Za komodským drakem a prastarými chrámy Bali ***

03. 02. 2020
55 760 Kč

Privátní zájezd s osobním česky mluvícím průvodcem CK již od 2 osob.

Ubytování

Ubud: Artini 2* | Labuan Bajo: Puri Sari Beach Resort 3* |  Kuta: Jayakarta Bali 3*
Možnost ubytování v hotelech vyšší kategorie za příplatek. 

Strava

9x snídaně | 2x oběd

Navštívená místa

 • Bali
  Bali
  Bali
  Ostrov Bali je sopečného původu a leží mezi dalšími indonéskými ostrovy Jávou a Lombokem. Severní břehy omývá Jávské moře, jižní Indický oceán. Tento právem nejnavštěvovanější indonéský ostrov láká turisty skvělou kombinací prastarých chrámů, zelených rýžových políček, palmových hájů, vulkánem Mount Augung a zlatých pláží doplněných pověstnými balijskými tanečnicemi a bohatým nočním životem. Každý si zde tedy najde to své. I když je Bali již značně turistické a komerční, stále si zachovává autenticitu a kouzlo.
 • Ostrov Komodo
  Ostrov Komodo
  Ostrov Komodo
  Ostrov Komodo a další ostrovy jou součástí národního parku Komodo a je ve světě známý hlavně díky svému obyvateli varanu komodskému, kvůli jehož zachování také vznikl. Jedná se o největšího ještěra na světě a můžete ho zde pozorovat v jeho přirozeném prostředí. Park je ale domovem i dalších exotických druhů, Kakadu žlutočečelatého nebo zoborožíka křiklavého.
 • Ubud
  Ubud
  Ubud
  Městečko Ubud leží ve vnitrozemí Bali a je známé svou specifickou lázeňskou, uměleckou, duchovní a celkově pohodovou atmosférou. Můžete zde vyzkoušet tradiční balijskou masáž, navštívit kulturní představení, zacvičit si jógu, navštívit četné galerie a muzea nebo si nakoupit rukodělné výrobky z celého ostrova. Je také výchozím bodem pro návštěvu Opičího lesa se stovkami dlouhoocasých makaků a fotogenických rýžových teras Tegallalangu.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha (Vídeň) – Denpasar – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
 • místní přelet Denpasar – Labuan Bajo – Denpasar vč. všech tax
 • ubytování v uvedených hotelech nebo podobných stejné kategorie
 • strava dle itineráře
 • program a výlety dle itineráře
 • všechny vstupy dle programu
 • česky mluvící místní průvodce na Bali
 • anglicky mluvící průvodce na Flores
 • všechny pozemní transfery privátním, klimatizovaným vozem s AJ mluvícím řidičem
 • lodní transfery dle programu
 • 24hodinová asistenční služba v AJ v Indonésii
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
 • příplatek za hotely vyšší kategorie (4.100,-/osoba)
 • příplatek za velikonoční a vánoční období

Program zájezdu

den 1

Odlet na Bali.
den 2

Denpasar / Ubud

Přílet do Denpasaru, uvítání na letišti průvodcem naší CK, transfer do horského městečka Ubud – které je centrem balijské kultury a umění, ubytování v hotelu. Podle času příjezdu odpoledne a večer volno na vlastní poznávání městečka a návštěvu početných krámků s uměním.
Hotel
den 3

Ubud

Po snídani se setkáte se svým průvodcem a zahájíte půldenní poznávání Ubudu a jeho okolí. Začnete opičím lesem, který místní považují za duchovní, ekonomické a vzdělávací centrum. Na 12,5 akrech lesa můžete spatřit na 700 opic a také 186 druhů stromů. Poté navštívíte ubudský palác, dominantu města, postavenou v letech 1800-1823, která dodnes slouží jako kulturní centrum a je dějištěm mnoha festivalů a náboženských oslav. Projdete si také barevný trh, kde svůj um předvádějí místní umělci. Cesta pokračuje do Goa Gajah (této svatyni se říká „sloní jeskyně“ a byla vybudována v 9. století) a zpět do hotelu přes pověstné pitoreskní rýžové terasy Tegallalang. Ve zbytku dne máte volno na vlastní aktivity – v Ubudu se nikdy nebudete nudit.
Fakultativně je také možnost raftingu na divoké řece v překrásné tropické přírodě nebo lekce vaření balijské kuchyně.
Hotel, snídaně
den 4

Ubud

Dnešek patří chrámům. Nejprve navštívíte chrám Taman Ayun v Mengwi, je to královský chrám s parkem plným lotosů. Poté vylezete k jezeru Bratan s úžasným výhledem na chrám Ulun Danu, který se vznáší nad klidnými vodami jezera. Vaše cesta pokračuje na místní trh v Candi Kuning a ke světově proslulému chrámu stojícím na skále na břehu moře Tanah Lot. Po obědě v místní restauraci navštívíte architektonický skvost na nejjižnější části Bali, Pura Luhur Uluwatu, zde také žijí kolonie opic a naskýtá se odsud krásný výhled na pláž a rýžová políčka. Nakonec si ještě užijete tradiční Kecak dance při západu slunce. Poté návrat do hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně, oběd
den 5

