Přírodní a architektonické skvosty Jordánska ***

Wadi Rum - The JordanTourism Board
01. 12. 2029
45 700 Kč

Privátní zájezd již od 2 osob.

Ubytování

Amman: Rum nebo Red Rose Hotel | Dana: Dana Tower Hotel | Petra: Edom Hotel | Wadi Rum: Explore Camp | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

7x polopenze

Navštívená místa

 • Jerash
  Jerash
  Jerash
  Starověké město je považováno za jeden z divů Jordánska a je také druhým nejnavštěvovanějším místem v této zemi. Městu založeném Alexandrem Makedonským, kterému přezdívají Pompeje východu, budete moci obdivovat krásné stavby z dob starého Říma, jeden z nejzachovalejších amfiteátrů nebo 160 jónských sloupů lemujících hlavní náměstí.
 • Kerak
  Kerak
  Kerak
  Slavné město s ještě slavnějším hradem Krak des Moabites uchvátí krásnou osmanskou architekturou. Město, které bylo obydlené již v době železné je zmíněno v Bibli jako místo, kam nechal akkadský král po dobytí Damašku poslat zajatce. Nejdůležitější roli ovšem město sehrálo v křižáckých bitvách. Hrad Krak des Moabites v držení křižáckých vojsk byl dlouho dobu považován za nedobytný. Až po ročním obléhání v roce 1189 se vzdal muslimům v čele se Saladinem.
 • Petra
  Petra
  Petra
  Město vytesané do pískovcových skal postavili Nabateané v 6. století př. n. l., a dodnes je toto místo opředeno tajemnem. Město, o jehož existenci dlouho věděli jen místní beduíni, přežilo za ta léta obchodní karavany, římské vojáky, zemětřesení, byzantskou nadvládu, aby pak na staletí upadlo v zapomnění, a od počátku 19. století až do dnešních dní znovu uchvátilo každého návštěvníka, který jej spatří. Město schované třemi údolími oslní krásnými chrámy, pohřebišti, spletitými chodbami nebo klenutými branami. Není se čemu divit, že je toto impozantní skalní město zapsané na seznam památek UNESCO a že bylo dokonce zařazeno na seznam novodobých divů světa.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Amman – Praha (Vídeň) vč. všech tax v obvyklé rezervační třídě
 • ubytování v hotelech dle itineráře
 • program dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • transfery soukromým klimatizovaným vozidlem
 • všechny vstupy dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční služba v Jordánsku
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Jordánska (60 USD/1 osoba, platí se na letišti v Ammanu)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • služby anglicky hovořícího průvodce (na požadavek zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Amman:
Přílet do Ammanu, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás odveze do Vašeho hotelu v Ammanu. Nocleh v hotelu.
Hotel, večeře.
den 2 Amman / rezervace Ajlun / Jerash (/Džaraš) / Amman:
Po snídani Vás čeká první z krásných výletů v Jordánsku. Vydáte se do horské lesní rezervace Ajlun, která je jedinečná díky úrodné půdě a bohaté přírodní vegetaci dubových a pistáciových lesů. Můžete se těšit na procházku s krásnými panoramatickými výhledy. Poté odjezd do starověkého města Jerash (Džaraš). Městu založené Alexandrem Makedonským se přezdívá Pompeje východu a Vy zde budete moci obdivovat krásné stavby z dob starého Říma, jeden z nejzachovalejších amfiteátrů nebo 160 jónských sloupů lemujících hlavní náměstí. K večeru odjezd zpět do Ammanu, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 3 Amman / přírodní rezervace Mujib / Kerak / přírodní rezervace Dana:
Po snídani se vydáte za krásami přírodní rezervace Mujib. Za nejkrásnější je považován hluboký kaňon, který omývá řeka Jordán. Čeká Vás výlet mezi pískovcovými skalami do rokle, kterou protéká řeka, v závislosti na množství vody možnost koupání. Cesta se ke slavnému městu Kerak. Městu s úchvatnou osmanskou architekturou dominuje křižácký hrad Krak des Moabites, který byl několikrát obléhán muslimy. Odjezd do přírodní rezervace Dana, večeře, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 4 přírodní rezervace Dana/ Shawbak / Petra:
Po snídani výprava do rezervace Dana. Přírodní skvost rezervace Dana okouzlí vznešenými červenými a bílými pískovcovými skalami Wadi Dana. Procházka touto oblastí nabízí krásné panoramatické výhledy. Odpoledne cesta ke starobylému hradu Shawbaku. Hrad nazývaný také Krak de Montreal, je křižáckým hradem z 12. století. I když není tolik zachovalý jako slavnější Krak des Moabites, rozkládající se na vysoké hoře, působí velmi majestátním dojmem. K večeru odjezd ke skalnímu městu Petra, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 5 Petra:
Po snídani si vychutnáte vrchol celého zájezdu při prohlídce úchvatného skalního města Petra. Tajemné město schované mezi třemi údolími Vás oslní krásnými chrámy, pohřebišti, spletitými chodbami a klenutými branami. Není se čemu divit, že je toto impozantní město zapsané na seznam památek UNESCO a že bylo dokonce zařazeno na seznam novodobých divů světa. Odpoledne mohou zájemci navštívit skalní Klášter nacházející se nedaleko Petry. Po překonání 800 schodů spatříte obrovský Nabateanský chrám, větší ale také méně zdobenou kopii Petry. Nocleh v hotelu nedaleko skalního města.
Hotel, polopenze.
den 6 Petra / Wadi Rum:
Po snídani odjezd do nedaleké oblasti Wadi Rum, které se také přezdívá Měsíční údolí. Ve vesnici Rum se setkáte s beduíny, s nimiž se vydáte na jedinečnou dvouhodinovou prohlídku pouště. Během cesty poznáte tuto úchvatnou nehostinnou krajinu která je pro své přírodní krásy zapsaná na seznamu památek UNESCO. Odpoledne si na tomto jedinečném místě, kde se mimo jiné natáčel slavný film Laurence z Arábie, prohlédnete krásné skalní útesy, oblouky, jeskyně, kaňon Barragh, Laurencův dům nebo starodávné petroglyfy. K večeru se Vám při jízdě v červených písečných dunách naskytne jedinečný pohled na západ slunce. Večeře a nocleh v beduínské vesnici Wadi Rum.
Chata,  polopenze.
den 7 Wadi Rum / Mrtvé moře / Amman:
Po snídani je na programu výlet k Mrtvému moři. Užijete si koupání a opalování u tohoto nejslanějšího jezera na světě, které se rozprostírá na nejnižším místě na zemi (400 m. pod hladinou moře) a má velice léčivé účinky. Je unikátní svým vysokým obsahem soli, díky čemuž je nemožné se v jezeře utopit. K večeru odjezd do Ammanu, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 8 Amman:
Po snídani transfer na letiště v Ammanu k Vašemu letu domů. Přílet.
Snídaně.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 45 700 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Jordánsko
Termín 1.12. - 8.12.2029
Další termíny
Délka 8 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-401217
Cena za osobu 45 700 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Jordánsko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Jordánsko - po stopách biblických příběhů

14 Petra - The JordanTourism Board
43 520 Kč

Cestování jižní Indií: Tropická Kerala a plavba po vodních kanálech

45 330 Kč

Přírodní a architektonické skvosty Jordánska

Wadi Rum - The JordanTourism Board
45 700 Kč

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 630 Kč

Pláž, tradice, duny a súk s živým dobytkem

Shangri-La
56 520 Kč

Paradise Island Resort & Spa

aerial
43 320 Kč