Cesta po Mexiku za poselstvím Aztéků a Mayů ****

24. 06. 2019
65 980 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka, již od 2 osob.

Ubytování

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

11 x snídaně | 3x oběd | 3x večeře

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Mexico City / Cancun – Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 4* hotelích
 • stravování formou snídaní
 • 3x oběd, 3x večeře
 • služby anglicky mluvícího průvodce během poznávacího okruhu
 • všechny transfery klimatizovaným vozem
 • všechny vstupy dle itineráře
 • transfer z letiště do hotelu a zpět
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ
 • vládní poplatky
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • odletová taxa z Cancúnu, cena 17 USD
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivit

Program zájezdu

den 1

Praha / Mexico City: 
Odlet do Mexika. Přílet na mezinárodní letiště v Mexico City. Přivítání zástupcem CK a transfer do hotelu. Ubytování.
Hotel
den 2

Mexico City:
Dnes Vás čeká prohlídka jednoho z největších měst na světě - Mexico City. Nemusíte se však bát, město na Vás dýchne neskutečnou atmosférou a procházky kolem slavných katedrál a chrámů si budete užívat. Navštívíte historické centrum, které je zapsané do Seznamu UNESCO, včetně "srdce Mexico City"  - slavného náměstí The Zocalo. Nebude chybět ani Metropolitan Cathedral, jedna z nejstarších a největších katedrál v Americe. Oslní Vás jistě i National Palace s nádhernými nástěnými malbami od Diega Rivery. Objevíte ruiny jednoho z nejdůležitějších aztéckých chrámů Templo Mayor v nedalekém Tenochtitlanu. Vaše cesta bude pokračovat po Paseo de la Reforma Avenue až dorazíte ke krásnému parku Chapultepec Park, který je největším parkem v Mexico City, dříve místo odpočinku šlechtických rodin. Navštívíte Museum of Anthropology, kde budete moci obdivovat úžasný kamenný aztécký kalendář, model Tenochtitlánu a další skvosty předkolumbovské Ameriky. Poté návrat do hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně. 
den 3

Mexico City / Teotihuacan / Mexico City:
Po snídani odjezd do slavného Teotihuacánu, "místa odkud povstali bohové". Teotihuacán je jedním z nejimpozantnějších archeologických nalezišť v zemi. Odhaduje se, že toto město mělo v dobách svého rozkvětu 200 tisíc obyvatel. Také bylo největším městem celého amerického kontinentu. Budete zde moci obdivovat ruiny starých pyramid, chrámů a soch. Uvidíte známou Pyramidu Slunce a Měsíce, projdete se po Avenue of the Dead, navštívíte chrám Temple of Quetzalcoatl se svými unikátními sochami. Nebude chybět ani Temple of the Butterflies či zdejší pevnost. Před návratem do hotelu zastávka u poutního místa Shrine of the Virgin of Guadalupe, které je cílem miliónů Mexičanů i lidí z celého světa. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně. 
den 4

Mexico City / Puebla / Oaxaca:
Dnes opustíte Mexico City a vydáte se na západ do města Puebla, 4. největšího města Mexika. Cestou budete míjet sopku Popocatépetl (Smoking Mountain - 5 464 m) a Iztaccíhuatl (Sleeping Lady - 5 230 m). Navštívíte honosně zdobený chrám Santa Maria Tonantzintla a poté již dorazíte do Města andělů, jak se někdy přezdívá městu Puebla. Zde si prohlédnete kapli Rosary Chapel, místní impozantní katedrálu, hlavní náměstí a kouzelné historické centrum. Poté pokračování v cestě do Oaxaca, jednoho z nejbarevnějších měst v celém Mexiku. Po příjezdu ubytování. Nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 5

Oaxaca / Monte Alban / Mitla / Tula / Oaxaca:
Po snídani prohlídka starého města Monte Alban, které bylo postaveno civilizací Zapotecs. Najdete zde však i vzpomínky na další civilizace jako například Olmékové nebo Mixtecs. S těmito civilizacemi se poutá i další místo na programu a to městečko Mitla. Toto město bylo dříve známé hlavně díky velkému pohřebišti a také krásným ručním výrobkům a mozaikám v geometrických tvarech na místních zdech. Poté návrat do Oaxaca. Po cestě krátká zastávka u stromu Tula, možná jednoho z největších stromů na světě. Po příjezdu do Oaxaca prohlídka města, pro které jsou typické barevné domy, skvělé jídlo, ruční výrobky a památky jako je kostel Santo Domingo, Museum of Gold nebo tržiště plné barev "20 de Noviembre market". Návrat do hotelu. Nocleh. 
Hotel, snídaně.
den 6

