Pláž, tradice, duny a súk s živým dobytkem *****

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Maskat: Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa 5* / Al Maha International 3* | Nizwa: Falaj Daris 3* | Wahiba: 1000 Nights camp / Sama al Wasil Shangri - La Barr Al Jissah Resort & Spa 5* Otevřen v roce 2006. Hotel Shangri-La leží přímo na soukromé píšečné pláži, obklopen horami. V resortu naleznete velké množství bazénů umístěných v tropické zahradě. Specialitou je "líná řeka", vybudovaná po vzoru zavodňovacích kanálů v Ománu, kterou se můžete nechat unášet mezi jednotlivými částmi hotelu. O gastronomický servis se zde starají 3 tématické restaurace a 3 bary. | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

6 x snídaně | 1 x večeře

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Maskat – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v 5* a 3* hotelech a pouštním kempu se snídaní dle itineráře
 • večeře v pouštním kempu
 • malé láhve s vodou v průběhu výletů
 • program dle itineráře
 • vstupy do památek dle itineráře
 • veškeré transfery dle itineráře
 • zkušení anglicky hovořící průvodci
 • asistence na letištích v Maskatu
 • 24 hodinová asistenční linka v Maskatu
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Ománské vízum, vyřizuje se na letišti v Maskatu, cena 13,- USD / 1 vstup (podmínky získání - pas platný při vstupu nejméně 6 měsíců a dvě volné stránky v pase)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava a  nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Maskatu.
den 2 Maskat:
Přílet do Maskatu v ranních hodinách, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás odveze do Vašeho hotelu. Ubytování v hotelu Al Maha International 3*. Po snídani Vás v hotelu vyzvedne průvodce naší CK a vydáte se na půldenní prohlídku Maskatu. Toto město nabízí jedinečnou harmonii v architektuře nově postavených komerčních centrech s tradiční arabskou zástavbou. Prohlídka začne návštěvou Velké mešity, kde se nachází největší ručně tkaný koberec světa, na kterém pracovalo 600 žen 4 roky. Následuje muzeum Bait Al Zubair, kde se dozvíte to nejdůležitější o historii Ománu. Cestou po pobřežní promenádě se zastavíte na rybím trhu a místním barevném tržišti Muttrah zalitém vůní kadidla a koření. Poté budete pokračovat k paláci jeho veličenstva sultána Qaboose lemovaného portugalskou pevností Mirani & Jalali z 16. století. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně. 
den 3 Nizwa, Al Hamra, Misfah, vádí Ghul:
Po snídani odjezd z Maskatu do oázního města Nizwa, které bývalo hlavní městem v období 6. – 7. století a dodnes si uchovalo svou krásu i díky zápisu okolních památek na list světového dědictví UNESCO - například zavodňovací systém říček přivádějící vodu z místních hor na plantáže. Po příjezdu budou vaše kroky směřovat k dominantě tohoto města, pevnosti Nizwa, a následně k přilehlému tržišti. Toto tržiště je známe především díky jedinečným ručně vyráběným produktům. Od šátků přes tradiční zahnutou dýku „Khanjar“ až po vyhlášené stříbrné šperky. Dále se vydáte do pevnosti Bahla, která je také na seznamu světového dědictví. Odtud pojedete dále severně do vesničky Al-Hamra, místu, kde můžete vidět život původních obyvatel a nejstarší dvoupatrové domy, jejichž strop je tvořen palmovými kmeny a listy. Po občerstvení ománskou kávou a datlemi budete pokračovat do horské vesničky Misfah. Odpoledne ještě navštívíte nejníže položenou vádí na Arabském poloostrově, vádí Ghul, též přezdívanou jako Grand Canyon Ománu. Transfer zpět do Nizwy a ubytování v hotelu Falaj Daris 3*. Nocleh v hotelu. 

Hotel, snídaně. 

den 4 Nizwa, vádí Bani Khalid, Wahiba:
V ranních hodinách zažijete elektrizující atmosféru tradiční dražby živého dobytka, kterou již nikde jinde nepoznáte. Aukce se účastní velké množství Ománců oblečených v tradičním oděvu, kteří bez problému pouštějí turisty na svá nákupčí místa v davu. Zahlédnout můžete i malé hloučky místních beduínských žen stojících opodál, zahalených v charakteristické masce kryjící i jejich nos. Následuje snídaně v hotelu, po které se vydáte terénním vozidlem 4x4 do vádí Bani Khalid. Poté zamíříte dále přes vysoké písečné duny hluboko do pouště Wahiba, kde si užijete působivé pouštní safari. Budete ubytováni v kempu 1000 Nights camp / Sama al Wasil a zbylou část dne můžete využít k fakultativním aktivitám na poušti, jako jsou například projížďka na velbloudovi, návštěva beduínské rodiny, lyžování na dunách nebo si zopakovat jízdu po dunách v terénním vozidle. Kvečeru můžete pozorovat západ slunce z vršku dun a sledovat jak se pozvolna mění lesk a barva písku. Den završíte beduínskou hostinou pod širým nebem. Nocleh v hotelu. 

Hotel, snídaně, večeře. 

den 5 Wahiba, Súr, vádí Tiwi, Bimmah, Quriyat, vádí Al Bean:
Po snídani odjezd z pouště do pobřežního městečka Súr proslaveného výrobou typických dřevěných lodí „Dhow“, při které se nepoužívají železné hřebíky, ale pouze kolíky ze dřeva. Odtud se vydáte do vádí Tiwi, kde se můžete u úbočí hor vykoupat ve smaragdově zelené vodě pod stínem palem. Pokračovat budete dále podél pobřeží na sever do městečka Quriyat, kde se pod přehradou nachází vádi Al Bean. Po cestě se ještě zastavíte v krasovém útvaru, závrtu Bimmah, poblíž stejnojmenné vesničky. Večer příjezd do Maskatu a ubytování v hotelu Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa 5*. Nocleh v hotelu. 

Hotel, snídaně. 

den 6 Maskat:
Po snídani individuální volno na odpočinek a slunění v resortu Shangri-La Barr Al Jissah 5*. Nocleh v hotelu. 

Hotel, snídaně. 

den 7 Maskat:
Po snídani individuální volno na odpočinek a slunění v resortu Shangri-La Barr Al Jissah 5*, snídaně. Večerní transfer na letiště a odlet zpět domů.
Snídaně. 
den 8 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 56 520 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Omán
Termín 24.6. - 1.7.2019
Další termíny
Délka 8 dní / 6 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel*****
Strava Snídaně
Kód AA-331198
Cena za osobu 56 520 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Omán, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Pláž, tradice, duny a súk s živým dobytkem

Shangri-La
Na vyžádání

Moderní a tradiční arabský svět, Omán a Katar

Poušť Wahiba
58 790 Kč

Komfortně: Zlatá krása Myanmaru

62 220 Kč

Romantické rozmazlování na Bali s bohatým programem

54 180 Kč

Dominanty ostrova Honšú

63 780 Kč

Velký okruh severním Vietnamem

56 180 Kč