Rozkvetlé Japonsko s českým průvodcem ***

24. 03. 2020
81 800 Kč

Skupinový zájezd s ČESKÝM průvodcem CK, malá skupinka.

Ubytování

Kjoto - Hotel Marufuku Kyoto Higashiyama 3*, Tokio - APA Hotel Higashi-Nihombashi-Ekimae 3* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie. |

Strava

Snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Ósaka/ Tokio – Praha vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • služby česky hovořícího průvodce
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou snídaně
 • 14 denní Japan Rail Pass
 • odvoz zavazadel kurýrní službou (Kjóto Tokio)
 • městská doprava po celou dobu pobytu
 • program dle itineráře
 • vstupy do památek dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka v Japonsku
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet z Prahy
den 2

Ósaka / Kjóto

Po příletu Vás na letišti vyzvedne průvodce, se kterým se přesunete do Kjóta. Uschování zavazadel  a prohlídka okolí Císařského paláce (bez vstupu) a bohatě zdobeného paláce Nidžó ze 17. století, který proslul pro své „skřivánčí podlahy“. Ty nepříjemně vržou a v minulosti měly za úkol odhalit potenciální nepřítele. Odpoledne návrat do hotelu, uybtování a zbytek dne individuální volno na aklimatizaci.
Hotel
den 3

Kjóto

Po snídani se vydáte na celodenní poznávání Kjóta. Tu začnete návštěvou chrámu stříbrného pavilonu Ginkakudži. Dále budete pokraćovat Stezkou filozofů k chrámu Nanzendži, který patří mezi pět velkých zenových chrámů v Kjótu a také k úchvatné zenové zahradě Murinan. Po svatyni Heian Džingú a okolní zahrady se přesunete zpět do hotelu. Nocleh Kjóto
Hotel, snídaně
den 4

Kjóto / Arašijama / Kjóto

Snídaně a transfer do čtvrti Arašijama, kde se nachází chrám Tenrjúdži, po jehož prohlídce se projdete bambusovým hájem Sagano po dřevěném mostě Togecukjó přes řeku Kacura a podíváte se
také k chrámu Džódžakkódži. Návrat zpět do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 5

Kjóto / Nara / Kjóto

Po snídani odjezd do starobylého města Nara. Ta vyniká zalesněnými kopci, parky s chrámy i jedněmi z nejstarších dřevěných staveb na světě.  V parku Nara, se nachází více než tisíc jelenů (šika), považovaných za „posly bohů“. Uvidíte velmi významný chrám Tódaidži, který se skládá z Buddhovy síně (Daibucuden), vedlejších chrámů, síní, pagod a bran výjimečné historické hodnoty. Dále slavnou svatyni Kasuga taiša, která se také nachází v parku. Odpoledne návrat zpět do Kjóta a nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně
den 6

Kjóto / Himendži / Kjóto

Po snídani pojedete vlakem do Himedži. Ze stanice se pak pěšky vydáte na prohlídku hradu a okolní zahrady Kokoen, po níž opět nasednete na vlak a pojedete do stanice Maiko. Zde si projdete promenádou Maiko Marine, 47m n.n., která je na nejdelším visutém mostě Akaši kaikjó spojující Honšú s Šikoku. Následuje cesta zpět do Kjóta a nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně
den 7

Kjóto / Kanazawa / Kjóto

Po snídani pojedete do Kanazawy, která je vyhlášená velkolepou zahradou Kenrokuen a také zajímavými oblastmi, jako je dům gejš v Higaši Čaja a také oblast samurajů Nagamači. Na místním trhu Ómičó budete mít možnost si zakoupit nejrůznější japonské speciality. Po ukončení prohlídek v Kanazawě návrat do Kjóta a nocleh v hotelu.
Hotel, snídaně
den 8

Kjóto

Po snídani si užijete celodenní putování Kjótem. Podíváte se do chrámu Sandžúsangendó s 1001 sochami, dále do chrámu Tófukudži s nádhernou zenovou zahradou a ke svatyni Fušimi Inari s 10 000 červenými branami torii.  Nocleh Kjóto
Hotel, snídaně
den 9

Kjóto / Tokio

Po snídani pojedete do Tokia vysokorychlostním vlakem šinkansenem. Po příjezdu se přesunute k vyhlášenému rybímu trhu Cukidži (pouze vnější část). Pokračovat budete k zahradám Hamarikjú. Odtud pak pojedete lodí do Asakusy a prozkoumáte její historickou oblast, jako je chrám Sensódži, nejznámější tokijský chrám. Před ním se nachází ulička zvaná Nakamise, kterou tvoří mnoho stánků se suvenýry či různými dobrotami. Odtud také můžete v celé své kráse spatřit telekomunikační věž Tokyo Skytree, která je nejvyšším vyhlídkovým bodem v Tokiu. Nocleh Tokio.
Hotel, snídaně
den 10

Tokio

Po snídani přesun k zahradě Koišikawa Kórakuen po niž si prohlédnete východní zahrady Císařského paláce. Tokio z výšky si prohlédnete z Tokijské metropolitní vládní budovy, kde se ve 45. patře nachází observatoř. Za dobrého počasí lze dokonce zahlédnout i horu Fudži.  Odpoledne ještě navštívíte městský park Šindžuku gjoen se zahradami. Návrat do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 11

Tokio / Kamakura / Tokio

Po snídani se vypravíte vlakem na pobřeží Kamakury. Prohlédnete si chrám Hasedera a druhou největší bronzovou sochu Buddhy vysokou přes 13 metrů. Následuje prohlídka chrámu Curugaoka Hačimangú. Odpoledne transfer vlakem zpět do Tokia. Nocleh Tokio.
Hotel, snídaně
den 12

Tokio

Po snídani bude vaším cílem dnešního dne čtvrť Haradžuku. Zde se nachází rozlehlý park Jojogi a v něm nejznámější tokijská svatyně Meidži džingú. Čtvrť Haradžuku je známá tím, že se zde schází mladí Japonci, kteří jsou oblečení do zajímavých a často i výstředních odních oděvů. Odpoledne návrat do hotel a nocleh.
Hotel, snídaně
den 13

Tokio

Po snídani individuální volno na Vaše aktivity
Hotel, snídaně
den 14

Tokio

Po snídani přesun na letiště a odlet zpět domů.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 81 800 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Japonsko
Termín 24.3. - 6.4.2020
Další termíny
Délka 14 dní / 12 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415801
Cena za osobu 81 800 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Japonsko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Velký okruh celým Vietnamem s návštěvou Sapy a pobytem u moře

79 620 Kč

Rozkvetlé Japonsko s českým průvodcem

81 800 Kč

Velký okruh přes Thajsko, Laos, Vietnam až do Kambodže

99 630 Kč

Atmosphere Kanifushi Maldives

76 990 Kč

Privátně za krásami Pekingu

2. Peking - Zakázané město
Na vyžádání