Poznávací zájezdy do Ománu

(0 zájezdů)
Navštivte sultanát a zároveň pohádkovou zemi, poznávací zájezdy Omán vám to umožní. Porovnejte jeho atmosféru se Spojenými arabskými emiráty. Uvidíte, jak pestrý je život v Maskatu, poznáte elektrizující atmosféru akce živého dobytka v Nizwě, nekonečné duny v poušti Wahiba, zjistíte, jak se vyřezávají lodě v rybářské vesničce Sur, při jejichž výrobě se vůbec nepoužívají žádné hřebíky ani šrouby, vše je konstruováno pouze pomocí dřevěných kolíků. Přesným opakem kouzel Ománu je Dubaj, arabské moderní město s největším nákupním centrem světa, mrakodrapy a plné drahými auty místních šejků. Poznávací zájezdy Omán vám umí vše skombinovat a díky nim si dovolenou opravdu užijete.

Dovolená Omán poznávací

Díky CK Arcadia Air bude pro vás dovolená Omán poznávací opravdovým zážitkem. Navštívíte pevnost Nizwa ve stejnojmenném městě a její blízké tržiště, kde najdete především ručně vyráběné produkty, jako jsou šátky, tradiční zahnuté dýky zvané Khanjar, ale i stříbrné šperky a další krásné věci, které budou lahodit vašim očím. Další zastávkou bude pevnost Bahla zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Sami poznáte, proč je tato pevnost na seznamu uvedena. Ve městečku Al-Hamra uvidíte potom klasický život místních obyvatel a jejich velmi staré dvoupatrové obydlí se stropy z palmových kmenů a listů. Na své si zde přijdou i milovníci krásné přírody. Navštívíte totiž i nejníže položenou vádí na Arabském poloostrově a to vádí Ghul, kterému se často říká Grand Canyon Ománu. Vádí Tiwi vám nabídne velmi příjemnou koupel ve smaragdově zelené vodě u úbočí hor ve stínu palmového háje. Pak bude následovat cesta na sever po pobřeží až k městu Quriyat s přehradou, pod kterou spatříte vádí Al Abean, krasový útvar Bimmah u stejnojmenné vesničky.

Poznávací zájezdy do Ománu

Poznávací zájezdy do Ománu vám nabídnou ale nejen to, ale i další zážitky. Užijete si ale také nákupy koření, šátků a dalších místních unikátních suvenýrů. Uvidíte, že Omán ve vás nechá nezapomenutelné zážitky.

Nenašli jste, co jste hledali? Rádi Vám připravíme dovolenou na míru podle Vašich přání a finančních možností.