Magické pyramidy a slavné katedrály Mexika s odpočinkem na pláži ****

termín dle vlastního výběru
Na vyžádání

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka, již od 2 osob.

Strava

9x snídaně | 1x oběd

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Mexico City /Cancún – Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Mexico City/Cancún
 • ubytování ve 4* hotelech
 • stravování formou snídaní, 1x oběd (možnost objednání all inclusive v Cancunu)
 • služby anglicky mluvícího průvodce během poznávacího okruhu
 • všechny transfery klimatizovaným vozem
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfer z letiště do hotelu a zpět
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ v Mexiku
 • vládní poplatky
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • odletová taxa z Cancúnu, cena 17 USD
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivit
 • příplatky za velikonoční a vánoční období

Program zájezdu

den 1

Praha / Mexiko City

Odlet do Mexika. Přílet na mezinárodní letiště v Mexico City. Přivítání zástupcem CK a transfer do hotelu. Ubytování.
Hotel
den 2

Mexiko City

Dnes Vás čeká prohlídka jednoho z největších měst na světě - Mexico City. Město na Vás dýchne neskutečnou atmosférou a procházky kolem slavných katedrál a chrámů si budete užívat. Navštívíte historické centrum, které je zapsané do Seznamu UNESCO, včetně "srdce Mexico City"  - slavného náměstí The Zocalo. Nebude chybět ani Metropolitan Cathedral, jedna z nejstarších a největších katedrál v Americe. Oslní Vás jistě i National Palace s nádhernými nástěnnými malbami od Diega Rivery. Objevíte ruiny jednoho z nejdůležitějších aztéckých chrámů Templo Mayor v nedalekém Tenochtitlanu. Vaše cesta bude pokračovat po Paseo de la Reforma Avenue až dorazíte ke krásnému parku Chapultepec Park, který je největším parkem v Mexico City, dříve místo odpočinku šlechtických rodin. Navštívíte Museum of Anthropology, kde budete moci obdivovat úžasný kamenný aztécký kalendář, model Tenochtitlánu a další skvosty předkolumbovské Ameriky. Poté návrat do hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně. 

den 3

Mexico City / Teotihuacan / Shrine of Guadeoupe / Mexico City

Po snídani odjezd do slavného Teotihuacánu, "místa odkud povstali bohové". Teotihuacán je jedním z nejimpozantnějších archeologických nalezišť v zemi. Odhaduje se, že toto město mělo v dobách svého rozkvětu 200 tisíc obyvatel. Také bylo největším městem celého amerického kontinentu. Budete zde moci obdivovat ruiny starých pyramid, chrámů a soch. Uvidíte známou Pyramidu Slunce a Měsíce, projdete se po Avenue of the Dead, navštívíte chrám Temple of Quetzalcoatl se svými unikátními sochami. Nebude chybět ani Temple of the Butterflies či zdejší pevnost. Před návratem do hotelu zastávka u poutního místa Shrine of the Virgin of Guadelupe, které je cílem miliónů Mexičanů i lidí z celého světa. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně.
den 4

Mexiko City / Tula / Queretaro / San Miguel

Dnes opustíte multikulturní Mexico City a vydáte se po stopách dávných civilizací. První zastávkou bude město Tula, které bylo po pádu Teotihuacanu nejmocnějším centrem Toltécké civilizace. Návštěva pyramidy Tlahuizcalpantecuhtli s krásným toltéckým sousoším. Poté vaše cesta povede do městečka Queretaro, které sehrálo důležitou roli v mexické historii. Oběd v místní restauraci, poté prohlídka města. Uvidíte skvěle dochované historické centrum (UNESCO) s barevnými domy. Po prohlídce odjezd do San Miguel de Allende, jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst v celém Mexiku. Zde na vás čeká prohlídka honosného neogotického chrámu Parish of San Miguel. Večer individuální volno k procházce osvětleným městem nebo k návštěvě místní restaurace. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně a oběd.
den 5

San Miguel / Atotonilco / Guanajuato

Ráno navštívíte městskou část Atotonilco, kde si budete moci prohlédnout kapli ze 16. století, která je perfektním příklad kombinace evropského a hispánského umění. Poté na vás čeká malé městečko Dolores Hidalgo, kolébka hnutí za nezávislost Mexika. Večer dorazíte do Guanajuato, kde se ubytujete. Následovat bude večerní prohlídka města. Nocleh v hotelu. 
Hotel, snídaně. 
den 6

Guanajuato / Mexiko City

Po snídani pokračování v prohlídce města. Město Guanajuato bylo významným těžištěm stříbra, ze kterého bohatlo a odrazilo se to hlavně v honosnosti místních staveb. Guanajuato je opravdu klenotem koloniální architektury. Navštívíte Hidalgo market, divadlo Juarez Tehater, místní univerzitu, uličku "Alley of the Kiss" a další. Poté odjezd do městečka Tepotzotlan, prohlídka a návštěva místního kostela. Později odpoledne návrat do Mexiko City. Příjezd cca v 18:00 hod. Ubytování v hotelu, individuální volno. 
Hotel, snídaně. 
den 7

Mexiko City / Cancun

Brzy ráno transfer na letiště. Odlet do Cancunu. Transfer do hotelu, ubytování. Individuální volno na pláži u Karibského moře. 
Hotel, snídaně. 

den 8

Cancun

Individuální volno na pláži u Karibského moře. 
Hotel, snídaně.
den 9

Cancun

Individuální volno na pláži u Karibského moře. 
Hotel, snídaně.
den 10

Cancun

Individuální volno na pláži do odjezdu na letiště.Transfer a odlet zpět domů. 
Snídaně.
den 11

Přílet. 

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax na vyžádání na vyžádání
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Mexiko
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 11 dní / 8 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Snídaně
Kód AA-415713
Cenovou nabídku Vám připraví náš manažer destinace
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Mexiko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 603 105 506

rmadera@arcadia-air.com

Cesta po Mexiku za poselstvím Aztéků a Mayů

Na vyžádání

Ztracený ráj v Modré laguně, kolébka reggae a úžasné vodopády Jamajky

Na vyžádání