Kultura Země vycházejícího slunce ***

03. 02. 2020
60 900 Kč

Individuální zájezd již od 2 osob.

Ubytování

12 x ubytování ve 3* hotelu
| Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie. |

Strava

Snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Tokio / Ósaka – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • Japan Rail Pass na 14 dní
 • stravování formou snídaně
 • 24-hodinová asistenční linka v Japonsku
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • transfer autobusem Odawara - Hakone
 • transfer lodí Takamacu - Našima - Takamacu
 • dopravu MHD
 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • průvodce a vstupy do památek
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet
den 2

Tokio

Přílet na letiště Narita či Haneda a přesun do Tokia. Na letišti si vyměníte svůj voucher za Japan Rail Pass, abyste jej mohli použít už pro cestu z letiště (pozor, JRP neplatí na metro ani MHD – autobusy v Tokiu, pouze na linku Jamanote – jsou to vlaky). Po příjezdu do Tokia se ubytujete v hotelu. Podle volna si můžete udělat výlet do čtvrti Šindžuku, kde se nachází Tokijská metropolitní vládní budova. V ní jsou observatoře, ze kterých zdarma uvidíte celé Tokio jako na dlani. Můžete také navštívit zahradu Šindžuku gjóen, která je krásná především na jaře.
Hotel.
den 3

Tokio

Dnes zamiřte do oblasti parku Ueno. Kromě samotného parku je tu k vidění zoo, chrámy a svatyně, ale především – muzea a galerie. Za návštěvu rozhodně stojí například Tokijské národní muzeum, Národní vědecké muzeum, Tokijské metropolitní muzeum umění. Až si budete chtít trochu od umění odpočinout, můžete se vydat na sousední Akihabaru. Tato čtvrť je proslulá elektronikou a také vším možným, co Vás napadne v souvislosti s mangou a anime. Pokud ještě nebudete mít dost poznávání, zamiřte do historické čtvrti Asakusa, kde se nachází chrám Sensódži. Asakusa se nachází cca 2,5 km od Akihabary, můžete tedy jít pěšky nebo se svézt metrem.
Hotel, snídaně.
den 4

Tokio

Pokud jste ranní ptáčata, přivstaňte si a zamiřte se podívat na rybí trh Cukidži. Najdete zde spoustu zajímavých věcí, čerstvé suroviny, a hlavně mořské plody. Můžete si dát něco dobrého. Poté se přesuňte k Císařskému paláci (lze i pěšky, cca 2 km). Pokochejte se Východními zahradami, které jsou přístupné veřejnosti. Dále se přesunete do oblasti zvané Roppongi. Zde se nachází velmi slavné Muzeum umění Mori, kde se nachází expozice se soudobým uměním. Odpoledne se zajděte podívat na svatyni Meidži džingú, která se nachází v rozlehlém parku Jojogi. Nedaleko odsud je také slavná čtvrť Haradžuku, kde se schází mládež ve velmi zajímavém oblečení.
Hotel, snídaně.
den 5

Tokio / Hakone

Dnes ráno se přesunete z Tokia do Hakone. Pojedete vlakem do stanice Odawara a dále budete pokračovat autobusem či jinou dopravou. I zde je z čeho vybírat. Nejvíce doporučujeme návštěvu Hakone open-air muzea (Hakone čókoku no mori bidžucukan). Ve vnitřních i vnějších prostorách muzea uvidíte velice zajímavé kousky, určitě stojí za návštěvu. Mezi další pak doporučujeme Muzeum umění Pola nebo Hakone Garasu no mori muzeum.
Hotel, snídaně.


den 6

Hakone

Dnes doporučujeme navštívit ta muzea a galerie, které jste nestihli předcházející den. Kromě toho, právě se nacházíte v oblasti Národního parku, takže je zde určitě vidět mnohem více než jen muzea. Hakone má také zajímavou historii, nádherné okolí a příjemné klimatické podmínky po celý rok. V Hakone se nachází vulkán Owakudani, vroucí údolí bublajících pramenů vody a jezero Aši, ze kterého můžete spatřit horu Fudži. Pro Japonce je národní park Hakone nejpopulárnějším místem, kde mohou relaxovat a doplňovat své síly a energii.
Hotel, snídaně.
den 7

Hakone / Nagoja

Dnes se přesunete z Hakone do Nagoji. Cesta ze stanice Odawara trvá jen něco málo přes hodinu, pokud pojedete šinkansenem, takže nemusíte ráno spěchat, a ještě si projít okolí Hakone. Po ubytování v hotelu se jděte podívat na nagojský hrad. Z větší části se jedná o repliku, protože hrad byl dost zničen v roce 1945, nicméně i tak je to úchvatná podívaná.
Hotel, snídaně.
den 8

Nagoja

Kromě proslulého hradu skrývá Nagoja také mnoho zajímavých míst pro potěchu milovníků umění a historie. Známé je například Muzeum umění Tokugawa, ve kterém se můžete pokochat krásami klenotů z období vládnutí dynastie Tokugawa (samurajské výzbroje, potřeby pro čajový obřad, dochovaná poezie aj.). Mezi dalšími doporučujeme například muzeum Toyoty, Muzeum umění Jamazaki Mazak nebo Nagoja/Bostonské muzeum výtvarného umění. Pokud chcete místo toho do přírody, můžete si udělat výlet do údolí Korankei nedaleko Nagoji.

