Mexico plné barev: tajemné pyramidy, koloniální stavby a milí Mexičané ****

23. 08. 2019
72 990 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka, již od 2 osob.

Ubytování

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

10x snídaně

1x oběd

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) - Mexico City - Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 4* hotelech
 • stravování formou snídaní, 1x oběd
 • služby anglicky mluvícího průvodce během poznávacího okruhu
 • všechny transfery klimatizovaným vozem
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfer z letiště do hotelu a zpět
 • 24-hodinová asistenční linku
 • vládní poplatky
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • odletová taxa z Cancúnu, cena 17 USD
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivit
 • příplatek za velikonoční a vánoční období

Program zájezdu

den 1

Praha / Mexico City:

Odlet do Mexika. Přílet na mezinárodní letiště v Mexico City. Přivítání zástupcem CK a transfer do hotelu. Ubytování.

Hotel

den 2

Mexico City:

Dnes Vás čeká prohlídka jednoho z největších měst na světě - Mexico City. Nemusíte se však bát, město na Vás dýchne neskutečnou atmosférou a procházky kolem slavných katedrál a chrámů si budete užívat. Navštívíte historické centrum, které je zapsané do Seznamu UNESCO, včetně "srdce Mexico City"  - slavného náměstí The Zocalo. Nebude chybět ani Metropolitan Cathedral, jedna z nejstarších a největších katedrál v Americe. Oslní Vás jistě i National Palace s nádhernými nástěnými malbami od Diega Rivery. Objevíte ruiny jednoho z nejdůležitějších aztéckých chrámů Templo Mayor v nedalekém Tenochtitlanu. Vaše cesta bude pokračovat po Paseo de la Reforma Avenue až dorazíte ke krásnému parku Chapultepec Park, který je největším parkem v Mexico City, dříve místo odpočinku šlechtických rodin. Navštívíte Museum of Anthropology, kde budete moci obdivovat úžasný kamenný aztécký kalendář, model Tenochtitlánu a další skvosty předkolumbovské Ameriky. Poté návrat do hotelu. Nocleh.

Hotel, snídaně. 

den 3

Mexico City / Teotihuacan / Mexico City:

Po snídani odjezd do slavného Teotihuacánu, "místa odkud povstali bohové". Teotihuacán je jedním z nejimpozantnějších archeologických nalezišť v zemi. Odhaduje se, že toto město mělo v dobách svého rozkvětu 200 tisíc obyvatel. Také bylo největším městem celého amerického kontinentu. Budete zde moci obdivovat ruiny starých pyramid, chrámů a soch. Uvidíte známou Pyramidu Slunce a Měsíce, projdete se po Avenue of the Dead, navštívíte chrám Temple of Quetzalcoatl se svými unikátními sochami. Nebude chybět ani Temple of the Butterflies či zdejší pevnost. Před návratem do hotelu zastávka u poutního místa Shrine of the Virgin of Guadelupe, které je cílem miliónů Mexičanů i lidí z celého světa. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

den 4

Tula / Queretaro / San Miguel:
Dnes opustíte multikulturní Mexico City a vydáte se po stopách dávných civilizací. První zastávkou bude město Tula, které bylo po pádu Teotihuacanu nejmocnějším centrem Toltécké civilizace. Návštěva pyramidy Tlahuizcalpantecuhtli s krásným toltéckým sousoším. Poté vaše cesta povede do městečka Queretaro, které sehrálo důležitou roli v mexické historii. Oběd v místní restauraci, poté prohlídka města. Uvidíte skvěle dochované historické centrum (UNESCO) s barevnými domy. Po prohlídce odjezd do San Miguel de Allende, jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst v celém Mexiku. Zde na vás čeká prohlídka honosného neogotického chrámu Parish of San Miguel. Večer individuální volno k procházce osvětleným městem nebo k návštěvě místní restaurace. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně a oběd.
den 5

San Miguel / Atotonilco / Guanajuato:
Ráno navštívíte městskou část Atotonilco, kde si budete moci prohlédnout kapli ze 16. století, která je perfektním příklad kombinace evropského a hispánského umění. Poté na vás čeká malé městečko Dolores Hidalgo, kolébka hnutí za nezávislost Mexika. Večer dorazíte do Guanajuato, kde se ubytujete. Následovat bude večerní prohlídka města. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně. 
den 6

