Pohádková příroda Nového Zélandu **

25. 03. 2019
107 990 Kč

Privátní zájezd Fly & Drive

Ubytování

2*-3* turistické motely a hotely
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

bez stravy

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Auckland / Christchurch – Praha (Vídeň)
 • ubytování po trase ve 2*-3* hotelech a motelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • pronájem vozu třídy economy
 • neomezené míle
 • havarijní pojištění
 • navigace
 • privátní transfer z letiště s předáním voucherů a podkladů k cestě
 • celodenní skupinový výlet v Rotorua
 • lístky na trajekt Wellington-Picton
 • pojištění vozu proti krádeži
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • strava
 • benzín, parkovné, mýtné
 • příplatek za Velikonoce, Vánoce a Nový rok
 • spropitné a osobní výdaje
 • vstupy a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet.
den 2

Na cestě.
den 3

Auckland

Po příletu do Aucklandu vás čeká privátní transfer do hotelu a předání dokumentů a voucherů k cestě. Ubytování v hotelu a dle času příletu možná prohlídka města.
Hotel
den 4

Auckland / Bay of Islands

Ráno se přesunete do půjčovny (taxi 15-20 NZD) a vyzvednete si váš vůz. Poté se vydáte na sever do Bay of Islands se zlatými plážemi, kouelnými zátokami a křišťálovou vodou. Můžete si udělat odbočku do Waipoua Kauri Forest, kde rostou místní unikátní stromy Kauri tree (damaroň jižní), které dorůstají výšky až 40 m. Dojezd do Paihia, ubytování na 2 noci. (227 km / 3 h) 
Hotel, auto.                                                                                                                                                                                                     
den 5

Bay of Islands

Dnešek máte volný na vlastní výlety po okolních plážích, projížďku na kajaku, prozkoumání historického centra nebo můžete vyrazit na lodní výlet, či si třeba zaplavat s delfíny. Nocleh.
Hotel, auto.                                                                                                                                                                                                                           
den 6

Bay of Islands / Coromandel

Dnes se přesunete přes Auckland a přes zlatokopecké městečko Thames na poloostrov Coromandel známý pro své krásné pobřeží a pláže s bělostným pískem. Ubytování na 2 noci v Pauanui, přenocování. (377 km / 5 h)
Hotel, auto.                                                                                                                                                  
den 7

Coromandel

Tento den si užijete místní pláže a moře, doporučujeme navštívit pláž Hot Water Beach nebo trek ke Cathedral Cove. Nocleh.
Hotel, auto.
den 8

Coromandel / Rotorua

Dnešní cesta povede přes záliv Bay of Plenty farmářskou krajinou s lesy a jezery, kde uvidíte plantáže kiwi, až dokud vám pach síry neoznámí, že jste dorazili do centra geotermální aktivity - Rotorua. Fakultativně večer možnost tradiční maorské večeře Te Puia Te Po Hangi dinner připravované na horkých kamenech, doprovázené kulturním představením (2.120,-/osoba). Ubytování na 2 noci. (192 km / 2 h 30 min)
Hotel, auto.
den 9

Rotorua

Dnes si užijete den nabitý aktivitami. Nejprve navštívíte termální údolí s jeho gejzíry a bazénky s bublajícím bahnem. Pak se přesunete do maorské vesnice Te Puia, kde se dozvíte více o maorských tradicích a výrobě jejich tradičních výrobků. Pokračujete do Kiwi Wildlife parku, kde poznáte místní faunu a floru. Poté vás ještě čeká Agrodome, farma na chov ovcí. Nocleh.
Hotel, auto.

den 10

Rotorua / Taupo / Tongariro

Dopoledne pojedete přes vodopády Okere Falls a termální centrum Hells Gate a kolem jezera Taupo do NP Tongariro. Zde můžete vyjet lanovkou na Mt. Ruapehu, a projít se k blízkým vodopádům, přenocování. (180 km / 2 h 30 min)
Hotel, auto.                                                                                                                                                   

den 11

Tongariro NP / Wellington

Přejezd do hlavního města Wellingtonu, cestou možná zastávka v Ruahine Forest Park nebo v Tararua Forest Park. Ve Wellingtonu doporučujeme návštěvu vskutku úžasného interaktivního muzea Te Papa (základní vstup je zdarma). Ubytování ve Wellingtonu. (330 km / 4 h 20 min)                                                    
Hotel, auto.

den 12

Wellington / Picton / Nelson

Ráno vrátíte auto v přístavu a nalodíte se na trajekt přes Cookovu úžinu a fjordy Marlborough Sounds do Pictonu na Jižním ostrově. V přístavu si opět vyzvednete auto a pokračujete do Nelson, zde nocleh. Pokud čas dovolí, doporučujeme návštěvu nedalekého NP Abel Tasman. (130 km / 2 h)                                              
Hotel, auto.

