Fascinujícím Jordánskem po Královské cestě - s koupáním v Aqabě ***

08 poušť Wadi Mujib - The JordanTourism Board
termín dle vlastního výběru
od 39 110 Kč

Privátní zájezd již od 2 osob.

Ubytování

Amman: Rum nebo Red Rose Hotel | Petra: Edom Hotel | Aqaba: Mina Hotel | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Strava

7x polopenze

Navštívená místa

 • Jerash
  Jerash
  Jerash
  Starověké město je považováno za jeden z divů Jordánska a je také druhým nejnavštěvovanějším místem v této zemi. Městu založeném Alexandrem Makedonským, kterému přezdívají Pompeje východu, budete moci obdivovat krásné stavby z dob starého Říma, jeden z nejzachovalejších amfiteátrů nebo 160 jónských sloupů lemujících hlavní náměstí.
 • Kerak
  Kerak
  Kerak
  Slavné město s ještě slavnějším hradem Krak des Moabites uchvátí krásnou osmanskou architekturou. Město, které bylo obydlené již v době železné je zmíněno v Bibli jako místo, kam nechal akkadský král po dobytí Damašku poslat zajatce. Nejdůležitější roli ovšem město sehrálo v křižáckých bitvách. Hrad Krak des Moabites v držení křižáckých vojsk byl dlouho dobu považován za nedobytný. Až po ročním obléhání v roce 1189 se vzdal muslimům v čele se Saladinem.
 • Petra
  Petra
  Petra
  Město vytesané do pískovcových skal postavili Nabateané v 6. století př. n. l., a dodnes je toto místo opředeno tajemnem. Město, o jehož existenci dlouho věděli jen místní beduíni, přežilo za ta léta obchodní karavany, římské vojáky, zemětřesení, byzantskou nadvládu, aby pak na staletí upadlo v zapomnění, a od počátku 19. století až do dnešních dní znovu uchvátilo každého návštěvníka, který jej spatří. Město schované třemi údolími oslní krásnými chrámy, pohřebišti, spletitými chodbami nebo klenutými branami. Není se čemu divit, že je toto impozantní skalní město zapsané na seznam památek UNESCO a že bylo dokonce zařazeno na seznam novodobých divů světa.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Amman – Praha (Vídeň) vč. všech tax v obvyklé rezervační třídě
 • ubytování v hotelech dle itineráře
 • program dle itineráře
 • stravování dle itineráře
 • transfery soukromým klimatizovaným vozidlem s řidičem
 • všechny vstupy dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka v Jordánsku
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vízum do Jordánska (60 USD/1 osoba, platí se na letišti v Ammanu)
 • cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)
 • služby anglicky hovořícího průvodce (na požadavek zajistíme)
 • nápoje a strava neuvedená v itineráři
 • příplatek za velikonoční a vánoční období
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1 Amman:
Odlet. Přílet do Ammanu, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu v Ammanu. Nocleh v hotelu.
Hotel, večeře. 
den 2 Amman /Jerash (Džaraš) / Um Qays / Amman:
Po snídani se můžete těšit na jeden z divů Jordánska starověké město Jerash (Džaraš). Městu založené Alexandrem Makedonským se přezdívá Pompeje východu a Vy zde budete moci obdivovat krásné stavby z dob starého Říma, jeden z nejzachovalejších amfiteátrů, nebo 160 jónských sloupů lemujících hlavní náměstí. Poté přejezd do města Um Qays, které se pyšní dochovanými chrámy, kolonádami a divadlem. K večeru návrat do Ammanu, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 3 Amman / Madaba / Nebo / Královská cesta / Kerak / Petra:
Po snídani odjezd do města Madaba, kde Vás okouzlí jedinečné mozaiky z byzantského období včetně slavné Madabské mapy nacházející se v kostele sv. Jiří a zobrazující mapu svatých míst z biblického světa. Krásy přírody si vychutnáte při jedinečném výhledu z hory Nebo. Dnes zde jako památka na Mojžíše, který odsud spatřil zaslíbenou zemi, předtím než zemřel, stojí byzantská kaple a moderní památník. Po Královské cestě se následně vydáte do slavného města Kerak. Královská cesta, zmíněná dokonce ve Svatém písmu, platila za starověkou spojnici mezi vesnicemi z doby kamenné a biblickými městy království Ammonu, Moabu a Edomu. Městu Kerak s úchvatnou osmanskou architekturou dominuje křižácký hrad Krak des Moabites, který byl několikrát obléhán muslimy. Odjezd do Petry. Ubytování, nocleh. 

