Japonské zahrady ***

03. 02. 2020
56 400 Kč

Individuální zájezd již od 2 osob.

Ubytování

7 nocí v hotelu 3* + 6 nocí v rjókanu 3*
| Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie. |

Strava

Snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Tokio / Ósaka – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • transfer z letiště do hotelu v příletový den
 • 7 nocí ve 3* hotelech
 • 6 noci v rjókanu (tradiční japonské ubytování)
 • stravování formou snídaně
 • 7 denní Japan Rail Pass
 • 1 denní Kansai Rail Pass (transfer na letiště v Ósace)
 • 24-hodinová asistenční linka v Japonsku
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • průvodce a vstupy do památek
 • jízdenky na MHD
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet
den 2

Tokio

Přílet do Tokia. Transfer z letiště Narita do centrálního hotelu v Tokiu. Tokio, hlavní město Japonska, a pravděpodobně největší město světa má vskutku co nabídnout. Moderní architekturu, starobylé chrámy, světovou módu, michelinské restaurace – město je opravdu jedinečné. Ubytování. Pokud Vám to čas dovolí, můžete se podívat do zahrady Šindžuku gjóen, která je krásná zejména na jaře. Poté doporučujeme vyhlídku v Tokijské vládní metropolitní budově, kde se Vám naskytne úchvatný výhled na celé Tokio.
Hotel.
den 3

Tokio

Po snídani individuální volno na Vaše aktivity. Pokud si přivstanete, doporučujeme návštěvu rybího trhu Cukidži, který je vyhlášený čerstvými surovinami a můžete ochutnat některou z místních specialit. Kousek od Cukidži se nachází zahrada Hamarikjú, která určitě stojí za návštěvu. Poté se pěšky můžete přesunout k Císařskému paláci a projít se Východními zahradami. Nedaleko paláce se nachází kontroverzní svatyně Jasukuni, která je známá po celém světě. Pokud ji přijde navštívit nějaká v Japonsku vysoce postavená osoba, je o mezinárodní skandál postaráno, jelikož jsou zde úctíváni padlí Japonští vojáci za 2. světové války.
Poté se přesuňte do parku Jojogi a svatyně Meidži džingú, nacházející se nedaleko čtvrti Haradžuku. Po procházce v parku doporučujeme navštívit historickou čtvrť Asakusa se slavným chrámem Sensódži.
Navečer zkuste navštívit rušnou čtvrť Šibuja, kde se nachází spousta obchodů i restaurací.
Hotel, snídaně.
den 4

Tokio / Omija / Tokio

První zahradou, kterou navštívíte je Omija (cca. 30 min. jízdy od Tokia). Je to skutečné centrum bonsají. „Bonsai-mura“ neboli vesnice bonsají je seskupení 10 domů a zahrad, kde najdete tisíce a tisíce bonsají. Vystavovat své výtvory zde mohou pouze opravdoví profesionální zahradníci, a tak jsou zde jedny z nejkrásnějších bonsají na světě. Pokud Vám zbyde čas, běžte se zrelaxovat do Bonsai House of the Four Season, který je otevřený veřejnosti a byl vybudován podle bývalé rezidence hlavního mnicha svatyně Hikawa. Večer návart do Tokia.
Hotel, snídaně.
den 5

Tokio / Mito

Dnes opustíte ruch Tokia a vydáte se do Vaší první zastávky – Mita. Město se nachází asi 120 km od Tokia. Proslavilo se jednou ze zahrad „velké trojky“, Kairakuen, což v překladu znamená „park, který je dobré si užívat spolu“. V zahradě Kairakuen je více než 3000 švestkových stromů a každý rok se zde schází tisíce návštěvníků v době, kdy švestky kvetou a k návštěvě festivalu (20. února – 31. března), aby si užili jedinečné podívané. Kromě švestkové nádhery se v zahradě nachází také nádherný bambusový a cedrový háj. Mito je též známé svou kulinářskou specialitou – nudlemi ramen dle starobylého receptu, které můžete ochutnat v mnoha na ně specializovaných restauracích, takzvaných ramenja, po celém městě.
Hotel, snídaně.
den 6

Mito / Kanazawa

Dnes budete pokračovat na jihovýchod vlakem šinkanzen. Po cestě projedete i takzvanými japonskými Alpami. Po příjezdu do Kanazawy využijte odpoledne k prohlídce obvodu Higaši Čaja, kde je možno spatřit zajímavé čajovny s gejšami.
Hotel, snídaně.
den 7

Kanazawa

Před návštěvou Kanazawy je dobré si přivstat. Dnes navštívíte další kultivovanou zahradu ze slavné trojky, zahradu Kenrokuen, která je podle mnohých tou nejkrásnější ze všech tří. Kenrokuen znamená „zahrada šesti dokonalostí“, prostornost, odloučenost, kultivovanost, starobylost, dostatek vody a krásné výhledy. Podle čínské filozofie tvoří právě těchto šest vlastností dokonalou zahradu. Odpoledne navštivte fascinující čtvrť Nagamači, jež je onou částí Kanazawy, kde žili samurajové.
Hotel, snídaně.
den 8