den 13

Nelson / Hokitika

Dnes pokračujete na jih přes NP Paparoa a palačinkové skály v Punakaiki, které tvoří tzv. „blow holes“, obzvláště působivé při přílivu, kdy skulinami ve skalách tryskají mocné gejzíry, a dále po západním pobřeží kolem divokých pláží do Hokitika. Nocleh. (325 km / 4 h 20 min)                                                                     
Hotel, auto.

den 14

Hokitika / Franz Josef

Cesta pokračuje na jih po scénickém západním pobřeží. Ve Franz Josef možnost výstupu na ledovec nebo přeletu vrtulníkem (nutno zajistit předem). Přenocování. (135 km / 1 h 45 min)
Hotel, auto.                                                                                                                                                                                                                

den 15

Franz Josef / Wanaka

Dnešní cesta vede průsmykem Haast okolo horských potůčků a vodopádů. Možnost zastávky na působivé vyhlídce od jezera Matheson na Jižní Alpy a Mt.Cook. Dojezd do Wanaka u stejnojmenného krásného jezera. Přenocování. (285 km / 4 h)
Hotel, auto.

den 16

Wanaka / Queenstown

Přejezd od jezera Wanaka do nejslavnějšího města Jižního ostrova, Queenstownu. Cesta vede podél řek Clutha a Cardrona a jezera Dunstan do Cromwellu a dále přes rokli Kawarau. Ubytování na 2 noci v Queenstownu. (74 km / 1 h 10 min)
Hotel, auto.

den 17

Queenstown

Queenstown je hlavní město adrenalinových aktivit, zkusit můžete výlet džípem s rýžováním zlata, projet se k vodopádům na Shotover Jet, skočit si bungee apod. Máte také možnost vyhlídkové jízdy podél jezera Wakatipu nebo jízdy parníkem přímo po jezeře. Rozhodně doporučujeme výjezd lanovkou (Gondola) na kopec nad městem s úžasným výhledem na město, jezero i okolní krajinu. Nocleh.
Hotel, auto.
den 18

Queenstown / Te Anau

Přejezd krásnou krajinou s ostře řezanými údolími lemovanými vysokými horami do Te Anau – malého městečka ležícího na břehu velkého, stejnojmenného jezera. Odpoledne doporučujeme navštívit jeskyně se svítícími červy Glow Worm Caves. Ubytování na 2 noci. (171 km / 2 h)                                                     
Hotel, auto.

den 19

Te Anau / Milford Sound / Te Anau

Silnice z Te Anau do Milford sound vede nádhernou pustou oblastí Fjordlandu – nejhůře přístupnou a nejpustší oblastí Nového Zélandu. Cesta vede i skrz působivý tunel Homer, který propojuje dvě údolí a dosahuje klesání 1:10. V Milford Sound rozhodně doporučujeme výlet lodí do fjordu k pozorování delfínů a tuleňů (nutno rezervovat předem - cena od 1.215,-/osoba). Nocleh. (2 x 117 km / 2 x 1 h 20 min)                                                                                                   
Hotel, auto.

den 20

Te Anau / Dunedin

Dnes přejedete jižní část jižního ostrova na východní pobřeží do Dunedinu. Zde můžete pozorovat vzácné tučňáky a albatrosy v krásné divoké přírodě jejich domoviny. Nocleh v Dunedinu. (298 km / 3 h 30 min)
Hotel, auto.

den 21

Dunedin / Mt. Cook

Brzy ráno přejezd přes Moeraki do Oamaru, a poté již vnitrozemím přes hornatou krajinu s farmami a jezery, až do Aoraki Mount Cook NP s úžasnými výhledy a scenériemi. Zde doporučujeme některý z treků. Nocleh. (320 km / 3 h)
Hotel, auto.
den 22

Mt. Cook / Christchurch

Přejezd do Christchurch. Po cestě z průsmyku dolů do údolí doporučujeme zastávku u skalních formací Castle Hill a procházku mezi nimi. V Christchurch možnost nákupů. Přenocování. (332 km / 4 h)

Hotel, auto.                                                                                                                                                                                


den 23

Christchurch

Ráno odhlášení z hotelu a vrácení vozu na letišti. Dle letového řádu odlet domů.
den 24

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 107 990 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Nový Zéland
Termín 25.3. - 17.4.2019
Další termíny
Délka 24 dní / 20 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel**
Strava Bez stravy
Kód AA-415788
Cena za osobu 107 990 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Nový Zéland, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Austrálie pro každého s ČESKÝM PRŮVODCEM

Kata Tjuta (The Olgas) at Sunset, Uluru - Kata Tjuta National Park, Australia
Na vyžádání

Pohádková příroda Nového Zélandu

107 990 Kč