Zájezdy do Jordánska

(0 zájezdů)
Starobylé památky a nádherná příroda, to jsou zájezdy Jordánsko. Objevíte krásy přírodní rezervace Wadi Mujib a jejích kaňonů, červených pískovcových skal v přírodní rezervaci Dana a samozřejmě také pouštní skalní útvary s červeným pískem Wadi Rum. Pro milovníky památek je určena návštěva pozůstatků slavných měst Jerash, Kerak a obzvláštním zážitkem se stává spatření skalního města Petra.

Zájezdy do Jordánska

Se zájezdy do Jordánska se dostanete do starověkého města Jerash (Džaraš), které patří mezi nejnavštěvovanější města této země. Založil ho Alexandr Makedonský a v Bibli ho najdete pod jmény Antiochea a Gerasa. Ježíš zde vyháněl z obyvatel zlé duchy. Toto město je také často nazýváno Pompejemi východu díky nádherným stavbám z dob starého Říma, jako je velmi zachovalý amfiteátr a 160 jónských sloupů podél hlavního náměstí. Spatříte samozřejmě také řeku Jordán v hlubokém kaňonu v přírodní biosférické rezervaci Wadi Mujib. Dříve tvořila hranici mezi severní zemí Moabů a jižní Edomitů. Tato přenádherná krajina disponuje naprosto jedinečnou přírodní vegetací, spoustou druhů ptáků, divokých zvířat dokonce i arabským leopardem a šakalem. Pokud milujete starou architekturu z doby Osmanské říše, tak rozhodně nevynechejte slavné město Kerak s hradem Krak des Moabites, který byl dlouho považován za nedobytný. V době železné zde bylo totiž důležité místo během křižáckých výprav. Hrad byl dobyt až v roce 1189 po ročním obléhání.

Dovolená Jordánsko

Dovolená Jordánsko vás přenese do dávné historie, především při návštěvě města Petra, vytesaného do pískovcových skal v 6. stol. př. n. l. I v dnešní době na vás bude dýchat jeho kouzlo a tajemno. O tomto místě totiž poměrně dlouho věděli jen beduíni, a proto přežilo nájezdy obchodních karavan, římských vojáků, byzantskou nadvládu, a poté upadlo v hluboké zapomnění. Proto každý, kdo ho navštíví, je naprosto fascinován. Město je ukryto za třemi údolími a najdete v něm starobylé chrámy, pohřebiště, spoustu uliček s klenutými branami. Díky svému kouzlu je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. A uvidíte nejen to. Jordánsko skrývá spoustu tajemných koutů.

Nenašli jste, co jste hledali? Rádi Vám připravíme dovolenou na míru podle Vašich přání a finančních možností.