Japonsko a Jižní Korea s českým průvodcem ***

06. 05. 2019
106 760 Kč

Skupinový zájezd s ČESKÝM průvodcem CK, malá skupinka.

Ubytování

Hotely 3*
| Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie. |

Strava

11 x snídaně, 1 x večeře

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Soul - Tokio / Osaka - Praha vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • služby česky hovořícího průvodce
 • ubytování ve 3* hotelech
 • stravování formou snídaně
 • 1 x večeře na lodi
 • program dle itineráře
 • jízdenky na vlak z Tokia do Osaky ve 2. třídě
 • přeprava zavazadel kurýrní službou z Tokia do Kjota
 • vstupy do památek dle itineráře
 • ostatní transfery dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka v Japonsku
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • lístky na MHD
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet
den 2

Soul

Přílet do Soulu, privátní transfer do hotelu, ubytování a zbytek odpoledne individuální volno na aklimatizaci.
Hotel
den 3

Soul / Andong / Hahoe / Kjongdžu / Soul

Po snídani se vydáte na prohlídku města Andong. Toto kulturní centrum je oblkopeno horami a v minulosti byla jeho ekonomika zaměřena především na zemědělskou výrobu. Dále se podíváte do tradiční korejské vesnice Hahoe, kde se dochovala autentická lidová architektura a i proto je toto místo pod patronací UNESCO. Pokračovat budete dále do města Kjongdžu, přezdívaného též jako Zlaté město, kde uvidíte Národní muzeum a nejstarší astronomickou rozhlednu v Asii, Čomsongde. Transfer zpět do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 4

Soul / Kjongdžu / Soul

Po snídani se vydáte na horu Toham, kde se nachází klášter Bulguksa. Tento klášter byl postaven v roce 751 a nachází se v něm 7 spirituálních národních pokladů - pagody Tabotchap a Sokkatchap, tři kamenné mosty symbolizující přechod do duchovního světa a dvě pozlacené bronzové sochy z 8. století. Celý komplex je považován za jeden z největších náboženských a architektonických skvostů.Nedaleko kláštera se nachází i jedna z prvních jeskynních pousteven Sokkuram. Klášter byl vystaven na kamenných terasách a čítal na dvě stě dřevěných budov. Transfer zpět do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 5

Soul

Po snídani se vydáte k paláci Kjonbokun. Jedná se o první korejský královský palác postavený za dynastie Čoson v roce 1935. Je největším z Pěti velkých paláců a nachází se v severní části Soulu. Dále budete pokračovat kolem sídla prezidenta „Modrého domu“ Cheongwadae Sarangchae a navštívíte buddhistický chrám Jogyesa. V jeho blízkosti je známá ulice Insa-dong. Transfer zpět do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 6

Soul / Demilitarizovaná zóna / Soul

Dnes je na pořadu dne návštěva nejstřeženější hranice světa. 250 km dlouhá demilitarizovaná zóna DMZ, která rozděluje Korejský poloostrov na dvě části – Severní a Jižní Koreu. První zastávkou je park Imjinggak, asi 7 km od DMZ. Ve třípatrové budově uvidíte mnoho dokumentů ukazujících reálnou tvář současné Severní Koreje. Dále uvidíte železniční „Most svobody“, a pak se přesunete ke Třetímu infiltračnímu tunelu, dlouhému 1 635 m, širokému a vysokému 2m. Z vyhlídky Dora, která je nejbližším dostupným místem, budete moci nahlédnout do tohoto totalitního státu. Den zakončíte na železniční zastávce Dora (první zastávka železniční cesty na sever, která se nikdy neuskutečnila). Při cestě zpět na hotel se ještě zastavíte ve známé nákupní čtvrti Dongdaemun. Transfer na hotel a nocleh.
Hotel, snídaně
den 7

Soul / Tokio

Po snídani privátní transfer na letiště a přelet do Tokia, kde opět nasednete na transfer a vydáte se na prohlídku centra města. Seznámíte se s nejluxusnější obchodní oblastí Ginzou, kde je spousta obchodních center, butiků, restaurací a kaváren. Také navštívíte jednu z nejkrásnějších tokijských zahrad Hamarikjú. Uprostřed zahrady se nachází velké jezírko s kachnami a ostrůvkem, na kterém stojí čajový altánek Nakadžima no očaja a také několik nádherně zastřižených staletých stromů. Transfer do hotelu, uybtování a nocleh.
Hotel, snídaně, večeře
den 8

