Camping Safari v Keni a odpočinek u moře ***

03. 06. 2019
61 670 Kč

Skupinový zájezd s průvodcem, malá mezinárodní skupinka max. do 6 os.

Ubytování

Nairobi - Hotel 680, Kempy během safari v národních parcích (v kempu stany typu "A" pro dva se spací matrací a s kempovým vybavením)  | Mombasa - Bamburi Beach 3* | Možnost ubytování v dřevěných chatkách v přírodní rezervaci Masai Mara (s vlastním sociálním zařízením). |Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

1x snídaně | 3x plná penze | 5x polopenze

Navštívená místa

 • Masai Mara
  Masai Mara
  Masai Mara
  Přírodní rezervace Masai Mara se rozkládá na travnatém území se zelenými pahorky a akátovými háji, v severním výběžku rozsáhlé rezervace Serengeti, což představuje jednu z nejvíce ohromujících divokých rezervací na světě. Početné zastoupení zde má divoká zvěř všech druhů, ale velkým lákadlem parku Serengeti je migrace ohromných stád pakoně hřivnatého (1,4 milionu) a zebry (400 tisíc). V květnu a červnu při hledání vody stáda putují na sever z oblasti Serengeti v Tanzanii a dorazí do Masai Mara přibližně v půli července. Návrat zpět na jih obvykle začíná v polovině října. Průvodci stád jsou samozřejmě jejich přirozenými nepřáteli, takže migrace přivádí do Masai Mara také veliké smečky lvů a dalších predátorů. I když je období migrace zaručeně tím nejlepším obdobím, kdy divokou rezervaci Masai Mara navštívit, je dobré vědět, že po celý rok zdejší území obývají prakticky všechna zvířata afrických rezervací – usídlilo se zde mnoho různých druhů antilop, levharti, gepardi, žirafy a buvoli. Na březích řek Mara a Talek můžete vidět stáda hrochů a slonů. Ani krokodýli zde nejsou žádnou výjimkou. Okrajová území rezervace patří domorodým Masajům, kteří využívají zdejší travnaté pastviny jako zdroj potravy pro svá početná stáda krav. Návštěva masajské vesnice by měla patřit ke každému safari výletu. Zkrátka pro mnohé návštěvníky Keni znamená pobyt v rezervaci Masai Mara vrcholný nezapomenutelný zážitek.
 • NP Jezero Nakuru
  NP Jezero Nakuru
  NP Jezero Nakuru
  Jezero Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni. Nacházející se na dně nejdelší pukliny zemské kůry na světě – Great Rift Valley a je domovem milionů plameňáků a dalších čtyř set druhů ptáků, jakou jsou i pelikáni, marabu a další. Hejna plameňáků mu propůjčují barvu, takže vypadá jako růžové jezero. Národní park Lake Nakuru je také hlavním útočištěm ohroženého nosorožce černého a dlouhé řady ostatních afrických zvířat.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň)-Nairobi-Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • letenka Nairobi-Mombasa-Nairobi vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování se snídaní v hotelu v Nairobi a transfer do hotelu
 • ubytování v kempech (stany pro dva) dle itineráře
 • 5 nocí v Bamburi Beach 3* dle itineráře
 • spací matrace a kempové vybavení (kromě spacího pytle)
 • stravování formou plné penze na safari
 • stravování formou polopenze v hotelu Bamburi Beach 3*
 • safari program uvedený v itineráři
 • doprava minibusem s otevřenou střechou na safari (garance místa u okénka)
 • všechny vstupy do národních parků
 • všechny kempové poplatky
 • všechny transfery dle itineráře
 • služby anglicky hovořícího průvodce CK
 • asistence na letišti v Nairobi a v Mombase
 • vládní taxa
 • 24-hodinová asistenční linka v Keni
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Keni 51 USD (elektronické vízum, zajistíme za poplatek 500,- / os.)
 • cestovní pojištění do Keni (na požadavek zajistíme)
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spací pytel
 • stravu a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Odlet do Keni. 
den 2

Nairobi

Přílet do Nairobi, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který Vás bude doprovázet po celou dobu Vašeho pobytu na safari. Transfer do hotelu v Nairobi. Nocleh v hotelu.

Hotel. 


den 3

Nairobi / Jezero Nakuru

Snídaně v hotelu. Po snídani se vydáte přes "dno" Great Rift Valley, což je nejdelší puklina v zemské kůře na světě, do národního parku Nakuru (cca 3 hodiny jízdy). Jezero Nakuru je jedním z nejkrásnějších jezer nacházejících se v Great Rift Valley a je domovem milionů růžových plameňáků a dalších divokých ptáků a zvířat. Do Vašeho safari kempu v NP Jezera Nakuru dorazíte na oběd. Na odpolední safari vyjížďce budete pozorovat divoká zvířata i ptáky. Večeře a přenocování v kempu.

Kemp, plná penze.


den 4

Masai Mara

Po snídani v kempu vyrazíte do divoké rezervace Masai Mara (cca 5 hodin jízdy). Zde strávíte 2 noci v přírodním ráji se zebrami, pakoni, žirafami, buvoli, slony, antilopami a gazelami. Setkáte se zde s hrdými lvy, obvykle odpočívajícími ve stínu stromů nebo ležícími ve vysoké trávě a čekajícími na svou příští kořist. Je zde velká šance, že uvidíte geparda a při troše štěstí i plachého levharta. Oběd, večeře a nocleh v safari kempu v Masai Mara.

Kemp, plná penze.


den 5

Masai Mara

Po snídani v kempu vyrazíte na dopolední safari projížďku. Oběd formou pikniku v přírodě. Odpoledne další safari projížďka za divokou zvěří. Večeře a nocleh v safari kempu v Masai Mara.

Kemp, plná penze.


den 6

Masai Mara / Nairobi / Mombasa

Brzká snídaně v kempu. Poslední ranní safari projížďka v Masai Mara. Poté návrat do Nairobi (cca 5 hodin jízdy), kam přijedete později odpoledne. Oběd formou pikniku během cesty. Transfer na letiště k Vašemu přeletu do Mombasy. Na letišti se setkáte se zástupcem naší CK, který Vás odveze do Vašeho hotelu Bamburi Beach 3*. Zbytek dne individuální volno na Vaše aktivity a odpočinek. Nocleh v hotelu.
Fakultativně: Možnost upgrade stravování na all inclusive.
Hotel, polopenze.
den 7

Jomo Beach

Individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 8

Jomo Beach

Individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, polopenze.

den 9

Jomo Beach

Individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, polopenze.

den 10

Jomo Beach

Individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu.

Hotel, polopenze.

den 11

Mombasa

Po snídani individuální volno na Vaše aktivity. Odpoledne transfer na letiště Mombasa a odlet do Nairobi k Vašemu mezinárodnímu letu domů.
Snídaně. 
den 12 Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 61 670 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Keňa
Termín 3.6. - 14.6.2019
Další termíny
Délka 12 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-400568
Cena za osobu 61 670 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Keňa, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Luxusní Safari v Keni a odpočinek u moře

Foto - Sandies Tropical Village pláž
63 460 Kč

Luxusní Safari v Keni a odpočinek na Zanzibaru

01
75 000 Kč

Camping Masai Mara Safari v Keni

Na vyžádání

Safari v neobjevených rezervacích jižní Tanzanie

Slon
68 550 Kč