Dominanty ostrova Honšú ***

03. 02. 2020
64 150 Kč

Individuální zájezd již od 2 osob.

Ubytování

12 x ubytování v hotelu 3* + 2 x rjókan 3*
| Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie. |

Strava

Snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Tokio / Ósaka – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • 2 noci v rjókanu (tradiční japonské ubytování)
 • stravování formou snídaně
 • 14 denní Japan Rail Pass
 • 1 denní Kansai Rail Pass (transfer na letiště v Ósace)
 • 24-hodinová asistenční linka v Japonsku
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • průvodce a vstupy do památek
 • jízdenky na MHD a transfery z a na letiště
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Program zájezdu

den 1

Odlet
den 2

Tokio

Přílet do Tokia. Transfer z letiště Narita do hotelu v centru Tokia. Tokio, hlavní město Japonska, a pravděpodobně největší město světa má vskutku co nabídnout. Moderní architekturu, starobylé chrámy, světovou módu, michelinské restaurace – město je opravdu jedinečné. Doporučujeme zakoupit si lístky na metro a zajet si například na prohlídku jednoho z nejrušnějších míst města – městské čtvrti Šindžuku. Zde se nachází spousta obchodů a také nejrušnější železniční nádraží na světě, které bude výchozím bodem k dalším vašim cestám po Japonsku. Překrásnou vyhlídku si užijete z posledního patra budovy Metropolitan Goverment Building a nezapomenutelný je zde i neutuchající noční život.
Hotel.
den 3

Tokio

Individuální volno na Vaše aktivity. Doporučujeme navštívit tato místa: chrám Zódžódži s vyhlídkou na Tokyo Tower. Dále městskou čtvrť Šibuja, o které se říká, že je ta nejrušnější na celém světě. Najdete zde slavný nejvíce focený zmatený přechod pro chodce, sochu legendárního psa Hačikó a velké množství obchodů, kam se můžete po prohlídce vrátit na nákupy. Pokračovat můžete do Císařského palácea obdivovat zdejší zahrady. Uvolněnou atmosféru rozbijte návštěvou čtvrti Akihabara, slavným místem elektroniky, kolébkou japonských komiksů, stylu Manga a Anime. Můžete se také podívat na stadion zápasníků sumo: Kokugikan. Pokud by Vás lákala spíš historie, zamiřte do historické čtvrti Asakusa s proslulým chrámem Sensódži.
Hotel, snídaně.
den 4

Tokio / Nikkó

Doporučujeme zůstat ještě půl dne v Tokiu a navštívit například Ueno park ve kterém naleznete největší koncentraci umělců ve městě. Objevíte několik svatyň a chrámů a můžete také navštívit místní ZOO. Po ukončení prohlídky Tokia odjezd vlakem do oblasti Nikkó. Jakmile přijedete do města, podívejte se určitě na dřevěnou nádražní budovu z roku 1915, kterou navrhl americký architekt Frank Lloyd Wright. Nikkó leží severovýchodně od Tokia a cesta trvá 90 minut. Nikkó je považováno za nejpopulárnější turistickou atrakci kvůli Tóšógu, mausoleu šóguna Tokugawy, které je považováno za světové historické dědictví. Tokugawa Iejasu byl šógun, který sjednotil Japonsko a na 250 let jej uzavřel okolnímu světu. Proslulou svatyni vyřezávalo 15.000 japonských řezbářů po dva roky, dokončili ji v roce 1636 a je zcela odlišná od jakýchkoliv jiných klášterů z té doby. Klášter v Nikkó zdobí bohaté, barevné ornamenty a stručně může být charakterizována jako „japonské rokoko“, silně inspirované Čínou. I když neústupní šógunové Tokugawa již dávno Japonsku nevládnou, jejich odkaz můžete v zemi vystopovat dodnes. Nikkó je také obklopeno nádhernou přírodou, jako je jezero Čúzendži, cedrovým lesem, který v sobě ukrývá mnoho budhistických i šintoistických klášterů. Na podzim okolní hory explodují barvami, kdy se listy stromů zbarví ze zelených do žlutých a červených barev.
Hotel, snídaně.
den 5