Tokio

Po snídani budete pokračovat v prohlídce Tokia. Uvidíte Císařský palác a věž Tokyo Tower, která je druhou nejvyšší samonosnou věží na světě. Z jejího vrcholu budete mít možnost se podívat na krýsy Tokia. Odpoledne budete pokračovat přes čtvrť Asakusa s nejuctívanějším chrámem Sensódži a přilehlý veřejný park Ueno. Večer je na plánu japonská večeře na tradiční lodi. Návrat do hotelu a nocleh.
den 9

Tokio

Po snídani se podíváte do nejrušnější čtvrti Šibuja, kde se nachází množství obchodních domů, sídel firem a restaurací. Dále zavítáte do čtvrti Haradžuku, která se nachází mezi čtvrtí Šibuja a Šindžuku a nachází se v ní největší tokijský park Jojogi a také velmi významná šintoistická svatyně Meidži-Džingú. Oblast Haradžuku je tradičním místem pro střetávání extravagantně oděné mladé generace. V širokém bulváru Omotesandó, srovnávaném s Champs-Élyseess, můžete kromě luxusních obchodů obdivovat moderní domy japonských architektů, kteří získali Prizkerovu cenu. Transfer zpět do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 10

Tokio / Osaka / Kjoto

Po snídani v hotelu pojedete vlakem do stanice Šin Ósaka. Ósaka je třetí největší město v Japonsku, které je vyhlášeno svojí kuchyní. Kromě kulinářských zážitků nabízí také obchodní a kulturní možnosti. Ze stanice transfer do hotelu. Cestou se zastavíte v oblasti Dótombori, která je nejživějším místem nočního života a zároveň místem k ochutnání japonského street food. Druhou zastávkou bude osacký hrad postavený v 16. století, který ve své hradní věži skrývá muzeum historie této stavby a okolního městai. Z osmého patra se Vám otevře krásný výhled na okolí. Ubytování v hotelu v Kjotu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 11

Kjoto

Po snídani v hotelu následuje celodenní prohlídka Kjóta. Kjóto je kulturně nejbohatší město světa s tradiční tváří Japonska. Nikde jinde nenajdete tolik krásných zahrad, svatyní a chrámů jako právě zde. Začnete prohlídkou nádherného dřevěného chrámu Kijomizudera, stojícího na svahu hory. Poté se přesunete do bohatě zdobeného paláce Nidžó ze 17. století. Pokračovat budete do Zlatého Pavilonu Kinkakudži, který se díky svým zlatým výzdobám blýská mezi korunami stromů. Den ukončíte v okolí sídla japonských císařů – Císařského paláce. Nocleh na hotelu
Hotel, snídaně
den 12

Kjoto / Nara / Kjoto

Po snídani v hotelu se vydáte na celodenní prohlídku města Nara. Jedná se o starobylé město blízko Kjóta, které se vyznačuje zalesněnými kopci, parky s chrámy i jedněmi z nejstarších dřevěných staveb na světě. Navštívíte park Nara, který se rozprostírá na 526 hektarech a naleznete zde i většinu tamních památek. Uvidíte významný chrám Tódaidži, skládající se z Buddhovy síně (Daibucuden), vedlejších chrámů, síní, pagod a bran výjimečné historické hodnoty. Právě v Naře uvidíte také slavnou svatyni Kasuga Taiša. A neopomenete ani chrám Hórjúdži (chrám kvetoucího práva), sloužící nejen jako klášter, ale i jako seminář. Je počítán mezi sedm velkých narských chrámů a jedná se o nejstarších buddhistických chrámů v Japonsku. Transfer zpět do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 13

Kjoto / Osaka

Po snídani privátní transfer na letiště a odlet zpět domů.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 106 760 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Japonsko, Jižní Korea
Termín 6.5. - 18.5.2019
Další termíny
Délka 13 dní / 11 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415828
Cena za osobu 106 760 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Japonsko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Japonsko a Jižní Korea s českým průvodcem

106 760 Kč