Národní parky Kostariky komfortně ****

26. 08. 2019
82 910 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 4 osob.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kvalitních 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

10x snídaně | 3x oběd | 2x večeře

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – San Jose – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v 4* hotelech
 • 10x snídaně, 3x oběd, 2x večeře
 • privátní transfer z / na letiště
 • privátní transfery minibusem a lodí dle programu
 • anglicky mluvící řidič/průvodce
 • vstupy do Tortuguero, Arenal, Monte Verde a Santa Elena
 • ranní projížďka lodí po kanálech Tortuguero
 • průvodcovaná procházka po Tirimbina
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ na Kostarice
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • odletová taxa v San Jose (29 USD / osobu)
 • cestovní pojištění do Ameriky (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

San José

Odlet. Přílet do San José, kde se na letišti setkáte s řidičem naší CK, který Vás dopraví do Vašeho hotelu. Ubytování, dle času individuální volno na prohlídku města. Nocleh v hotelu.
Hotel.
den 2

San José / NP Tortuguero

Po snídani skupinový transfer autobusem do Limón, cesta vede centrálním vulkanickým pohořím, kde se spolu s krajinou střídá i počasí, a přes banánové plantáže. V přístavisti se nalodíte na motorovou loď do národního parku Tortuguero, již cestou můžete obdivovat okolní flóru a faunu. Spatřit můžete opice, lenochody, krokodýly, želvy atd. Ubytování v parku. Odpoledne navštívíte s průvodcem vesničku Tortuguero, procházka místním životem. Nocleh.
Lodge, snídaně, oběd, večeře
den 3

NP Tortuguero

Ráno vás čeká průvodcovaná projížďka lodí magickým deštným lesem a odpoledne si užijete další projížďku po kanálech národního parku. Můžete zde pozorovat 309 druhů ptáků a další zvěře a také rostliny specifické pro bažiny. Návrat na lodge, večeře, nocleh.
Lodge, snídaně, oběd, večeře
den 4

Tortuguero / La Tirimbina / La Fortuna, Arenal

Po snídani poplujete opět kanály zpět do přístaviště a pokračujete do Puerto Viejo de Sarapiquí, kde navštívíte soukromou rezervaci s deštným lesem La Tirimbina. Tato rezervace ochraňuje 346 hektarů původního lesa s úžasnou biodiverzitou. Najdete zde řeky, ostrov, lesní zahrady atd. Projdete se po jednom z nejdelších visacích mostů Kostariky, abyste mohli lépe sledovat na 420 ptačích druhů, například papoušky, tanáže a tukany. Večer dojedete do La Fortuna u vulkánu Arenal. Ubytování, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd
den 5

Vulkán Arenal

Dnes navštívíte národní park vulkánu Arenal, který je jedním z nejaktivnějších vulkánů na světě. Po 400letém spánku vybuchl v roce 1968 a je stále mírně aktivní. Za jasného dne můžete obdivovat jeho skoro dokonalý kónický tvar. Ve výšce 1633m je 140m hluboký kráter. Poté budete objevovat tajemství místní organické farmy. Nejdříve se dozvíte, jaké ovoce a zelenina se bude dnes sklízet, uvidíte sklízení a úpravu plodů a pak přípravu lahodného oběda. Ve skleníku uvidíte růst malé rostlinky a semínka například arašídů nebo kakaovníku, poté ještě navštívíte místní rodinku lenochodů, která bydlí ve stromech okolo farmy. Volné odpoledne na odpočinek u bazénu nebo návštěva městečka La Fortuna. Fakultativně: Odpoledne možnost lekce vaření - cena - 4.320,-/osoba.
Hotel, snídaně
den 6

Arenal / Tilarán / Monteverde

Po snídani vyrazíte přes město Tilarán a jezero Arenal do Monteverde. Zde navštívíte mlžný les Monteverde, který je se svými více než 25tisíci akry největší soukromou chráněnou oblastí. Roste zde na 500 druhů orchidejí a dalších specifických rostlinných druhů, žije zde na 130 druhů savců, 400 druhů ptáků, včetně krásného kvesala, 30ti druhů kolibříků a 5000 druhů můr. Ubytování v Monteverde. Nocleh. Fakultativně: Možnost noční průvodcované procházky parkem. Cena 1.540,-/osoba
Hotel, snídaně
den 7

Monteverde / Santa Elena / Monteverde

Dnes vás čeká další rezervace, mlžný les Santa Elena, kde rostou obří stromové kapradiny a bambusové a palmové stromy, můžete zde slyšet zpívat kvesala nebo vřískot opic. Volné odpoledne na odpočinek u bazénu či vlastní aktivitiy. Nocleh v Moteverde.
Hotel, snídaně
den 8

Monteverde / Guanacaste / Playa Hermosa

Po snídani vyrazíte po slavné Panamerické dálnici a přes pampu Guanacaste k Pacifickému oceánu do Playa Hermosa. Ubytování u pláže, nocleh.
Hotel, snídaně
den 9

Playa Hermosa

Dnešek si užijete na pláži dle své libosti. Hermosa znamená ve španělštině krásná, a tato pláž s pískem v barvě šampaňského krásná opravdu je. Leží mezi plážemi Playa del Coco a playa Panamá a málokdy je zaplněná turisty.
Hotel, snídaně
den 10

Playa Hermosa / San José

Dopoledne si ještě můžete užívat teplých vod Pacifiku. Odpoledne se vrátíte zpět do San José, ubytování v hotelu, nocleh.
Hotel, snídaně
den 11

San José

Po snídani dle letového řádu privátní transfer na letiště a odlet domů.
Snídaně
den 12

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 82 910 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem
Příplatek za plnou penzi 12 950 Kč 0 Kč

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Kostarika
Termín 26.8. - 6.9.2019
Další termíny
Délka 12 dní / 10 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel****
Strava Snídaně
Kód AA-203337
Cena za osobu 82 910 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Kostarika, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Krásná Kostarika - Hotel Punta Leona

Na vyžádání

Národní parky Kostariky komfortně

82 910 Kč

Hory, džungle, jezera a památky Peru

Secred Valley
91 720 Kč

Magické pyramidy a slavné katedrály Mexika s odpočinkem na pláži

Na vyžádání

Galapágy - nedotčená příroda želvích ostrovů

85 770 Kč

Ztracený ráj v Modré laguně, kolébka reggae a úžasné vodopády Jamajky

80 290 Kč