Neotřelá cesta Kambodžou z východu na západ ***

26. 08. 2019
74 290 Kč

Privátní zájezd s osobním průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Phnom Penh: Queen Grand Boutique Hotel 4* | Kratie: Mekong Dolphin Hotel 3* | Sen Monorom: Mondulkiri Hotel 3* | Banlung:  Yeakloam Hotel 3* | Siem Reap: Royal Empire Hotel 4*
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

13x snídaně
2x oběd
1x večeře

Navštívená místa

 • Angkor Thom
  Angkor Thom
  Angkor Thom
  Městský komplex vybudovaný Khméry ve 12 století n.l. jako hlavní město Angkorské říše se nachází 7 km od města Siem Reap. Je postaven na čtvercovém půdorysu na ploše 9 km2 a je obklopený zdmi v celkové délce 13 km s výškou 8 m, kolem nich je 100 m široký obranný vodní příkop. Na každé straně je brána vysoká asi 20 metrů a všechny mají shodnou výzdobu. Uvnitř se nachází nespočet různě zachovalých staveb a chrámů (z paláce nezbylo nic, neboť byl postaven ze dřeva). Neznámější jsou Bayon, Baphuon, Terasa malomocného krále, Sloní terasa, Phimeanakas a Ta Som. Najdete zde také typické chrámy pohlcené džunglí, prorostlé stromy a jejich kořeny. Nejznámější stavba Angkor Wat, je vzdálena 1,7 km. Komplex se dá také projet na pronajatém kole.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Phnom Penh – Siem Reap – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování v hotelech dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • program dle itineráře
 • transfery lodí dle itineráře
 • privátní transfery klimatizovaným vozem dle itineráře 
 • během 8 hodinových programů 2 studené ručníky a 2 lahve vody na osobu
 • během 4 hodinového programu 1 studený ručník a 1 lahev vody na osobu
 • služby anglicky hovořícího průvodce
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ v Kambodži
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Kambodži (na letišti za poplatek 30,- USD + 2x pasové fotografie), na požádání vyřídíme předem  za cenu 500,-/osoba
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
 • příplatek za velikonoční a vánoční období

Program zájezdu

den 1

Odlet do Kambodži.
den 2

Phnom Penh

Přílet do Phnom Penhu. Dle příletového času vás čeká ubytování v hotelu a prohlídka Phnom Penhu a hodinová návštěva muzea Tuol Sleng (muzeum genocidy), kde budete mít příležitost dozvědět se více z tragické minulosti Kambodži. Dříve zde byla střední škola, která se však v roce 1975 změnila na místo určené pro výslechy a mučení Rudými Khméry známé jako S-21. Z velké části je toto místo zachovalé v původní podobě s fotografiemi a exponáty o tisících obětí, z nichž jen 7 vyšlo ven živých.  Vaše další kroky povedou na jeden ze slavných trhů Phnom Penhu, a sice rozlehlý „ruský“ trh s velkým množstvím stánků. Den zakončíte hodinovou „all inclusive“ plavbou na lodi Kanika s chutnými asijskými předkrmy, neomezenou konzumací koktejlů, točeného piva a nealkoholických nápojů. Během plavby si užijete nádherné výhledy na Phnom Penh při západu slunce nad Mekongem. Později transfer na hotel, nocleh.
Hotel.
den 3

Phnom Penh

Po snídani vás čeká 4 hodinová exkurze na „vražedná pole“ v klidném venkovském prostředí Choeung Ek, kde byly během Pol Potova režimu zabity tisíce lidí a pochovány v hromadných hrobech. Dále se vydáte na prohlídku Phnom Penhu, chaotického, energického a neustále něčím fascinujícího města. Stromy lemované malebné bulváry a nábřežní promenády připomínají minulé epochy a hemží se místními obyvateli a prodejci různorodého zboží. Váš program začne prohlídkou komplexu Královského paláce, oficiálního sídla krále Norodom Sihamoniho, a Stříbrné pagody. Navštívíte i elegantní Národní muzeum z roku 1920 s ucelenou kolekcí khmerského umění. Později se vydáte k Památníku nezávislosti, který od roku 1953 připomíná konec francouzské vlády nad Kambodží a jehož symbolem je Naga – mýtický pták symbolizující sílu a benevolenci. Den zakončíte hodinovou prohlídkou Wat Phnomu, 27 metrů vysokého buddhistického chrámu z roku 1373. Transfer na hotel.
Hotel, snídaně.
den 4

Phnom Penh / Kratie

Dnes vás čeká po snídani delší transfer z Phnom Penhu do Kratie (348 km), po kterém se vydáte na 4 hodinovou cyklo projížďku do Irrawaddy s pozorováním delfínů, žije jich zde asi 50. Cestou zpět se zastavíte u místních vesnic a uděláte si krátkou procházku. Později transfer na hotel a přenocování v Kratii.
Hotel, snídaně.
den 5