Guanajuato / San Luis Potosi / Zacatecas:
Po snídani pokračování v prohlídce města. Město Guanajuato bylo významným těžištěm stříbra, ze kterého bohatlo a odrazilo se to hlavně v honosnosti místních staveb. Guanajuato je opravdu klenotem koloniální architektury. Navštívíte Hidalgo market, divadlo Juarez Tehater, místní univerzitu, uličku "Alley of the Kiss" a další. Poté odjezd do San Luis Potosi. Procházka centrem města. Poslední zastávkou bude město Zacatecas, které se nachází na vrcholku Cerro de la Bufa. Večer si budete moci vychutnat procházku historickým jádrem města, které je zapsané na Seznam UNESCO. Nocleh v hotelu. 
 Hotel, snídaně. 
den 7

Zacatecas / Tlaquepaque / Guadalajara:
Pokračování v prohlídce Zacatecas. Místní kamenná náměstí, železné balkonky, úzké uličky Vás vtáhnout do historie 16. století. Město bylo založené v roce 1548 především jako rezidenční čtvrť pro dělníky pracující v okolních stříbrných dolech. Postupně se z města stávalo významné kulturní centrum s honosnými budovami. Navštívíte místní katedrálu, která byla postavena v roce 1752, perlu barokního stylu. Nevynecháte ani panoramatický výhled z vrcholku Cerro de La Bufa, kam Vás vyveze lanovka. Nezapomenutelným zážitkem jistě bude jízda malým vláčkem s úzkými vagónky místními doly. Dalším zajímavým místem na programu je Tlaquepaque, pravděpodobně nejvýznamnější centrum umění a řemesel. Mnoho domků se zde přeměnilo v malé obchůdky s řemeslnými výrobky a unikátními ručními výtvory. Relaxovat můžete v El Parian, které je útočištěm místních lidí hledající odpočinek a relax. Den zakončíte v Guadalajara. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně. 
den 8

Guadalajara / Tequila / Guadalajara:
Ráno návštěva města Tequila, kam sahají kořeny výroby tohoto lahodného moku. Cestou do Tequily zastávka u plantáží s agáve. Návštěva výrobny tequily, kde se dozvíte, jak se tento národní nápoj připravuje a co je potřeba k jeho výrobě. Možnost ochutnávky. Poté návrat do Guadalajara, návštěva řemeslného trhu Tonalá. Následuje prohlídka katedrály, vládního paláce, divadla Degollado a Hospicio Cabaňas. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně. 
den 9

Guadalajara / Patzcuaro / Morelia:
Ráno odjezd k jezeru Chapala, největšímu jezeru v Mexiku, obkopené horskými vrcholky. Poté odjezd do Ocotlánu, kde navštívíte chrám Temple of the Merciful Lord. Dalšími zajímavými místy na programu je město Tzintzuntzan, Pátzcuaro, magické město na břehu jezera charakteristické svými koloniálními budovami a tradičními kostými. Nebude chybět prohlídka dvou nejvýznamnějších památek Basilique of Our Lady of Health a House of the Eleven Patios. Pokud budete mít štěstí, spatříte i tradiční mužský tanec Danza de los Viejitos. Individuální volno k procházce po městě. Poté odjez do Morelia. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně. 
den 10

Morelia / Mexico City:
Po snídani prohlídka města Morelia (UNESCO). Návštěva místní barokní katedrály, procházka po náměstí kolem parlamentního palác a Clavijero Palace. Poté odjezd do Mexico City. Krátká zastávka v Tepotzotlanu. V podvečerních hodinách návrat do Mexico City. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně. 
den 11

Mexico City:
Individuální volno v Mexico City. Transfer na letiště, odlet zpět domů. 
Snídaně.
den 12

Přílet. 

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 72 990 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Mexiko
Termín 23.8. - 3.9.2019
Další termíny
Délka 12 dní / 10 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Snídaně
Kód AA-415700
Cena za osobu 72 990 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Mexiko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Skvosty mayského dědictví a pobyt na prosluněných plážích Mexika

69 790 Kč

Slunečné pláže Mexika s výlety za tajemnými Mayi

Cancún
Na vyžádání

Cesta po Mexiku za poselstvím Aztéků a Mayů

75 980 Kč

Peru v kostce s českým průvodcem

78 260 Kč

Komfortně: Rio de Janeiro s návštěvou vodopádů Iguacu a relaxem v Salvador de Bahia

02 Rio de Janeiro
70 250 Kč

Historické skvosty a přírodní krásy Kolumbie s NP Tayrona

102 340 Kč