Kanazawa / Macue

Brzký ranní odjezdi vlakem z Kanazawy do Vaší příští zastávky Macue. Cesta vlakem trvá 6,5 hodiny, což je nejdelší úsek v rámci Vašeho zájezdu. Ale stojí za to: úchvatná trasa Vás provede takzvanými velkými městy, horami, rýžovými poli a po pobřeží. Nezapomeňte si koupit jeden z chutných balených obědů „obentó“ ve stanici Šin-Ósaka. Když dorazíte pozdě odpoledne do Macue, budete mít čas užít si poklidnou a mírumilovnou atmosféru tohoto kouzelného města. Nocleh je zajištěn v tradičním japonském hostinci – rjókanu.
Hotel, snídaně.
den 9

Macue

Na okraji Macue se nachází Adachi museum of Art. Otevřené muzeum nabízí brilantní kombinaci japonské zahrady a umění. Nosnou ideou tohoto projektu je možnost současně si prohlížet artefakty a zahradu, což ještě zvýší zážitek a ocenění japonského umění. Roku 2003 byla zahrada nominována jako nejlepší v Japonsku a od té doby je hrdým držitelem tohoto titulu. Pokud Vám to dovolí čas, prozkoumejte v Macue i samurajskou čtvrť nebo chrám Izumo Taiša, který je nejstarším a nejdůležitějším v Japonsku. Nocleh je zajištěn v rjókanu.
Hotel, snídaně.
den 10

Macue / Okajama

Další zastávkou je Okajama. Dnes budete přejíždět od pobřeží k pobřeží přes hory. Největší atrakcí Okajamy je poslední zahrada z „velké trojky“. Tato zahrada vznikla v 17. století a nachází se zde několik jezírek, kopců a malých svatyň, které se rozkládají okolo okajamského hradu. Odpoledne navštivte nedaleké město Kurašiki. Bývalo největším skladištěm rýže, neboť v okolí se nacházejí úrodná rýžová pole. Rýže se skladovala ve velkých budovách „Kura“, které byly přeměněny v obchody, muzea, kavárny a hospůdky.
Hotel, snídaně.
den 11

Okajama / Kjóto

Je čas opustit Okajamu a pokračovat do Kjóta, bývalého hlavního města Japonska. V Kjótu se nachází více než 2000 chrámů s nádhernými japonskými zahradami. Je jich tolik, že před návštěvou je dobré si vybrat předem ty preferované, ale některé byste měli navštívit zcela určitě. Začněte v severním Kjótu zen-buddhistickým chrámem Rjóan-dži s překrásnou skalní zahradou. Chrám Ninna-dži patří do kjótských památek UNESCO, a je též obklopen nádhernou kultivovanou zahradou. Pokud Vám to dovolí čas, navštivte na severu město Ohara, kde se nachází chrám Sanzen-in se známou mechovou zahradou.
Hotel, snídaně.
den 12

Kjóto

Dnes se se můžete podívat k hradu Nidžó, ke Zlatému pavilónu a do Císařského paláce. Odpoledne se můžete věnovat prohlídce jižního a východního Kjóta. Za návštěvu stojí chrám Nanzen-dži se skvělou Kamennou zahradou. Ginkaku-dži, čili Stříbrný pavilón a Kokedera, což je neuvěřitelná zahrada se 120 druhy mechů (nutno předem zajistit vstup).
Hotel, snídaně.
den 13

Kjóto

S takovým množstvím zahrad je rozumné trochu si od města odpočinout, abyste mohli zažít všchny dojmy. Japonsko se proslavilo svými tradičními zahradami, ale najdete zde také zahrady příští generace. Jedna z nich se nachází na ostrově Awaji v Ósacké zátoce. Yumebutai je umělecké dílo, které vytvořil slavný japonský architekt Tadao Ando. Celý areál má plochu 109.000 m2 a obsahuje lasturovou zahradu, největší japonský skleník a květinovou zahradu. Tento velkolepý komplex umožňuje návštěvníkům nahlédnout do budoucnosti zahradní architektury a péče o zahradu. Pokud vám čas dovolí, můžete pokračovat do Himedži, se slavným hradem. Mohutný bílý hrad se zachoval v původní podobě od svého založení počátkem 17. století. Odehrával se zde též filmový příběh „Šógun“. V blízkosti hradu se nachází také mnoho zahrad ve stylu éry Edo.
Hotel, snídaně.
den 14

Kjóto

Dnes můžete navštívit Arašijamu. Začněte procházkou působivým saganovým bambusovým hájem, a pak dojděte k chrámům Džódžakkó-dži a Tenrjúdži. Před návratem do Kjóta ještě shlédněte most Togecukjó. Na Kjóto stanici se přepravíte místním vláčkem. Také odpoledne můžete ještě navštívit zahrady, na které Vám dosud nezbyl čas.
Hotel, snídaně.
den 15

Ósaka

Odjezd na letiště a odlet zpět domů.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 56 400 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Japonsko
Termín 3.2. - 17.2.2020
Další termíny
Délka 15 dní / 13 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415792
Cena za osobu 56 400 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Japonsko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Kultura Země vycházejícího slunce

60 900 Kč

Dominanty ostrova Honšú

64 150 Kč

Rozkvetlé Japonsko s českým průvodcem

81 800 Kč

Tajuplné chrámy a safari v nejkrásnějších národních parcích Indie

60 800 Kč

Velký okruh celým Vietnamem s návštěvou Sapy a pobytem u moře

79 620 Kč

Asijská velkoměsta na dlani s pobytem v Hua Hin

Marina Bay Sands hotel
55 730 Kč