Nikkó

Po snídani celodenní individuální prohlídka města. Můžete využít místní autobus, který Vám zastaví u první z místních památek, červeného mostu Šinkjó. Dále pokračujte ke chrámovému komplexu Rinnó-dži. Najdete zde hlavní budovu: Sanbucu-dó – síň tří Buddhů, nedaleko najdete menší chrám Gohoten-dó, pokladnici Hómocuden (vstup za poplatek), za pokladnicí pak nádhernou zahradu v tradičním japonském stylu Šójó-en. Po prohlídce komplexu Rinnó-dži jděte po hlavní třídě Omotesandó do kopce k nejdůležitější památce Nikkó – svatyni Tóšógu. Celý tento komplex vznikl jako mauzoleum samuraje Tokugawy. Svatyni tvoří mnoho budov, jedna zajímavější než druhá. Pokud Vám zbyde čas, můžete se po prohlídce komplexu vydat do okolí za přírodou.
Z Nikkó se vydáte jihovýchodně do historického města Takajama, ležícího v horách. Vlakem pojedete z Nikkó do Ucunomije a odtud šinkansenem do Nagoje. Zde přesednete na místní vlak směrem na Takajamu. Celá cesta vlakem trvá 5-6 hodin. Poslední 2 hodiny jede vlak podél řeky překrásnými zelenými údolími. Takajama je pokladnicí japonské historie. Starověké čtvrti s dřevěnými domy z období Edo jsou chloubou města a přenesou Vás v čase do období japonských šógunů.
Hotel, snídaně.
den 6

Nikkó / Takajama

Z Nikkó se vydáte jihovýchodně do historického města Takajama, ležícího v horách. Vlakem pojedete z Nikkó do Ucunomiji a odtud šinkansenem do Nagoji. Zde přesednete na místní vlak směrem na Takajamu. Celá cesta vlakem trvá 5-6 hodin. Poslední 2 hodiny jede vlak podél řeky překrásnými zelenými údolími. Takajama je pokladnicí japonské historie. Starověké čtvrti s dřevěnými domy z období Edo jsou chloubou města a přenesou Vás v čase do období japonských šógunů.
Po příjezdu do města, ubytování v hotelu a možnost prohlídky jeho okolí.
Hotel, snídaně.
den 7

Takajama

Po snídani se vydejte na prohlídku města. Doporučujeme návštěvu místních ranních trhů Asaiči, které se nacházejí podél řeky Mijagawa a před budovou Takajama džinja. Najdete zde nejen tradiční výrobky, ale také sezónní zeleninu, nebo místní občerstvení. Navštivte čtvrť Sanmači sudži. Zde objevíte klasické dřevěné domky a v nich obchůdky místních řemeslníků, prodejce starožitností, malá muzea nebo kavárny či výrobny saké. Zde si budete připadat jako před sto lety. Nedaleko stojí 2 kupecké domy, nebo můžete navštívit muzeum Takajama Šówa. 10 minut od města se nachází typická japonská vesnice se skanzenem Hida. Z vesnice je nádherný výhled na Japonské Alpy. Takajama je také proslulá svým jídlem, takže doporučujeme návštěvu z některých místních restaurací.
Hotel, snídaně.
den 8

Takajama / Kanazawa

Z Takajamy cesta pokračuje do Kanazawy. Vlak do cílové stanice dorazí za cca 3,5 hodiny. Kanazawa byla nejbohatším městem v období Edo a dnes je to moderní metropole. Vzhledem k tomu, že město nebylo během druhé světové války téměř vůbec poškozeno, můžete zde nalézt řadu čtvrtí s velmi udržovanými, starými domy. Pokud jde o zahrady, musíte navštívit zahradu Kenroku-en, jejíž název znamená „zahrada spojující šest prvků“. Zahrada patří k tzv. Velké trojce, tedy je jednou ze tří nejkrásnějších zahrad v Japonsku. Po prohlídce se vyjdete východem Kacurazaka. Ten navazuje na most Išikawabaši, který vede do areálu kanazawského hradu. Večer doporučujeme prohlídku čtvrtí gejš, návštěvu některé z vyhlášených čajoven nebo restaurací.
Hotel, snídaně.
den 9