Kratie / Sen Monorom

Po snídani se vydáte na 4 hodinovou prohlídku Koh Trongu, ostrůvku na řece Mekong. Dopraví vás sem trajekt z Kratie a můžete si zde udělat procházku, projížďku na kole či koňském povoze vesnicí a okolní krajinou. Na oběd se vrátíte do Kratie a následně vás čeká transfer do Sen Monorom, který je od Kratie vzdálený 220 km. Po příjezdu ubytování v hotelu. Nocleh.
Hotel, snídaně, oběd.
den 6

Sen Monorom

Dnes vás čeká 8 hodinová prohlídka Sen Monoromu. Po snídani započnete den prozkoumáním domova Phnongů, domorodé komunity z vesnice Pu Lung. Poznáte kulturu a způsob života kmene, zjistíte, jak místní lidé vaří, uvidíte jejich domky s doškovými střechami a o něco modernější dřevěné domky, které jsou, oproti mnohým stavbám v Kambodži, postavené na zemi a nikoli na „chůdách“ kvůli záplavám. Phnongové mají výjimečný vztah k lesům a slonům, proto se zde nedoporučují projížďky na slonech, který by mohli Phnongové za určitých okolností považovat za kruté zacházení. Později se vydáte na procházku po přibližně 8 kilometrové stezce údolím přes menší kopečky až k hlavní cestě, 30 minut jízdy od nádherného vodopádu Bou Sra, který je největším vodopádem Kambodži. V závislosti na ročním období mohou dobrodružné povahy zkusit krátký trek až na horní úroveň vodopádu. Později se vydáte zpět do Sen Monoromu s krátkou přestávkou na kávové plantáži a užijete si krásné výhledy na západ slunce nad malebnou krajinou provinčního městečka Mondul Kiri a majestátního horského lesa u Phnom Dos Kramom. Nocleh v Sen Monorom.
Hotel, snídaně.
den 7

Sen Monorom / Banlung

Po snídani se vydáte ze Sen Monoromu do Banlungu přes Koh Nhek a Lumphat, což znamená, že opustíte provincii Mondulkiri a přesunete se do provincie Ratanakiri. Čeká vás 2 hodinová exkurze k Yeak Loam, nádhernému sopečnému jezeru. Sedm kilometrů odsud se nachází hora Eisey Patamak, kde uvidíte sochu ležícího Buddhy s úžasným, klidem oplývajícím výhledem na město Banlung a pokud bude příznivé počasí, dohlédnete možná až do Laosu na severní straně a Vietnamu na straně východní. Transfer do hotelu a nocleh v Banlungu.
Hotel, snídaně.
den 8

Banlung

Po snídani Vás čeká cesta vozem do Veun Sai, odkud se vydáte na výlet lodí do vesnice Prove s působivým hřbitovem. Po prozkoumání vesnice budete pokračovat místním trajektem přes řeku do dalších vesniček laoské a čínské. Později, při zpáteční cestě do Banlungu, ještě navštívíte vesnici Kreung.
Hotel, snídaně, oběd.
den 9

Banlung

Po snídani pojedete na výlet terénním vozem do 130 km vzdáleného Ta Vaengu, kde navštívíte mnoho místních různorodých vesniček minoritních skupin, jako jsou Jarai, Tumpoun, Krueng, Kra Chok či Kavet. Odpoledne návrat do Banlungu. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 10

Banlung / Stung Treng / Siem Reap

Po snídani vás čeká cesta z Banlungu do Stung Trengu, odkud se vydáte na 5 hodin trvající cestu do Siem Reap. (Celkem cesta cca 7-8 hodin)
Hotel, snídaně.

den 11

Siem Reap

Během dnešního dne Vás čeká 9 hodinový výlet do Preah Vilhear, což je ohromující, na horském hřebenu posazený chrámový komplex, pocházející z doby vlády Suryavarmana I. – khmerského krále. Preah Vilhear kdysi býval významným poutním místem, jehož svatyně je umístěna na okraji útesu. Stoupání na vrchol hory trvá přibližně dvě hodiny po stinných, ale také poměrně strmých cestách. Alternativně je možné vystoupat po úbočí hory místním vozidlem. Na vrcholu budete odměněni nádhernými výhledy na níže položené pláně, které se táhnou do dáli až k Phnom Kulen. Přenocování v Siem Reap.
Hotel, snídaně.

