Zájezdy do Ománu s atraktivním programem od CK Arcadia Air

(0 zájezdů)
Podnikněte s námi a zájezdy Omán na cestu do pohádkové země tisíce a jedné noci. Spatříte pestrý život místních obyvatel, užijete si přenádherné písečné dlouhé pláže, účastníte se aukce dobytka v Nizwě. Poznáte poušť Wahiba a její nekonečné duny a vrátíte se do starých arabských dob. Dokonce uvidíte, jak se ručně vyřezávají lodě Dhow v rybářské vesničce Sur.

Zájezdy do Ománu

Zájezdy do Ománu vám odhalí tajemství města Maskatu se zcela jedinečnou architekturou, která kombinuje zcela moderní komerční centra a tradiční arabskou zástavbu. Prohlédnete si Velkou mešitu s největším ručně tkaným kobercem na světě, který vytvářelo 600 žen po celé čtyři roky. Poté projdete muzeum Bait Al Zubar, kde se seznámíte s ománskou historií. Za návštěvu také určitě stojí rybí trh a barevné tržiště Muttrah protkané vůní koření a kadidel a sultánský palác. Nevynecháte ani Nizwu, což bylo v 6. A 7. Století hlavní město Ománu a díky své původní kráse je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíte naprosto dokonalý systém zalévání malými říčkami přivádějícími vodu z hor na plantáže. K dispozici budete mít typické ománské občerstvení a to kávu a datle.

Dovolená Omán

V ranních hodinách vám dovolená Omán nabídne se zúčastnit tradiční dražby živého dobytka s naprosto elektrizující atmosférou. Toto jinde nezažijete. Spousty Ománců v tradičních oděvech bez problémů nechají turisty nahlížet ze svých míst. Spatříte i beduínské ženy pozorující situaci z postranní. Jsou zahalené do svých masek, které zakrývají i noc. Strávíte také noc hluboko v poušti Wahiba, svezete se na velbloudech, navštívíte beduínské rodiny, ale můžete i lyžovat na dunách a jezdit v terénním voze. Čekají na vás ale i další tajemství Ománu a jeho památky. Dovolenou v Ománu si s CK Arcadia Air opravdu užijete.

Nenašli jste, co jste hledali? Rádi Vám připravíme dovolenou na míru podle Vašich přání a finančních možností.