Po stopách dávných Inků ***

01 Machu Picchu
26. 08. 2019
67 650 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka.

Ubytování

Lima: Tambo II 3* | Cusco: Casa Andina 3* | Sacred Valley: Augustos Urubamba 3* | Aguas Calientes: Hatun Inti Classic 3* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

7x snídaně | 2x oběd

Navštívená místa

 • Cusco
  Cusco
  Cusco
  Kosmopolitní město je jedním z nejdéle osídlených měst Jižní Ameriky a po dlouhou dobu bylo také centrem Incké říše a kvetl zde obchod stejně jako umění a řemesla. V 16. století město dobyli Španělé, jejichž krásné kostely a katedrály ve městě můžeme obdivovat dodnes. Návštěvníci by si neměli nechat ujít náměstí Plaza de Armas a historické centrum města, kde se nachází řada muzeí.
 • Machu Picchu
  Machu Picchu
  Machu Picchu
  Město pod horou vystavěné starověkými Inky je nejnavštěvovanější památkou v Peru, ale také největším a nejznámějším archeologickým nalezištěm v Jižní Americe. Ztracené Incké město nalézající se 2430 m.n.m. bylo znovuobjeveno roku 1911. Fascinující scenérie města a okolních hor dodnes nepřestává udivovat návštěvníky, kteří zde dodnes mohou obdivovat ruiny města, známou Citadelu, Chrám větru nebo Místnost vládců. Machu Picchu tak bylo právem zařazeno mezi památky světového kulturního dědictví UNESCO a řádí se dokonce mezi novodobé divy světa.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Lima – Praha (Vídeň) vč. všech tax v obvyklé rezervační třídě
 • místní přelety Lima – Cusco - Lima vč. všech tax v obvyklé rezervační třídě
 • ubytování v hotelech dle itineráře
 • program dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • služby anglicky hovořících průvodců
 • transfery privátním klimatizovaným vozidlem
 • cesta vlakem do Aguas Calientes a zpět
 • všechny vstupy dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka v Peru
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Lima:
Odlet. Přílet do Limy, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Nocleh v hotelu.
Hotel.
den 2 Lima:
Po snídani Vás čeká prohlídka hlavního města Peru, Limy. Prohlídku města začnete u slavného domu Casa Aliaga, který pro kapitána Jeronima di Aliaga navrhl Francisco Pizarro v roce 1535. Zajímavostí je, že stavba patří po celou dobu jedné rodině. Procházkou se vydáte na náměstí Plaza Mayor, kterému dominuje katedrála, taktéž spjatá se jménem Francisca Pizarra, který je zde i pochován. Vaše další kroky povedou do historických čtvrtí San Isidro a Miraflores. Prohlídku města zakončíte v paku lásky Parque del Amor, zasazeným mezi útesy Miraflores, kde si budete moci vychutnat okouzlující výhled na záliv. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 3 Lima / Cusco:
Po snídani transfer na letiště a přelet do historického města Cusco. Následuje transfer do hotelu. Zbytek dne individuální program na Vaše vlastní aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 4 Cusco / Posvátné údolí (Sacred Valley):
Po snídani transfer z hotelu v Urumbambě do vesnice Pisac. Dnešní den se můžete těšit na dech beroucí výhled z vyhlídky Taray, kostel, ale také na vyhledávané trhy s desítkami stánků a nepřeberným množstvím místních výrobků. Po obědě se vydáte do města Ollantaytambo, jediného dosud obývaného inckého města. Na úbočí hory se nachází pevnost, obrovský archeologický komplex a vy si rozhodně nenecháte ujít prohlídku tohoto naleziště. Transfer do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 5 Posvátné údolí (Sacred Valley) / Aguas Calientes / Machu Picchu:
Po snídani transfer na vlakové nádraží ve městě Ollantaytambo, odkud se za dvě hodiny dostanete do městečka Aguas Calientes, které je bránou k nejznámějšímu a nejvelkolepějšímu archeologickému nalezišti v Jižní Americe, Machu Picchu. Individuálně si prohlédnete pozůstatky města postaveného dávnými Inky s jeho největšími památkami, jakými jsou Chrám větru, Místnost vládců nebo Citadela rozkládající se pod horou stejného jména. Město objeveno roku 1911 je právem zařazeno mezi památkami UNESCO, dodnes fascinuje každého návštěvníka, který na toto posvátné místo zavítá. Oběd v restauraci Cafe Inkaterra ve městě Aguas Calientes. Ubytování v hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 6 Machu Picchu / Cusco:
Po snídani individuální volno na vaše vlastní aktivity. Možnost znovu individuálně navštívit Machu Picchu v době, kdy zde ještě není mnoho návštěvníků a prohlédnout si některou z pamětihodností v Citadele nebo navštívit sluneční bránu Intipunku, která je poslední zastávkou před vstupem do Machu Picchu. Další možností je také hodinový výstup na horu Wayna Picchu, po jejímž zdolání se vám naskytne fascinující výhled na Chrám měsíce s důmyslným komplexem podzemních chodeb. Na závěr tohoto individuálního výletu si vychutnáte pohled na Incký most, jedinečnou kamennou budovu, která sloužila jako vstup do Citadely. V odpoledních hodinách odjezd vlakem z Aguas Calientes zpět do Ollantaytamby a dále do města Cusco. Ubytování v hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 7 Cusco:
Snídaně. Dopoledne individuální program na vaše vlastní aktivity. Odpoledne se můžete těšit na prohlídku města Cusco. Navštívíte incký posvátný chrám Coricancha, jehož nejvýznamnější stavbou se stal Chrám slunce. Stěny chrámu byly pokryté zlatem, které Inkové považovali za slzy boha Slunce. Na programu je dnes také prohlídka impozantní katedrály na náměstí Plaza de Armas a návštěva majestátní kamenné pevnosti Sacsayhuaman z 15. století. Vaše další kroky povedou k nedalekému náboženskému centru Quenqo. Dnešní den zakončíte u červené pevnosti Puka Pucara, architektonického komplexu tvořené terasami, náměstími, akvadukty, lázněmi a věžemi. Návrat do hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně.
den 8 Cusco / Lima:
Po snídani transfer na letiště a přelet do Limy k vašemu letu domů.
Snídaně.
den 9 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 67 650 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Peru
Termín 26.8. - 3.9.2019
Další termíny
Délka 9 dní / 7 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-408242
Cena za osobu 67 650 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Peru, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Peru v kostce s českým průvodcem

78 260 Kč

Hory, džungle, jezera a památky Peru

Secred Valley
91 720 Kč

Incké památky a jezero Titicaca

03 Cusco, Plaza del Armas
68 190 Kč

Poznávání Yucatánu s relaxací v Miami

66 200 Kč