Hotel, polopenze.

den 4 Petra:
Po snídani si vychutnáte vrchol celého zájezdu při prohlídce úchvatného skalního města Petra. Tajemné město schované mezi třemi údolími Vás oslní krásnými chrámy, pohřebišti, spletitými chodbami a klenutými branami. Není se čemu divit, že je toto impozantní město zapsané na seznam památek UNESCO a že bylo dokonce zařazeno na seznam novodobých divů světa. Odpoledne mohou zájemci navštívit další památku, kterou je skalní Klášter nacházející se nedaleko Petry. Po překonání 800 schodů spatříte obrovský Nabateanský chrám, větší ale také méně zdobenou kopii Petry. Nocleh v hotelu nedaleko skalního města.

Hotel, polopenze.


den 5 Petra / Beidah „Little Petra“ / Wadi Rum / Aqaba:
Po snídani se vydáte do nedalekého města Beidah, kterému se také přezdívá Malá Petra. Místo sloužilo pro obchodníky a karavany, kteří si právě zde mohli odpočinout. Stejně jako Petra i Beidah nadchne krásnými stavbami vytesanými do pískovcových skal. Mimo to uchovává i jedinečné fresky staré více než dva tisíce let. Fascinující zastávka Vás čeká v oblasti Wadi Rum, které se také přezdívá Měsíční údolí. Ve vesnici Rum se setkáte s beduíny, s nimiž se vydáte na jedinečnou dvouhodinovou prohlídku pouště. Během cesty poznáte tuto úchvatnou nehostinnou krajinu, která je pro své přírodní krásy zapsaná na seznamu památek UNESCO. V místě, kde se mimo jiné natáčel slavný film Laurence z Arábie, si prohlédnete krásné skalní útesy, oblouky, jeskyně nebo starodávné petroglyfy. K večeru odjezd do přímořského města Aqaba, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 6 Aqaba:
Po snídani individuální volno na Vaše aktivity ve městě Aqaba. Aqaba nabízí spoustu možností, od plavání nebo potápění a jiných vodních sportů v tyrkysově modrém moři nebo nepřeberné nákupní možnosti s nejlepšími cenami v celém Jordánsku. Nocleh v hotelu.
Hotel, polopenze.
den 7 Aqaba:
Po snídani individuální volno na Vaše aktivity ve městě Aqaba, večeře, nocleh.
Hotel, polopenze.
den 8 Aqaba / Amman:
Po snídani transfer na letiště v Ammanu k Vašemu letu domů. Přílet.
Snídaně.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 39 110 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Jordánsko
Termín termín dle vlastního výběru (uveďte do poznámky)
Další termíny
Délka 8 dní
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Polopenze
Kód AA-401216
Cena za osobu od 39 110 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Jordánsko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Jordánsko - po stopách biblických příběhů

14 Petra - The JordanTourism Board
43 520 Kč

Přírodní a architektonické skvosty Jordánska

Wadi Rum - The JordanTourism Board
45 700 Kč

Bohaté poznání klenotů Říše středu

48 100 Kč

Kompletní okruh s pobytem u moře

37 640 Kč

Krásy Kambodži a tropické pláže v Sihanoukville - lodí ze Siem Reap

11
43 480 Kč

Paradise Island Resort & Spa

aerial
43 320 Kč