 3.2. - 12.2.2020
Další termíny
Délka 10 dní / 7 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Kód AA-151157
Cena za osobu 52 130 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Réunion, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Lenka Zahajská

+420 603 588 859

lzahajska@arcadia-air.com

Výstup na sopky Réunionu

64 240 Kč

Trek kolem sopky Piton des Neiges s pobytem na pláži Saint Gilles

Na vyžádání

Réunion a Mauricius - Riu Creole 4* - Zapomenuté perly v Indickém oceánu

Mauricius - Le Morne
69 040 Kč

Treky v božské přírodě s pobytem na divoké pláži - LUX* Saint Gilles 5*

59 210 Kč

Réunion a Mauricius - Emeraude Beach Attitude 3* - Úžasná turistika s odpočinkem na pláži

62 250 Kč

Přírodní krásy Réunionu

47 920 Kč