Ubud / Denpsar / Flores – Labuan Bajo

Dopoledne ještě máte volno na vlastní aktivity v Ubudu až do transferu na letiště v Denpasaru a následně přeletíte do Labuan Bajo na ostrově Flores. Po příletu vás uvítá váš průvodce a hned vás čeká prohlídka tunelovité jeskyně Batu Cermin, které se říká „zrcadlová skála“, protože dovnitř dopadá sluneční světlo a odráží se od stěn a tvoří tak malá zrcadélka. Poté navštívíte domorodou rybářskou vesnici Ujung. Ubytování v hotelu a nocleh.
Hotel, snídaně
den 6

Komodo

Brzy ráno (snídaně sebou formou balíčku) transfer do přístavu, odkud vás motorový člun převeze na ostrov Komodo. Zde vás čeká procházka do Banunggulungu, kde se potkáte tváří tvář s vzácnými „komodskými draky“, největšími ještěry na světě, v jejich přirozeném prostředí. Ostrov je také domovem Kakadu žlutočečelatého, tabona – pozemního hrabavého ptáka, a také zoborožíka křiklavého. Oběd v restauraci. Cestou zpět se ještě zastavíte na známé, překrásné pláži Pink Beach, kde si zaplavete a zašnorchlujete v průzračném tyrkysově modrém moři. Návrat do hotelu v Labuan Bajo na Flores, nocleh.
Hotel, snídaně, oběd
den 7

Labuan Bajo

Dnešek patří odpočinku a slunění na pláži či u bazénu nebo vlastnímu poznávání ostrova Flores.
Hotel, snídaně
den 8

Labuan Bajo / Bali – Kuta

Po snídani přeletíte zpět na Bali. Transfer do plážového resortu na Legian Beach a ubytování. Zbytek dne volno na vlastní aktivity v Kutě – pláže, obchůdky, restaurace, bary, hudební kluby, noční život. V Kutě se nebudete nikdy nudit.
Hotel, snídaně
den 9

Kuta

Volný den v Kutě – pláže, obchůdky, restaurace, bary, hudební kluby, noční život.
Fakultativně je možnost raftingu na divoké řece v překrásné tropické přírodě (1.800,-/osobu) nebo lekce vaření balijské kuchyně (1.460,-/osobu). Také možnost prodloužení pobytu na Bali o libovolný počet dní. 
Hotel, snídaně
den 10

Kuta

Volný den v Kutě – pláže, obchůdky, restaurace, bary, hudební kluby, noční život.
Fakultativně je možnost raftingu na divoké řece v překrásné tropické přírodě (1.800,-/osobu) nebo lekce vaření balijské kuchyně (1.460,-/osobu).
Hotel, snídaně
den 11

Denpasar

Volno na vlastní program do transferu na letiště v Denpasaru a odlet domů.
Snídaně
den 12

Přílet.

Letecká doprava

Lety pravidelnou leteckou linkou.

Létáme renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou (dle destinace) Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, Singapore Airlines, Korean Air, Lufthansa, Swiss Int. Air Lines, KLM, Air France, Delta Airlines a další.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě primárně pro odlety z Prahy. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.

Nezávazná rezervace

Zájezd Cena Celkem
Cena zájezdu vč. všech letenek a tax 55 760 Kč 0 Kč
Doplňkové služby Cena Celkem

cena celkem 0 Kč Konečnou cenu a přesnou kalkulaci zájezdu Vám připraví náš Manažer destinace.

Země Indonésie (Bali)
Termín 3.2. - 14.2.2020
Další termíny
Délka 12 dní / 9 nocí
Typ zájezdu Poznávací zájezdy
Doprava Letecky
Odlety Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Ubytování Hotel***
Strava Snídaně
Kód AA-415757
Cena za osobu 55 760 Kč
Nezávazně rezervovat

Osobně jsme procestovali zemi Indonésie (Bali), rádi se s vámi podělíme o naše zážitky!

Lenka Zahajská

+420 603 588 859

lzahajska@arcadia-air.com

Indonéská mozaika - prastaré chrámy Jávy, jedinečná kultura Bali a úžasné pláže ostrovů Gili

56 990 Kč

Romantické rozmazlování na Bali s bohatým programem

54 180 Kč

Asijská velkoměsta na dlani s pobytem v Hua Hin

Marina Bay Sands hotel
55 730 Kč

Velký okruh Vietnamem a na skok do Kambodže

54 180 Kč

Rozkvetlé Japonsko s českým průvodcem

81 800 Kč