Oaxaca / Sumidero Canyon / San Cristobal  de las Casas:
Brzy ráno (cca kolem 4:00 hod) odjezd do Chiapas, který je nejjižnějším státem Mexika, bohužel také nejchudším. Zde Vás čeká plavba lodí kaňonem Sumidero, který ve svém nejširším bodě měří tisíc metrů na šířku. Během plavby budete moci obdivovat okolní úžasnou přírodu, skály prozářené východem slunce, divokou faunu a flóru a pokud budete mít štěstí, uvidíte i krokodýli, opice a mnoho druhů ptáků, kteří zde žijí. Poté budete projíždět městem Chiapa de Corzo, které bylo založeno kmenem Chiapa. Příjezd do San Cristobal de las Casas. Ubytování a večer individuální volno. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně, večeře.
den 7

San Cristobal de las Casas:
Dnes vás čeká mystický zážitek při návštěvě domorodých vesnic San Juan Chamula a San Lorenzo Zinacantan, ležících v pohoří Chiapas. Zde vám místní, potomci Mayů ukáží své zvyky, tradice a víru z pohanského i křesťanského období. Odpoledne volný program v San Cristobal. Doporučujeme například místní barevný trh, katedrálu nebo muzeum nefritu.
Hotel, snídaně. 

den 8

San Cristobal de las Casas / Agua Azul / Palenque:
Odjezd ze San Cristobal směrem na  Palenque. Zastávka u vodopádů Agua Azul s průzračnou tyrkysovou vodou. Možnost koupání ve vodopádech obklopeni džunglí. Poté pokračování v cestě do Palenque. Po příjezdu ubytování a večeře. Nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně, večeře.
den 9

Palenque / Campeche:
Dnes navštívíte archeologické naleziště Palenque (UNESCO), které je jedním z nejvýznamnějších památek Mayské civilizace. Ukryté v džungli v sobě skrývá perfektně dochované pyramidy. Jednou z nejznámějších, které také navštívíte, je Pyramid of the Inscriptions. Prohlídka starých ruin a hrobek slavných králů. Po prohlídce odjezd do Campeche. Město a zároveň významný přístav Campeche byl často v dobách své prosperity častým cílem pirátů. Po mnoha útocích zde byli v roce 1663 postaveny mohutné zdi, které se z části dochovaly dodnes. Prohlídka města. Poté odjezd do hotelu, ubytování, večeře. Nocleh.
Hotel, snídaně, večeře.

den 10

Campeche / Uxmal / Merida:
Po snídani odjezd do Meridy. Cestou zastávka ve městě Uxmal (UNESCO). Město, které mezi mayskými památkami vyniká architekturo Puuc style. Objevíte zde pyramidu Magician Pyramid, architektonický skvost Quadrangle of the Nuns, guvernérův palác a další. Poté odjezd do Meridy přezdnívaného "The White City". Během prohlídky se projedete známou Montejo Avenue, uvidíte Monument to Motherland a hlavní meridské náměstí s parlamentním palácem. Ubytování v hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 11

Merida / Chichen Itza / Cancun:
Kolem roku 600 bylo město Chichen Itza jedním z největších Mayským měst. Dnes představuje nejzachovalejší mayské město na yucatánském poloostrově. Nedávno rovněž bylo prohlášeno jedním z novodobých divů světa. Rozhodně byste neměli vynechat prohlídku nejslavnější Kukulkánovy pyramidy, Ballgame Courd, observatoře, zdi lebek a dalších zajímavostí. Odpoledne odjezd do Cancunu. Ubytování v hotelu. Večer individuální volno. Nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 12

Cancun:
Po snídani individuální volno do transferu na letiště. Odlet zpět domů. 
Fakultativně: Možnost prodloužení pobytu na plážích v Cancunu o libovolný počet dní.
Snídaně. 
den 13

Přílet. 

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 65 980 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Mexiko
Termín 24.6. - 6.7.2019
Další termíny
Délka 13 dní / 11 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Snídaně
Kód AA-415699
Cena za osobu 65 980 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Mexiko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Magické pyramidy a slavné katedrály Mexika s odpočinkem na pláži

65 380 Kč

Poznávání Yucatánu s relaxací v Miami

66 200 Kč

Skvosty mayského dědictví a pobyt na prosluněných plážích Mexika

69 790 Kč

Slunečné pláže Mexika s výlety za tajemnými Mayi

Cancún
Na vyžádání

Mexico plné barev: tajemné pyramidy, koloniální stavby a milí Mexičané

62 990 Kč