LAST MINUTE: Rozkvetlé Japonsko s českým průvodcem ***

25. 03. 2019
82 222 Kč

Skupinový zájezd s ČESKÝM průvodcem CK, malá skupinka.

!! 100% garantovaný odlet !!
25.3. - 5.4.2019

Ubytování

Sunshine Prince hotel - Tokio / Rout Inn Grandia Hida - Takajama / Nagoya Tokyu Hotel - Nagoja / Centnovum Kyoto - Kjóto | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie. |

Strava

Snídaně, 2 x oběd

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Tokio / Kjóto – Praha vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • služby česky hovořícího průvodce
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou snídaně
 • 2 x oběd
 • 7 denní Japan Rail Pass
 • privátní transfer z a na letiště
 • trajekt na ostrov Mijadžima
 • odvoz zavazadel kurýrní službou (Tokio - Takajama - Kjóto)
 • městská doprava v Tokiu, Takajamě a Kjótu
 • program dle itineráře
 • vstupy do památek dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka v Japonsku
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet z Prahy
den 2

Tokio

Přílet do Tokia, kde nasednete na privátní transfer a ten Vás zaveze do hotelu v tokijské čtvrti Asakusa. Po ubytování budete mít možnost si na chvíli odpočinout po dlouhé cestě. Poté Vás průvodce vezme do obchodní čtvrti Šindžuku. Zde navštívíte Tokijskou metropolitní vládní budovu, kde se ve 45. patře nachází observatoř. Budete mít krásný výhled na celé Tokio, za dobrého počasí lze dokonce zahlédnout i horu Fudži. Po ukončení prohlídky návrat do hotelu a nocleh. Nocleh Tokio.
Hotel
den 3

Tokio

Po snídani se vydáte na celodenní poznávání Tokia. Navštívíte historicky významnou čtvrť Asakusa, kde se nachází chrám Sensódži, nejznámější tokijský chrám. Odtud také můžete v celé své kráse spatřit telekomunikační věž Tokyo Skytree. Poté se vydáte do parku Ueno. V tomto rozlehlém parku se nachází mnoho atrakcí. Kromě slavné ZOO, různých muzeí a galerií je park domovem řady svatyní a chrámů. Následně Vás ještě čeká čtvrť Šibuja. Tato nákupní čtvrť se vyznačuje spoustou obchodů a restaurací. Navíc se zde nachází slavná křižovatka se spletitými přechody. Návrat městskou dopravou do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 4

Tokio

Po snídani se vydáte na vyhlášený rybí trh Cukidži, kde se nachází přes 400 obchodníků nabízejících ty nejčerstvější suroviny v celém Tokiu. Kromě toho jsou zde také restaurace a bistra, kde můžete ochutnat místní speciality. Dnes se také vydáte do okolí Císařského paláce. Poté bude další zastávkou Vaší prohlídky čtvrť Haradžuku. Zde se nachází rozlehlý park Jojogi a v něm nejznámější tokijská svatyně Meidži džingú. Čtvrť Haradžuku je známá tím, že se zde schází mladí Japonci, kteří jsou oděni do zajímavého a často i výstředního oblečení. Závěr dne si spestříte prohlídkou místního pivovaru spojenou s ochutnávkou zlatavého moku. Po ukončení prohlídky návrat městskou dopravou do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 5

Tokio / Hakone / Tokio

Po snídani se vypravíte privátním transferem do oblasti národního parku Hakone a slavné hory Fudži. Na programu dne bude nejen výlet lanovkou na horu Komagatake, ale i projížďka po jezeře Aši. Odtud budete mít krásný výhled na horu Fudži. Kromě toho se podíváte do pětipatrové Čúreito pagody, která je ideálním místem pro úžasný výhled na celou oblast kolem. Večer se vrátíte privátním transferem do hotelu v Tokiu.
Hotel, snídaně, oběd
den 6

Tokio / Takajama

Dnes po snídani opustíte brány Tokia a čeká na Vás nezapomenutelná cesta šinkansenem do Takajamy. Toto město se nachází v hornatém regionu Hida a má nádech tradičního Japonska. Nejprve začnete návštěvou Starého města (Sanmači), kde se nachází mnoho krásných a zachovalých budov z období Tokugawa (1603 – 1868). Je zde hodně zachovalých domků, obchůdků a restaurací, ale také palíren sake. Dále bude Vaše prohlídka pokračovat ke svatyni Takajama džinja, která v minulosti sloužila jako detašované pracoviště vlády. Kromě toho Vás dnes ještě čeká další zajímavost, a to návštěva palírny sake. Zde se dozvíte, jak se vyrábí sake, jaká je jeho historie a všechny zajímavosti okolo. Budete tak moct nahlédnout do zákulisí procesu výroby tohoto tradičního japonského nápoje. Po ukončení prohlídky se vrátíte městskou dopravou zpět do hotelu.
Hotel, snídaně
den 7