Hotel, snídaně.
den 9

Nagoja / Kjóto

V Kjótu naleznete nejen více než 1600 budhistických klášterů a 270 šintoistických svatyň, ale také spoustu výrobků tradičních japonských uměleckých řemesel. K návštěvě jedné z největších atrakcí Kjóta – Císařského paláce potřebujete zvláštní povolení a doporučujeme Vám obstarat si je ještě před Vaším odjezdem do Japonska. Kjóto reprezentuje japonskou kulturu, a proto je skvělou příležitostí, jak se seznámit s tradiční japonskou zábavou, která je zde v nepřeberném množství. Můžete například navštívit představení kabuki (japonské divadlo), nebo některou ze show, která se konají ve čtvrti gejš. Tento den doporučujeme návštěvu svatyně Fušimi Inari, která je proslulá svými bránami torii. U svatyně se nachází také krásný bambusový les nebo prastarý hřbitov. Dále se MHD přesunete k Stříbrnému pavilonu. Tento pavilon je mladší bráška slavného Zlatého pavilonu, určitě však také stojí za návštěvu. Poté se pěšky podél Filozofovy cesty přesunete ke svatyni Heian džingú. Po její návštěvě opět přesun MHD a den zakončíte návštěvou chrámu Kijomizudera.
Hotel, snídaně.
den 10

Kjóto

Z umění doporučujeme Miho muzeum, nacházející se jihovýchodně od Kjóta, nicméně dobře dostupné vlakem a autobusem.  Velmi zajímavé je skloubení designových prvků muzea a okolní přírody. Z dalších můžete navštívit například Kjótské národní muzeum nebo Kjótské národní muzeum moderního umění. Za zmínku stojí také Muzeum umění Sumija Motenaši. Toto muzeum se nachází v budově bývalé restaurace, kde ještě za období Tokugawa vystupovaly gejši. Kjóto Vás se svou bohatou historií i četností muzeí a galerií pohltí, určitě se zde nudit nebudete.
Hotel, snídaně.
den 11

Kjóto / Takamacu

Dnešní den začněte prohlídkou slavného Zlatého pavilonu, jedné z nejznámějších kjótských památek. Poté, abyste si trochu odpočinuli od všech chrámu a svatyní, se MHD přesuňte k hradu Nidžó. Ten je známý svými skřivánčími podlahami, které vržou a v minulosti měli za úkol odhalit nepřítele. Poté opět přesun MHD do čtvrti zvané Arašijama. Tady stojí za vidění mnoho věcí. Projděte se bambusovým hájem a zamiřte k chrámu Tenrjúdži. Nevynechejte ani most Togecukjó. A pokud máte rádi opice, vydejte se do opičího parku na kopci Iwatajama. Nejen, že uvidíte opice ve volné přírodě, ale budete mít také krásný výhled na celé Kjóto. Večer přesun z Kjóta do Takamacu. Nocleh v Takamacu.
Hotel, snídaně.
den 12

Takamacu / Naošima / Takamacu

Dnes se vydáte z Takamacu lodí na ostrov Naošima, který je známý svými muzei moderního umění i architekturou. Určitě nesmíte vynechat proslulý Benesse House, který v sobě spojuje moderní muzeum i hotel. Mezi další muzea na ostrově se řadí Lee Ufan muzeum nebo Čičú museum.
Hotel, snídaně.
den 13

Takamacu / Ósaka

Ráno přejezd z Takamacu do Ósaky. Projděte se po městě, zajděte se podívat do nejznámějších čtvrtí Umeda a Namba, dejte si něco dobrého k jídlu a užijte si poslední chvíle v Japonsku.
Hotel, snídaně
den 14

Ósaka

Odlet zpět domů

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 60 900 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Japonsko
Termín 3.2. - 16.2.2020
Další termíny
Délka 14 dní / 12 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415793
Cena za osobu 60 900 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Japonsko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Rozkvetlé Japonsko s českým průvodcem

81 800 Kč

Dominanty ostrova Honšú

64 150 Kč

Poznávání krás jižních Filipín, mystický ostrov Siquijor a setkání se žralokem obrovským

66 160 Kč

Tradiční ostrov Luzon a exkluzivní El Nido

60 580 Kč

Kultura Země vycházejícího slunce

60 900 Kč