Kanazawa

Po snídani se vydejte na prohlídku města. Díky jeho velikosti se vše dá projít pohodlně pěšky. Doporučujeme navštívit samurajskou čtvrť Nagamači, která je překrásnou a zachovalou ukázkou života za zlaté éry samurajů. Najdete zde samurajské domky z různých společenských vrstev. Vše je obklopeno vodními kanály, které vedou celým městem a sloužily dříve jako cesty pro zboží přepravující se z přístavu. Nejkrásnějším domem je vila rodiny Nomura. Ta opravdu stojí za prohlídku. Strop budovy je vyroben z japonského cypřiše a posuvné panely domu vymalovány známým umělcem své doby malířem Sasaki Sankeiem. Vila má jednu z nejkrásnějších zahrad v Japonsku.
Hotel, snídaně.
den 10

Kanazawa / Kjóto

V Kjótu strávíte 4 noci a máte tak možnost postupně vstřebávat atmosféru tohoto města i dostatek času pro relaxaci. Kjóto je sice moderní město, ale stále je v mnoha směrech kontrastem k Tokiu. V Kjótu naleznete nejen více než 1600 budhistických klášterů a 270 šintoistických svatyň, ale také spoustu výrobků tradičních japonských uměleckých řemesel. K návštěvě jedné z největších atrakcí Kjóta – Císařského paláce potřebujete zvláštní povolení a doporučujeme Vám obstarat si je ještě před Vaším odjezdem do Japonska. Kjóto reprezentuje japonskou kulturu, a proto je skvělou příležitostí, jak se seznámit s tradiční japonskou zábavou, která je zde v nepřeberném množství. Můžete například navštívit představení kabuki (japonské divadlo), nebo některou ze show, která se konají ve čtvrti gejš.Tento den doporučujeme návštěvu svatyně Fušimi Inari, která je proslulá svými bránami torii. U svatyně se nachází také krásný bambusový les nebo prastarý hřbitov. Dále se MHD přesunete k Stříbrnému pavilonu. Tento pavilon je mladší bráška slavného Zlatého pavilonu, určitě však také stojí za návštěvu. Poté se pěšky podél Filozofovy cesty přesunete ke svatyni Heian džingú. Po její návštěvě opět přesun MHD a den zakončíte návštěvou chrámu Kijomizudera.Večer můžete navštívit populární čtvrť Gion, která patří gejšám a zábavě. Pokud budete unaveni, nechte si procházku touto čtvrtí na jiný den.
Hotel, snídaně.
den 11

Kjóto

Dnešní den začněte prohlídkou slavného Zlatého pavilonu, jedné z nejznámějších kjótských památek. Poté, abyste si trochu odpočinuli od všech chrámu a svatyní, se MHD přesuňte k hradu Nidžó. Ten je známý svými skřivánčími podlahami, které vržou a v minulosti měli za úkol odhalit nepřítele. Poté opět přesun MHD do čtvrti zvané Arašijama. Tady stojí za vidění mnoho věcí. Projděte se bambusovým hájem a zamiřte k chrámu Tenrjúdži. Nevynechejte ani most Togecukjó. A pokud máte rádi opice, vydejte se do opičího parku na kopci Iwatajama. Nejen, že uvidíte opice ve volné přírodě, ale budete mít také krásný výhled na celé Kjóto.
Hotel, snídaně.
den 12

Kjóto

Dnes můžete dohnat to, co jste nestihli vidět v předchozích dnech. Alternativně Vám doporučujeme návštěvu města Nara. Nara byla v minulosti hlavním městem a má velký historický význam. Vydejte se do narského parku, podívejte se na slavné svatyně a chrámy (např. Tódaidži) a nakrmte srnky šika.
Nebo se můžete vydat do Udži – města čajových plantáží a slavného chrámu Bjódóin. Udži je slavné i díky jedné z nejslavnějších japonských autorek – Murasaki Šikibu, která do Udži situovala část svého románu Příběh prince Gendžiho.
Hotel, snídaně.
den 13