Takajama

Dnes budete pokračovat v prohlídce města s užitím městské dopravy. Začnete návštěvou skanzenu Hida Folk Village. Nachází se zde 30 tradičních domků z celého regionu Hida, jež byly postaveny v období Tokugawa. Do skanzenu byly přemístěny až roku 1971. Poté budou Vaše kroky směřovat do muzea Macuri no mori. Toto muzeum bylo vybudováno, aby ukázalo návštěvníkům všechny krásy Takajamského festivalu, který patří mezi 3 nejkrásnější v Japonsku. V muzeu se nachází kočáry z průvodu, rekvizity a vše, co se při festivalu používá. Návrat zpět do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 8

Takajama / Nagoja

Po snídani se rozloučíte s Takajamou a Vaše cesta bude pokračovat městskou dopravou do Nagoji. Město se nachází v centrální části ostrova a je domovem více než 2 milionů lidí. Střetává se zde tradiční Japonsko s moderním průmyslem. Navštívíte muzeum železnice, které patří společnosti JR Central a dozvíte se všechny informace i zajímavosti nejen o historických parních lokomotivách, ale také o vysokorychlostních vlacích šinkansenech či nejnovějších typech vlaků zvaných maglev. Významným výrobcem regionu je i automobilka Toyota, do jejiž továrny se také podíváte a uvidíte část výrobního procesu automobilů. Návrat do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 9

Nagoja / Nara / Kjóto

Po snídani odjezd do starobylého města Nara. To se vyznačuje zalesněnými kopci, parky s chrámy a nejstaršími dřevěnými stavbami na světě. Narský park, který navštívíte, se rozprostírá na 526 hektarech, kde je soustředěna většina tamních památek. V parku se pohybuje více než tisíc jelenů (sika) považovaných za „posly bohů“. Uvidíte velmi významný chrám Tódaidži, který se skládá z Buddhovy síně (Daibucuden), vedlejších chrámů, síní, pagod a bran výjimečné historické hodnoty. Dále uvidíte slavnou svatyni Kasuga taiša. Po skončení prohlídky Nary se přesuneme do Kjóta, kde se ubytujeme. Odpoledne Vás ještě čeká návštěva nejslavnější kjótské svatyně Fušimi Inari. Po ukončení prohlídky se vrátíte městskou dopravou zpět do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 10

Kjóto

Kjóto je bývalé hlavní město Japonska, kde najdete nespočet zahrad, chrámů i svatyní velké historické hodnoty. Prohlídku začnete návštěvou nádherného buddhistického chrámu Kijomizudera, který se od ostatních liší tím, že není závislý na konkrétní buddhistické sektě, jako tomu bývá zvykem. Z verandy jeho hlavní síně se Vám naskytne nádherný pohled na Kjóto. Poté se přesunete do mimořádně bohatě zdobeného paláce Nidžó ze 17. století, který proslul pro své „skřivánčí podlahy“. Ty nepříjemně vržou a skřípou a v minulosti měly za úkol odhalit nepřítele. Vaše cesta bude dále pokračovat ke Zlatému pavilonu (Kinkakudži), jedné z nejznámějších kjótských památek. Jeho zlatá výzdoba se blýská i mezi korunami stromů. Den ukončíte prohlídkou zenového chrámu Rjóandži, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Návrat do hotelu městskou dopravou a nocleh v hotelu.
Fakultativně: Japonská večeře s neomezenými nápoji a 40 minutový programu s Maiko (učednice na gejšu). Cena 3.080 Kč/osoba.
Hotel, snídaně, oběd
den 11

Kjóto / Hirošima / Mijadžima / Kjóto

Ráno po snídani na Vás čeká celodenní prohlídka Hirošimy a ostrova Mijadžima, kde se přepravíte z Kjóta šinkansenem. Prohlídka bude probíhat městskou dopravou. Zavítáte na místa neštěstí 2. světové války, a to k Hirošimskému památníku míru a do Mírového pamětního muzea. Následně se trajektem přepravíte na ostrov Mijadžima, který se proslavil svatyní Icukušima. Ta je od roku 1996 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Navíc se zde nachází slavná velká brána torii, ke které se dá při odlivu přijít. Návrat do hotelu v Kjótu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 12

Kjóto

Po snídani privátní transfer na letiště a odlet zpět domů. Přílet do Prahy.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 82 222 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Japonsko
Termín 25.3. - 5.4.2019
Další termíny
Délka 12 dní / 10 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415801
Cena za osobu 82 222 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Japonsko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Japonsko a Jižní Korea s českým průvodcem

106 760 Kč

Podzimní Japonsko s českým průvodcem

96 970 Kč

LAST MINUTE: Rozkvetlé Japonsko s českým průvodcem

82 222 Kč

Jedinečný Vietnam od severu k jihu

77 390 Kč