den 12

Siem Reap

Po snídani se vydáte na 3 hodinový výlet k Banteay Srei, hinduistickému chrámu z 10. století zasvěcenému Šivovi, který je postavený z růžového pískovce a navzdory své velikosti je považován za klenot klasického khmerského umění. Později se vydáte k chrámové skupině Roluos, které se nachází ve stejnojmenném malém městečku. Tyto památky patří mezi první khmerského klasického umění a místní pískovcové sochy a sanskrtské nápisy jsou úchvatné. Mezi nejzajímavější a největší ze skupiny chrámů patří Bakong, buddhistický klášter zasvěcený Šivovi. Vaše další kroky povedou do Banteay Samre, chrámu z poloviny 12. století věnovaný Višnovi a před návratem navštívíte ještě Pre Rup, chrám pyramidového tvaru postaven Rajendravarmanem II. Den zakončíte večeří v restauraci Crystal Angkor. Přenocování v Siem Reap.
Hotel, snídaně, večeře.
den 13

Siem Reap

Dnes budete poznávat krásy Angkoru, a proto se po snídani vydáte na prohlídku Angkor Wat, který je národním symbolem a vyhledávaným místem každého návštěvníka Kambodži. Největší, nejzachovalejší a nejvíce nábožensky významné chrámy Angkoru Vás uchvátí svou velikostí i jemným uměleckým rázem v podobě řezbářských prací. Přes obrovský příkop dojdete až do hlavní „budovy“, vystoupáte přes sérii galerií a nádvoří až k centrální svatyni, nabízející malebné výhledy po okolí. Po cestě budete moci obdivovat kamenné řezbářské práce zdobící téměř každý povrch, uvidíte nebeské tanečníky nebo také nejdelší souvislý basreliéf na světě vyprávějící příběhy hinduistické mytologie. Později prozkoumáte do džungle oděný chrám Ta Prohm, jednu z nejpopulárnějších oblastí Angkoru. Dalším bodem zájmu bude Angkor Thom - do opevněného města Angkor Thom, rozkládajícího se na ploše 10 kilometrů čtverečních, vstoupíte monumentální jižní branou přes hráz lemovanou po obou stranách sochy démonů a bohů. Pokračovat budete na Terasu slonů a Terasu malomocného krále, které byly využívány pro slavnostní příležitosti a zdobí je dramatické reliéfy. Navštívíte ruiny Baphuon, Royal Enclosure a Phimeanakas a pokračovat budete do tajemného chrámu Bayon, jednoho z nejpopulárnějších chrámů Angkoru, prozkoumáte místní galerie krásně zachovalých reliéfů a vystoupáte po úzkých schodech až do centrální svatyně, kde uvidíte obří kamennou tvář, usmívající se na vás ze všech úhlů. Den zakončíte hodinovou návštěvou chrámu Preah Khan. Přenocování v Siem Reap.
Hotel, snídaně.

den 14

Siem Reap

Po snídani vás čeká výlet do Kompheim Village, vesničky skládající se z převážně zemědělských rodin, kde navštívíte místní pagodu, komunitní školu a dílnu. Kompheim nepatří mezi turistické cíle a není běžně navštěvovanou vesnicí, její návštěva bude tedy sama o sobě vždy unikátním zážitkem a je třeba počítat s tím, že zde mohou probíhat některé z místních ceremoniálů či slavností. Návštěva vesničky by v žádném případě neměla narušit místní tradiční kulturní praktiky a v případě potřeby je třeba jim návštěvu přizpůsobit. Odpoledne se vydáte do oblasti Mechrey u jezera Tonle Sap, kde vás přivítají vřelé úsměvy skromných kambodžských lidí, kteří zde na jezeře žijí. Budete mít možnost vydat se kajakem po hladině Tonle Sap a pozorovat krásné scenérie i vzácné ptactvo. Odborný průvodce vám vysvětlí místní zvyky, jak zde lidé žijí, pracují a obchodují. Později návrat do Siem Reap. Nocleh.
Hotel, snídaně.
den 15

Siem Reap

Po snídani volno do transferu na letiště k vašemu odletu zpět domů.
Snídaně.
den 16

Přílet do Prahy.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 74 290 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Kambodža
Termín 26.8. - 10.9.2019
Další termíny
Délka 16 dní / 13 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415726
Cena za osobu 74 290 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Kambodža, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Radek Maděra

+420 739 314 500

rmadera@arcadia-air.com

Krásy Kambodži a tropické pláže v Sihanoukville - lodí ze Siem Reap

11
Na vyžádání

Podzimní Japonsko s českým průvodcem

96 970 Kč

Neotřelá cesta Kambodžou z východu na západ

71 290 Kč

Atmosphere Kanifushi Maldives

76 990 Kč

Skutečná exotika v panenských džunglích Bornea

73 200 Kč