Skvosty mayského dědictví a pobyt na prosluněných plážích Mexika ***

termín dle vlastního výběru
Na vyžádání

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka, již od 2 osob.

Ubytování

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

9x snídaně, 2x oběd

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Mexico City / Cancún – Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • přelet Acapulco - Merida včetně všech tax
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou snídaní, 2x oběd
 • služby anglicky mluvícího průvodce během poznávacího okruhu
 • všechny transfery klimatizovaným vozem
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfer z letiště do hotelu a zpět
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ v Mexiku
 • vládní poplatky
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • odletová taxa z Cancúnu, cena 17 USD
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
 • strava výše neuvedená
 • příplatky za velikonoční a vánoční období

Program zájezdu

den 1

Praha / Mexiko City

Odlet do Mexika. Přílet na mezinárodní letiště v Mexico City. Přivítání zástupcem CK a transfer do hotelu. Ubytování.
Hotel
den 2

Mexiko City

Dnes Vás čeká prohlídka jednoho z největších měst na světě - Mexico City. Město na Vás dýchne neskutečnou atmosférou a procházky kolem slavných katedrál a chrámů si budete užívat. Navštívíte historické centrum, které je zapsané do Seznamu UNESCO, včetně "srdce Mexico City"  - slavného náměstí The Zocalo. Nebude chybět ani Metropolitan Cathedral, jedna z nejstarších a největších katedrál v Americe. Oslní Vás jistě i National Palace s nádhernými nástěnnými malbami od Diega Rivery. Objevíte ruiny jednoho z nejdůležitějších aztéckých chrámů Templo Mayor v nedalekém Tenochtitlanu. Vaše cesta bude pokračovat po Paseo de la Reforma Avenue až dorazíte ke krásnému parku Chapultepec Park, který je největším parkem v Mexico City, dříve místo odpočinku šlechtických rodin. Navštívíte Museum of Anthropology, kde budete moci obdivovat úžasný kamenný aztécký kalendář, model Tenochtitlánu a další skvosty předkolumbovské Ameriky. Poté návrat do hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 3

Mexico City / Teotihuacan / Shrine of Guadeoupe / Mexico City

Po snídani odjezd do slavného Teotihuacánu, "místa odkud povstali bohové". Teotihuacán je jedním z nejimpozantnějších archeologických nalezišť v zemi. Odhaduje se, že toto město mělo v dobách svého rozkvětu 200 tisíc obyvatel. Také bylo největším městem celého amerického kontinentu. Budete zde moci obdivovat ruiny starých pyramid, chrámů a soch. Uvidíte známou Pyramidu Slunce a Měsíce, projdete se po Avenue of the Dead, navštívíte chrám Temple of Quetzalcoatl se svými unikátními sochami. Nebude chybět ani Temple of the Butterflies či zdejší pevnost. Před návratem do hotelu zastávka u poutního místa Shrine of the Virgin of Guadelupe, které je cílem miliónů Mexičanů i lidí z celého světa. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 4

Mexiko City / Cuernavaca / Taxco

Dnes Vás čekají 2 důležitá koloniální města. Nejdříve objevíte Cuernavacu, město založeno olméckou civilizací před více jak 3 200 lety. Cuernavaca je skvělé místo pro odpočinek a pro objevování historických památek jako je katedrála ze 16. století nebo Corzézův palác. Poté se vydáte do Taxco, město proslaveného těžbou stříbra a krásnými stříbrnými výronky. Hlavní město státu Acapulco je prý jedno z nejkrásnějších měst v celém Mexiku s příjemnou atmosférou. Prohlídka centra města s dlážděnými uličkami a barokními stavbami. Návštěva stříbrné dílny a prohlídka nádherného kostela Santa Prisca Chruch. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně.    
den 5

Taxco / Acapulco

Ráno odjezd k pobřeží Tichého oceánu. Acapulco je jedním z nejoblíbenějších letovisek už od roku 1950. Příjezd do Acapulca kolem poledne, ubytování v hotelu. Individuální volno. Fakultativně možnost lodního výletu jachtou kolem zátoky Acapulco Bay (doporučujeme). 
Hotel, snídaně. 
den 6

Acapulco

Dnes Vás čeká objevování Acapulca. Čeká Vás nádherný výhled na zátoku v Acapulcu. Navštívíte jednu z nejkrásnějších pláží v Puerto Marquez. Poté návštěva Acapulco Diamante, možnost nákupů místních výrobků. Poté navštívíte centrum Acapulca a prohlídku zakončíte na krásné místě La Quebrada u moře. Poté individuální volno. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 7

Acapulco / Merida

Po snídani transfer na letiště, odlet do Meridy. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu. Krátký odpočinek. Odpoledne prohlídka Meridy. Merida je hlavní a největší město státu Yucatan a kulturní a finanční centrum regionu. Prohlídka hlavních zajímavostí města jako je Paseo Montejo, palác Governor Palace, park Las Americas, koloniální dům House of Montejo a další. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně. 
den 8

Merida / Uxmal / Kabah / Merida

Dnes se vydáte po stezce Puuc Route do Uxmalu, archeologické zóny, jejíž dominantu tvoří Kouzelníkova pyramida. Prohlídka archeologické zóny. Poté bude vaše cesta pokračovat do Kabahu, který je spojen s Uxmalem dlážděnou cestou, na jejímž počátku stojí mayský oblouk. Návštěva Paláce tisíce masek s fasádou složenou z téměř tří set masek boha deště a prohlídka Velké pyramidy. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně a oběd. 
den 9

Merida / Chichen Itza / Cancun

Dnes vás čekají slavné pyramidy v Chichén Itzá, které jsou zapsané na Seznamu UNESCO a byly vyhlášeny jedním z novodobých Sedmi divů světa. Chichen Itza je nepochybně nejzachovalejší mayská památka v regionu. Navštívíte Kukulkánovu pyramidu, Hřiště na pelotu, Posvátné studny, Observatoře Caracol a další zajímavosti. Poté odjezd do Cancunu k pobřeží Karibského moře. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně a oběd. 
den 10

Cancun

Individuální volno na pláži do odjezdu na letiště. Transfer. Odlet zpět domů. 
Snídaně. 
Fakultativně možnost prodloužení pobytu u moře na libovolný počet dní. 
den 11

Přílet. 

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax na vyžádání na vyžádání
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Mexiko
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 11 dní / 8 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415714
Cenovou nabídku Vám připraví náš manažer destinace
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Mexiko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Cesta po Mexiku za poselstvím Aztéků a Mayů

Na vyžádání

Ztracený ráj v Modré laguně, kolébka reggae a úžasné vodopády Jamajky

Na vyžádání