Kjóto / Hirošima

Z Kjóta pojedete na jednodenní výlet do nejdramatičtějšího místa japonské historie – Hirošimy. Atomové bomby, které ukončily druhou světovou válku, měly významný dopad na další vývoj Japonska a staly se svědkem důsledků moderního vedení války. Pokud navštívíte Atomový dóm – jedinou budovu, která se po bombardování zachovala, Mírový park a Muzeum atomové bomby, neubráníte se hlubokému dojetí. V okolí Muzea atomové bomby můžete spatřit tisíce barevných papírových skládaček jeřábů, vyrobených dětmi z celého světa. Pověst říká, že pokud složíte více než 1000 papírových jeřábů, splní se Vám jakékoliv přání nebo se vyléčíte z nemoci. Večer se pak 10.000 lampiónů pustí po řece, která městem protéká, jako symbol mrtvých duší. Hirošima však může nabídnout mnohem více. Starý park Šukkei-en byl založen již v roce 1620 a Hirošimská pevnost z roku 1589 rovněž stojí za prohlídku. Obě atrakce byly po vybombardování zrenovovány. Město je dnes, vyjma zmíněných symbolů ničení, moderní metropolí se širokými třídami, zelenými parky a pulzujícím životem. Pokud si chcete dopřát den relaxace navíc, pak Vám určitě můžeme doporučit návštěvu malého ostrova Mijadžima, který je pouze 10 minut jízdy lodí z Hirošimy. Pobyt v malém a stále ještě svým způsobem izolovaném městě, v typickém japonském rjókanu bude balzámem pro Vaše tělo i duši.
Hotel, snídaně.
den 14

Hirošima / Osaka

Konečnou destinací Vaší cesty je Ósaka. Do tohoto třetího největšího města Japonska Vás opět dopraví šinkansen. Ósaka je především nejdůležitějším obchodním centrem západní části Japonska. Naleznete zde však i řadu zajímavých atrakcí, které stojí za navštívení. V oblasti nazývané „Ósaka Bay“ se nachází spousta značkových obchodů s veškerým zbožím, které si dovedete představit. Pokud jste až dosud na Vaší cestě neměli čas na nákupy, zde je to správné místo. Navíc se zde nachází akvárium Kaijúkan a patří k nejhezčím akvárium v Japonsku.
Večer se zajděte podívat do ulice Dótonbori lemované spoustou stánků a „street food“. Určitě tu musíte vyzkoušet místní jídlo, například zelnou placku okonomijaki nebo takojaki – kousky chobotnice v těstíčku.
Hotel, snídaně.
den 15

Ósaka

Ráno se zajděte podívat na trh Kuromon, kde najdete množství čerstvých surovin, mořských plodů a také určitě něco dobrého k zakousnutí. Tento den nevynechejte ani ósacký hrad vybudovaný v roce 1586 vlastní sbírku předmětů z období, kdy Japonsku vládla rodina Tojotomi. Pokud chcete vidět, kde Japonci dělají své každodenní nákupy, pak se jděte podívat na ulici Tendžinbaši. Ve stejné čtvrti se nachází i svatyně Tenmangú. A pokud chcete vidět Ósaku z výšky, doporučujeme vyhlídku na Umeda Sky Building, nacházející se v části Ósaky zvané Kita (Umeda). Myslíme si však, že byste vedle všech těchto atrakcí měli strávit Váš poslední večer v Japonsku v opravdu dobré restauraci. Doporučujeme Vám zůstat v centru Ósaky a po restauraci se porozhlédnout v oblasti Umeda a po večeři se dopravit do hotelu, který se nachází v blízkosti letiště. Pokud však místo toho chcete relaxovat, můžete zůstat v hotelu, kde se nachází několik restaurací a v blízkosti je i supermarket.
Hotel, snídaně.
den 16

Osaka

Odlez z Osaky zpět domů.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 64 150 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Japonsko
Termín 3.2. - 18.2.2020
Další termíny
Délka 16 dní / 14 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415791
Cena za osobu 64 150 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Japonsko, rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Miroslav Ľudma

+420 603 107 751

mludma@arcadia-air.com

Kultura Země vycházejícího slunce

60 900 Kč

Rozkvetlé Japonsko s českým průvodcem

81 800 Kč

Návštěva kulturních památek v Indii a Nepálu

59 180 Kč

Treking do základního tábora Mt. Everest

66 510 Kč

Jedinečné Filipíny s pobytem na ostrově Bohol

59 410 Kč